Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Torokváladékra valami ötlet?

Torokváladékra valami ötlet?

Figyelt kérdés
Két hete volt beteg az egy éves kisfiam. Először láz, aztán orrfolyás. Voltunk dokinál, semmit nem kaptunk. A betegségből kigyógyult, de rengeteg váladék van még a torkán. Nem fáj a torka, nem is köhög igazán, de hallom a rötyögést. Visszamentünk a múlt héten, kaptunk kúpot, de semmi nem változott, leszámítva a theofillin "szuper" hatásait. A rötyögést továbbra is hallani. Ti mit adtok ilyen esetben?

2013. febr. 10. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:

stodalt vagy hagymateát, ezek szépen felszakítják.

mindegy mi csak köptető legyen, a stodalt azért szeretem inkább adni mert homeopátiás

2013. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a köptető hogy működik" gyereknél? Ő nem tudja kiköpni. Fellazítja, és....?
2013. febr. 10. 19:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Fluimucil. Recept nélkül kapni, napi 3x fél tasak vízben oldva, olyan mint a narancs szörp.

Nagyon jól oldja a váladékot, mindig ezt használom, a gyermek orvos ajánlotta!

Ha én vagyok beteg, én is ezt iszom, csak a felnőtteknek valót.

Direkt ilyen hörgrsre van!

2013. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2013. febr. 10. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"feloldja és?..." :feloldja,és vagy kihányja,vagy kikakilja,mivel nem tudja kiköpni.Az én 2,5 éves fiamnál mindig ez van sajna,most is.Ha folyik az orra,akármennyiszer szivom,lecsurog a torkán,és neki nem birja a gyomra,ezért mindig kihányja,van hogy többször is.

Egyébkét tényleg köptetőt adj neki,én is azt adom ilyenkor.Én ACC-t adok,de régen ő is fluimucilt kapott,csak már nem hajlandó azt meginni.De vannak kanalas köptetők is,csak azok nem állnak el addig.

2013. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi
2013. febr. 10. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:

ACC100 is gyerekeknek való. A hányásra mondjuk célszerű felkészülni, mivel az összes ilyen köptetőnek hánytató hatása is van (csak elvileg kis dózis), viszont sok gyerek nem bírja, hogy lenyeli azt a sok trutyit.


De persze gyerekfüggő, mint minden. Ki kell próbálni (a fiam kihányta, a lányom nem).


OFF:

A theofillint ismerem, rettenetes... Mi is 3 napot szenvedtünk, azt hittem a gyerek ennyire beteg, hogy állandóan bőg és nem tud aludni. Aztán kiderült hogy mellékhatás. Azért szólhatott volna előre a doki, hogy készüljünk fel...

2013. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.

Nem is tudom mire jó az a theofillin. Pozitív hatást nem tapasztaltam egyáltalán. Én csak egyszer adtam éjszakára,inkább nappalra adtam hogy lássam a hatást, de ez iszonyú. Semmit nem csinál a gyerek, csak bőg. Hozzányúl egyik másik játékhoz, és csak sír. Lehetett látni, rajta, ezt a nem tudom mi a bajom, de csak nyöszörgök, sírok...

2013. febr. 11. 12:29
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, megint OFF-olok:

A theophyllin hörgőtágító, mi azért kaptuk, mert a köhögés mellett sípolt is a lányom tüdeje. Ő 3 hónapos volt, egy igazi angyalka, nappal elnézelődött, este szó nélkül elaludt és csak 1x kelt fel enni éjszaka.

Na, ez a gyerek egész nap bőgött, nyűglődött, nem evett (le is szokott végleg a szopásról), este nem bírt elaludni, órákig csak cipeltük ide-oda, rányitottam az ablakot és úgy ringattam, semmi. Végül apa hajnali 3kor levitte babakocsiban az utcára és ott aludt el. Teljesen be voltam pánikolva, hogy ennyire fáj a tüdeje szegény gyereknek? És úristen, ilyen nyűgös baba lesz belőle? A gyerekorvost is felhívtuk, de amilyen hülyék vagyunk elfelejtettük mondani, hogy th.-t kap. A doki közölte, hogy nem fáj a hörgőgyulladás, azért nem alszik el, mert már túl fáradt, hagyjuk hogy álomba sírja magát. Na, ezt nem tudtam megtenni egy beteg gyerekkel...

Másnap mentünk kontrollra, kiderült, hogy az egész mellékhatás volt, a gyerek jól volt, nem kellett tovább szednünk a theophyllint. Aznap már nem is kapott, kiürült a szervezetéből, és mintha mi sem történt volna, a lányom vigyorgott, evett és aludt... Nagyon durva!! Ez előtt "nem is hittem" a mellékhatásokban, de itt szinte mindent sikerült produkálnunk.


Bocsi, hogy hosszú lett, de ez máig felbosszant, hogy miért nem szólt előre az orvos.

2013. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem sem szólt erről a doki, csak a barátnőm világosított fel, aki már használt ilyet. És láss csodát! Ma csütörtök van, ás én hétfőn tettem fel a kérdést. Keddtől önhatalmúlag abbahagytam a kúpot, és manócskám rohamos javulásnak indult. Úgyhogy már köptetőt sem vettem, de a leírtakat megjegyeztem.
2013. febr. 14. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!