Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20-22 hónapos kisgyerekkel...

20-22 hónapos kisgyerekkel mennyit tudtok gy foglalkozni hogy leültök mellé és tanítgatjátok vagy csak játszotok, rajzoltok stb? egyáltalán hagyja h foglalkozzatok vele? Az én gyermekem sajnos nem .

Figyelt kérdés
Nyilván egész nap sok időt együtt töltünk (besegít, pakol, rámol, vagy csak mellettem van ha főzök-mosok stb) de mennyi idő jut arra hogy csak rá összpontosítsatok? nekem délután az alvás után lenne több időm, addigra igyekszem mindent megcsinálni. ilyenkor játszunk vagy az "Anya taníts engem" c. könyvből próbálom tanítgatni, de sajnos nem érdekli :( közli hogy "nem" :D és halad tovább. pedig játékosan tanítgatnám, de őt csak az érdekli amit Ő akar (ált pakol, rámol)
2013. febr. 3. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az én 20hónaposom is körülbelül ilyen. Akaratos, ő mindent jobban tud, nem hagyja, hogy megtanítsam a dolgokat. Inkább elszalad durcásan. Pedig én is azt a könyvet használom, az első gyermekemnél nagyon bevált. :-) Kitartás, majd elmúlik ez is, és akkor igénylik majd a tanítást!
2013. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen direktbe tanítást, fejlesztést még nem csinálok. Én magam elolvasom, mikre lehet tanítani, és ahogy jövünk-megyünk, vagy otthoni tevékenység közbe észrevétlenül beiktatom. Inkább nekem egy irányadó, milyen újdonságot vihetek a mindennapjainkba.

De lehet, hogy nem is olyan dologra gondolok,mint te. Leírnál egy-két példát, mit szerettél volna tanítani, ami nem érdekelte? Hátha mi is tartunk ott. Lányom is 20 hónapos múlt és olvasgatom néha az említett könyvet.

2013. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
pl: tornázni (guggolni, karkörzés stb), színek tanítgatása - pl színes csipesz szétálogatása, utánzás, keressen meg eldugott tárgyat, de már bábozni is próbáltam neki, de az nem is érdekelte, kizárólag az izgatta mit csinálok a fotel mögött :)))
2013. febr. 3. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:

EZeket még nem is olvastam, ideje belenéznem a könyvbe. Ettől függetlenül majdnem mind előfordul napi szinten, de a mi módunkon. Pl:

a tornázás utánzás után működik. Ha nagy ritkán lát tornázni, és utánozni próbál, akkor mondom, gyere guggoljunk le, vagy emeljük a karunkat, mindezt úgy, hogy ez milyen vicces dolog. És tart az érdeklődése egy percig. De érdekes, este megkérdem, hogy tornáztunk együtt, már mutatja is.

Színek: én is próbáltam a csipeszek szétválogatását, de nem érdekelte. Inkább az megy, hogy mondom neki, hozd ide a lila nadrágod, most a kék mackós sapkádat vesszük fel, vagy mindig elcseni a konyhából a fekete műanyag szedőkanalat. Sok mindent, aminek jellemző a színe, így használom, és jegyzi meg, még ha nem is tudatos nála. Keressen meg egy tárgyat: na, ez egyszerű, mániám lett, hogy pakoljunk össze, ha már csatatér a szoba. És az összetartözó játékelemeket egy helyre rakjuk, amiket sokszor meg kell keresni. Nem kell nekem eldugni, eltünteti ő magától:)

Bábozást még nem próbáltam, de nem fogok elbújni a bábozáshoz, csak később. Ha a babájával játszunk, akkor is úgy csinálok végülis, mintha báb lenne.

Szóval hasonlóan működnek a gyerekeink, ahogy olvasom. A könyvben leírtakat is inkább úgy fogom fel, hogy az adott időszakban mit érdemes megmutatni nekik, mire lehetnek fogékonyak. Inkább iránymutató. Beépítve napi rutinba, inkább csak egy plusz újdonság legyen neki, hogy a fogkefeje rózsaszín, a zoknija pöttyös, stb. Játékosan, észrevétlenül szívja magába az infókat.

Ami őt érdekli, azt ő úgyis hozza, hogy segítsek neki, könyveket nézzük együtt, stb. de a fő tevékenysége a pakolás, rendezkedés, úgy mint nálatok.

2013. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez jó hosszú lett, bocs.
2013. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!