Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 15 hónapos...

Normális, hogy a 15 hónapos kisfiam pár napja "dugja" a labdáját?

Figyelt kérdés
Labdát a kukija alá helyezi és ott egyensúlyoz rajta - homlokán és oldalt két kezével támaszkodik, lábai a levegőben, tehát súlypontja a kukiján van. Néha emelgeti is a popsiját pont úgy mintha szexelne!Olyan is van, hogy labda helyett plüss macival vagy kispárnával teszi ezt. Naponta kb 2-3x csinálja és kb 15-20 percig eltart.
2009. szept. 6. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hisz már ilyen korban is elindul a test felfedezése, még ha nem is tudatosan.
2009. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Bizonyos szintig normális lehet. Ha túl sokat és/vagy nyilvánosan csinálja a gyerkőc akkor szorongásra utaló tünet lehet. Próbálj utána olvasgatni illetve szakember véleményét kikérni a dologról.

2009. szept. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Egyetlen kislanyt lattam aki parnaval csinalta ezt, mindig es mindenhol ahol parna akadt a keze ugyebe.

Ha a vedono jar meg hozzatok, kerdezzel ra tole, hogy mire utal ez a viselkedes. Mert szerintem nem normalis dolog. Vagy olvassal utana. Esetleg kerdezzel meg a neten pszichologust is, irhatsz es valaszolnak ra.

2009. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem gond, hagyd rá. Az én fiam 14 hónapos és a érdemen lovagol. Ez is nevezhető valamilyen szinten "dugásnak", de megkérdeztem sok mindenkit és nagyon sok gyerek csinála ebben akorban.
2009. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
érdemen=térdemen:)
2009. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

dr Spock könyvében olvashatsz erről. Teljesen normális. Ne foglalkozz vele, ne szólj rá, csak talán tereld el a figyelmét, hiszen Te tanítod játszani, azt csinálja, amit hagysz neki. Ahogy észreveszed hogy ezt csinálja, mutass neki valami érdekeset, pl. nézzetek könyvet, dugd el a kabaláját és keressétek meg együtt, stb.

Nem kell pszichológus, értelmes időtöltés kell.

2009. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Maszturbál és ez teljesen normális,nem szabad tiltani mert az a később i szexuális életében károkat okozthat...

Persze ha nyilvánosan másokelőtt is nyomja,akkor óvatosan megmondhatod neki,hogy ez olyan dolog amit egyedül csinálunk,de olyat h erősen rászólsz vagy leszidod ne,mert később gáz lehet

2009. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2009. szept. 8. 23:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán értem, hogy hogyan akarná valaki elmagyarázni egy 15 hósnak hogy a maszturbálást egyedül csináljuk???????????? És szerintem ezt erős túlzás lenne annak nevezni ilyen korban.

Sztem az a jó ötlet hogy tereld el a figyelmét, valamivel ami érdekli. Kisautó, plüssállat...És szerintem elmúlik, de ha megnyugtat kérdezz inkább szakembert.

2009. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát pedig így nevezik,ebben a korban is...bár nem tudatosan teszi ez tény.

Hogy lehet elmagyarázni?Hát hogy,úgy ahogy megmondod neki,hogy anya kezét nem engedjük el az úton...

2009. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!