Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, úgy érzem...

Mit csináljak, úgy érzem képtelen vagyok 2 kisgyerekkel helytállni? Miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Csodásan éltem meg az anyukaságot az első gyerekemmel, tökéletesen tudok egy gyerekre figyelni, minden szükségletét kielégíteni. Szofogadó kedves okos 3 éves kislányom van.A második gyermekem 8 hónapos őt is ugyanúgy terveztük, ugyanannyira szeretem és szeretném az ő igényeit is kielégíteni.Készültem sokat hogy sikerüljön jól minden, de nekem egyszerűen nem megy! Úgy érzem ha 8 karom lenne se lenne elég hogy mindenkinek jólegyen!Ha az egyikkel játszanék, foglalkoznék akkor a másik sír vagy vergődik, ha egyszerre akkor egyikre se tudok igazán figyelni, csak kapkodom a fejem ide oda egész nap, rettegek hogy a második gyerekem milyen lesz ha megnő mert közel sem tudok annyit foglalkozni vele mint az elsővel...

A kicsi még az éjszakákat is végigordítja általában.

Együtt alszunk, hordozom is, igény szerint szopik...

Nagyon szerettem volna hogy ne legyen nagy korkülönbség köztük hogy jó barátok lehessenek és tudjanak együtt játszani, de mégis hogy lehet ezt jól csinálni?


2013. febr. 12. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2,5 éves lányom úgy játszik a 7 hóssal mintha barátnök lennének.

Mindig rendezgeti, meg szó szerint együtt játszanak. a kicsi meg imádja ezt.


nekem ezzel nincs bajom, habár szerintem mindegyik gyerek nagyon szereti a másikat.

2013. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagyobb gyerek sérült szülésnél, szóval a kicsivel még annyit sem tudok foglalkozni, mint te..Átérzem.. :(

Viszont lazulj, ne akarj kettészakadni, és 100%-os lenni, mert beledilizel. Én akkor foglalkozok a kicsivel, amikor tudok.. (Naggyal 80%-ban, kicsivel 20%-ban. Most ez van, nem tudok mást tenni).

2013. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

próbálj meg időnként mindegyikkel külön is foglalkozni. pl amikor a kicsi alszik délután,akkor a naggyal tudsz foglalkozni.beszélgess vele sokat. ha féltékeny lenne,akkor magyarázd el neki,hogy őt is nagyon szereted,stb!


az első év nálunk is nagyon nehéz volt,alig vártam hogy túl legyünk rajta. most hogy már 2 lesz,sokkal könnyebb velük!

szóval kitartás!!

2013. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne görcsölj rá. Kisebb korkülönbségnél szinte mindenhol kevesebb idő jut a második babára, viszont meglepő módon sokszor ügyesebbek, és hamarabb csinálnak bizonyos dolgokat, mint a nagyobb testvéreik ennyi idősen. Rengeteget tanulnak az idősebb gyerektől. Másrészről pedig egy teljesen más szituációba születnek bele. Számukra természetes, hogy nincsenek egyedül, és néha várni kell. Hagyd néha, hogy egymás között is kibontakozhassanak, így nem kezdenek rivalizálni érted. Mindenki nyugodtabb lesz. Fogadd el, hogy nem tudsz kettészakadni, és használd ki azt a kis időt, ami nem a nagyra megy. Senki nem méri, hogy 5 perc, vagy fél óra. :)
2013. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim közt 13 hónap a korkülönbség. Fel a fejjel, nagyon sok türelem kell.

Nálunk most van a hiszit, dackorszak, egyszerre mind a kettőnél. Na meg veszekednek a játékokon. A lányom 20 hónapos, a fiam áprilisban lesz 3. Rengeteg türelem, de sajnos nekem sincs.

2013. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz nekem is, gratula annak akinek könnyű, annak biztos van segítsége, nekem nincs. Sosem volt.

A múlthéten mind a kettő beteg volt a kicsinek hörgőgyulladása volt. Amit nagy nehezen megevett az ki is hányta. Már jártányi erőm nem volt csak sírtam.

a házban egy darab tiszta pohár vagy tányér sem volt ja és vagy 5 adag piszkos hányásos ruha.

A nagy befulladt egyik éjjel. Szóval ha anyám nem jött volna el egy délután én tuti felkötöm magam.

Túl kell élni majd később talán jobb lesz.

2013. febr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Hasonló a helyzetem,a kicsi 8hónapos a nagy 4.Nagyon nehéz.Idővel könnyebb lesz...tudom ez most sovány vigasz.Néha én is úgy érzem hogy alkalmatlan vagyok rá.Nagyon szeretem őket.A kicsi most éjszaka is kb.20x volt fent(túlzás nélkül)
2013. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert maximalista vagy (tudom, mert én is ilyen vagyok) és magamban kellett ezt leépítenem hogy ne akarjak MINDENBEN 100% RA törekedni mert megkeserítem magamnak ezeket a nagyon szép éveket, amik sose jönnek vissza.

Tehát nem akarok már 100 százalékos anya/háztartási alkalmazott/játszótárs/1 személyes foglalkoztató központ/feleség/társ/és bombanő lenni (mellette a munkát már nem is említem) hanem hol ezek hol azok kerülnek előtérbe egyszerűen én is ember vagyok és 2 gyerek több feladatot ad mint 1 tehát valahonnan igenis le kell csípni. Tudom mit érzel...kitartás.

2013. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

„…rettegek hogy a második gyerekem milyen lesz ha megnő mert közel sem tudok annyit foglalkozni vele mint az elsővel.”

Erről az jut eszembe, hogy érdekes módon a (felnőtt) ismerőseim között a legkisebb gyerekek a legvagányabbak. Szerintem egyrészt a kicsik nagyon sokat tanulnak a nagyobbaktól, másrészt annak, hogy nem foglalkoznak velük annyit (úgy értem, nincs idő őket annyit tutujgatni) inkább jó hatással van rájuk. :)

2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En is nagyon feltem attol, hogy mi lesz, ha megszuletik a masodik lanyom. De annyira gyerekfuggo. Az enyem annyira nyugodt baba, hogy ezt nem vartam (az elsovel nagyon megkuszkodtem). Igaz, nekem a 3 evesem delelott oviban, delelott hazimunka es jatszok a babaval, delutan meg a naggyal..
2013. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!