Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy a férjem...

Mit csináljak, hogy a férjem ne legyen állandóan ideges a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
1 és 3 évesek. Tiszta feszült állandóan (a munkája stresszes). Ha hazajön, ,már beköszönt a depi hangulat, az idegbaj. Mindenbe beleköt, már nem is merek hozzá szólni. A tárgyak fontosak neki, nem amit azok szolgálnak (pl. kikészül, ha vizes kézzel hozzáérünk egy bútorhoz, vagy foltos lesz a szőnyeg, stb.stb.).A gyerekekkel sem játszik magától, csak ha én megkérem. Ha ránézek, az élettől elmegy a kedvem. A gyerekek is egyből sírósak, hisztisek lesznek, a radarjaik vesznek mindent. Elválni nem tudok, mert sem anyagilag, sem sehogy nem tudom megoldani a 2 gyerek ellátását (nem részletezem, hogy miért, hosszú sajnos). A kialakult helyzetet szerintetek hogy lehetne orvosolni? Úgy szeretnék kiegyensúlyozott gyerekeket nevelni, de így lehetetlen. Máshol is van ilyen helyzet? Vagy csak mi vagyunk ilyen "szerencsések"?
2013. febr. 11. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

JAJJ:( hát ez nem jó:(

Mivel írod, hogy ha hazajön,már alig mersz hozzászólni, gondolom,nem kommunikáltok valami sokat. A férfiak igen ritkán hajlandóak elmesélni,mi a bajuk lényegében. Pedig nagyon is fontos lenne! Így bizonytalanságban tart Téged és folytonos a rossz hangulat. De azért vannak jobb napok is,ugye? vagy mindig ilyen negatív?

Azért két kicsi gyerek (1,3 évesek) egyszerre...nem piskóta, biztos Te is elfáradsz estére. Ő meg a munkahelyén fárad el jobban a kelleténél, és gondolom otthon sem tud pihenni,amennyire szerinte neki szüksége lenne. Ha nem beszéltek erről, akkor nagy baj is lehet. Nem biztos,hogy a válás az első lépés. Először eröltesd,hogy beszéljen őszintén. Kérdezz rá,miért ilyen feszült,mikor veletek van, mondja el, próbálja meg elmesélni,mit érez és Te hogyan segíthetnél,hogy ne így legyen. Szeret Titeket szerinted? Vagy tele van a t.ke az egész család-projecttel? Mint aki nem ezt akarta, nem ezt várta, és inkább a Holdon lenne, csak ne kelljen otthon lenni?

Ne halogasd a beszélgetést vele!

2013. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én nagyon együtt érzek veled!Azt hiszem nálunk is hasonlóak a problémák, csak nálunk az első pindur van még csak,ő 2 hónapos.Komolyan jobban szeretek egyedül itthon lenni, mert akkor könnyebben mennek a dolgok és nem kell még plusszban azon is stresszelnem, hogy vajon most miért fog szívózni velem. Persze szerinte én vagyok túl érzékeny.És azt mondja, hogy szeret minket nagyon, csak az ilyen mondatokhoz az kell, hogy iszonyatosan jó kedve legyen,vagy lecsússzon már pár söröcske. Én meg azt érzem, hogy szétszakadok,igyekszem mindenhol megállni a helyem.Lassan már mindenben előre kell gondolkodnom, egy csomó mindent inkább megcsinálok helyette,még gyerek mellett is csak ne legyen vita.Persze én sem tudom a végtelenségig befogni a számat és ha valamit szóvá teszek, akkor jön,hogy mindig én keltem a feszültséget és ha én ideges vagyok a gyerek is nyugtalan lesz...basszus, hogy ne akadnék ki!!Szeretem őt, de iszonyat nehéz vele és sajnos sokszor fut végig a fejemen a szétválás gondolata, vagy magamat hibáztatom, hogy miért voltam ilyen meggondolatlan, hogy neki szültem. A fiamat imádom...Mi a megoldás????
2013. febr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Disi ***** válasza:
Nálunk nem ennyire vészes a helyzet, de atárgyakhoz való hozzáállás ismerős... Mintha nem azért lennének hgy nekünk kényelmesebb legyen az életünk. Eljár valahova? Hátha így ki tudná engedni a gőzt és nem rajtad csattanna. Vagy egy barátját is megkérdezhetnéd hogy mi lwhet a baja, mert a szavaidból ítélve neked nem mondja el. Jajj te szegény, nem lehet könnyű két picivel és még segitség helyett pátyolgathatod az ő lelkét is. Kettesben program? Félve kérdezem, mert sajnos nálunk sem működik, nincs aki beugorjon estére helyettünk.
2013. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
írj neki levelet. Írd meg mi bánt, te hogyan képzeled el. Nálunk ez szokott müködni.
2013. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Beszéld rá hogy váltson munkahelyet. Nálunk az hozott megoldást, amikor a férjem depis volt itthon. Bár azért ő nem volt ennyire durva, csak gyakran rosszkedvű.
2015. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!