Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szomszédasszon...

Mit tegyek ha a szomszédasszony állandóan üvölt a gyerekekkel, és jár a keze mint a cséphadaró?

Figyelt kérdés
Két lánya van, és mikor a párja nincs otthon mindig üvölt, és el is jár a keze.Mikor nem volt otthon az apjuk kiabáltak: "anya ne bánts, apa segits". Akkor nem birtam magammal és bekopogtam, szóltam neki hogy fejezze be, mert felhivom a párját és én szólok neki mi folyik itthon.
2009. nov. 24. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyerek voltam a szomszéd is így csinált. Hárpia volt. Szólj a férjének. Ez nem mehet tovább.

Jól tetted, hogy bekopogtál.

Mit fogsz tenni? Mi a terved?

2009. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szolj az apjuknak :S

hány évesek a gyerekek?

2009. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a nonek, hogy szegyellje magat de nagyon! Legyen turelme a gyerekekhez, foglalkozzon veluk inkabb. Minel inkabb uvolt veluk, annal inkabb nem fognak a gyerekek szot fogadni neki. Magyarazd el neki.

Szoljal be a gyamugyre is, mondd meg a nonek, hogy jelenteni fogod, hogy mi folyik naluk. Talan ettol beijed. Amugy tenyleg szolhatsz, elvegre nem szabad a gyerekeket bantani.

Ha otthon van a ferje, neki is mondd csak el, hogy viselkedik a felesege.

2009. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mikor próbáltam puhatolózni a párjánál mert nem házasok, csak tizenegynehány éve élnek együtt , a pasinak még nem volt ideje elválni a volt asszonytól. Azt mondta hogy XY mostanában az anyagiak miatt ideges. A gyerekek 4-11 évesek. A nő mindenkire fúúúúúúj, ha lenne woodoo babája, már a volt asszony is halálnak halálával halna. A nagylány azt mondta nemrégiben hogy kár hogy nem az ő anyukája vagyok. A pasival tök jól elvannak a gyerekek, a kicsi játszik a nagy rajzol v tanul, közben az apjuk főz. Néha a nagyot befogja kruplit pucolni ilyesmi. Közben beszélgetnek. Apukámmal mi is együtt főztünk. Mikor a nagylány rászól az anyjára hogy ne bántsa a kicsit akkor befenyegeti hogy ne szóljon bele mert kiveri a fogait. Ez már történt előttem is, akkor a gyerkőcöket beküldtem a szobába játszani, és beszéltem vele hogy ez igy nem ok. Ha ezt vki netán az utcáról hallaná, még fel is jelentené. Természetesen ezt úgy mondtam, hogy értse ha ez igy megy tovább lépek. Azóta nem hallottam, de az is lehet halkan csinálja. A nagylánynak szóltam ha kell jöjjön át nyugodtan, és megvárhatja az apját nálunk.
2009. nov. 24. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bejelentheted a családvédőknél, gyámhatóságnál, vagy egyszerűen a területi védőnőnek is szólhatsz, ő köteles először beszélni a szülőkkel, utána jelenteni az esetet. Ha megfenyegetik az anyát, hogy akár el is veszítheti a gyermekeit, talán abbahagyja a terrorizálásukat.

Van saját gyerkőcöd? Áthívhatnád hozzá a szomszéd gyerekeket játszani, ha éppen az apjuk nincs otthon. Addig sem tudná bántani őket az anya.

2009. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rendes vagy és bátor. Hátha elérsz valamit.
2009. nov. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha nincs otthon apjuk, és hivom, hogy jöjjenek át, mindig kitalál vmit a nő, hogy most épp hajat kell mosni, v. tanulni kell a nagynak. Nekem egy évvel idősebb a kislányom, de mikor együtt vannak mindig történik vmi. Sajnos a kislány és a nagyobb is azt hiszi normális ha csapkodnak. Nyáron látott a kisebbik egy pókot a kertben és el akarta taposni , a kislányom mondta hogy nem szabad mert hasznos, megeszi a rovarokat. Erre a válasz az volt hogy rácsapott a lányomra. Én láttam, és rászóltam a kislányra hogy nem szabad. Azt mondta hogy nem bántotta , pedig a saját szememmel láttam. Szerintem ez már a gyerekekre is átvetült és nehéz lesz kinevelni belőllük. A lányom ezeket a csapkodásokat nagyon a szivére veszi, és én is tartok tőle hogy kitegyem ennek. Ha átjönnek sűrűn rájuk nézek, sokszor szólok nekik hogy kint a nagyszobában játszanak, igy tudom őket figyelni. Viszont tudom hogy nem a gyerek hibája ez. Mikor tavaly ideköltöztek mindig ránk akarta testálni a gyerekeket, mintha zavarná őt. Viszont állandóan porszívózik, ezzel szerintem kompenzál. Az biztos a fejében nagy baj lehet.
2009. nov. 24. 23:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagy problémája lehet az biztos.Nem hinném,hogy a "fenyegetés"be fog jönni,még jobban "elvadul" a hatására.

Ha a gyerekeket engedi hozzátok,és neketek van kapacitásotok rájuk,akkor hívjátok át magatokhoz.

Viszont ez hosszú távon nem megoldás!A szociális központ jó gondolat,de nem mumusként emlegetve!Van,ahol adnak nevelési,életvezetési tanácsokat a szomszédodnak erre lenne szüksége.Persze ezt nem nektek kell javasolni neki,itt lehetne bevonni a férjet.Nem "árulkodni "kell,hanem szólni,hogy nagy a teher a szomszédasszonyon,keressen segítő szakembert, a gyerekeknek különórákat,foglalkozásokat.Az oviba maradhatna a kicsi végig,ugyanúgy a nagy napközibe.ha ezután minőségileg több időt tud az anyjuk velük tölteni,többet ér,mintha délutánonként veszekednek!

2009. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, sokat segitett , keresek alkalmat mikor a párjával tudok beszélni, de szerintem is orvosi eset.
2009. nov. 25. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!