Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyit kell egy...

Szerintetek mennyit kell egy gyereknek gyerektársaságban lenni? Ovis, de ezenkívül rengeteg felnőttel van körbevéve. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 és fél éves. Jár oviba (tehát 9től 4ig gyerekek között van hétköznap) de egyébként talán túl sok figyelmet kap. Szétmentünk az apukájával, így van négy "szülője", négy "nagyszülője", és mindannyiunknak van 1-2 gyermektelen testvére. Ezenkívül a baráti társaságban sincsenek gyerekek, (25-30 év körüli korosztály vagyunk). Állandóan sokan vannak körülötte, és rá irányul minden figyelem. Nem tudom, hogyan csinálhatnánk másképpen, de vannak olyan dolgai már ami elég felnőttes, a gondolkodásán is sokszor meglepődünk.

Nem tudom megoldás lenne e kevesebbet társaságban lenni, de összetartó baráti és családi körünk van, az apukájával és a barátnőjével is sokat van, nekik is nagy a társaságuk. De ha csak mi vagyunk körülötte akár négyen, akár ketten-ketten akkor is minden figyelem az övé.



2013. febr. 15. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy kistestvérkével megoldódana a probléma.
2013. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jár oviba, akkor nem hiszem, hogy aggódni kellene. Mégis mit tennél, kilökdösnéd idegen gyerekek közé, a gyermektelen családtagok látogatását meg korlátoznád? Nem működik. Amúgy nincs szabály, hogy egy gyereknek heti x óra a kötelező mennyiség. Ha a gyerkőc kiegyensúlyozott, normálisan viselkedik, az oviban is barátkozik, akkor nincs semmi baj. Az sem gond, hogy felnőttes agondolkozása... egyik gyerek ilyen, a másik olyan.
2013. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát kistesót még jó ideig nem kap:) Sem mi, sem az apukájaáék nem akarnak, még legalább 5 évig.
2013. febr. 15. 13:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet, a fiam 3 éves, mondjuk mi együtt vagyunk az apjával.

Van két vele egykorú unokatestvére, de csak kb. havi 1x találkoznak.

A lakókörnyezetünkben sincsenek kicsik, egyetlen család van a szomszédban, de ők még véletlenül sem barátkoznak senkivel.

Pedig szerintem fontos lenne, azért is, hogy minket is lásson olyan szituációkban, amikor vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek, megossza a többi kisgyerekkel a játékát, tapasztalja részünkről is az osztott figyelmet.

Két baráti család van, akikkel a játszótéri hónapok alatt melegedtünk össze, velük szoktunk néha játszóházba menni, illetve egymáshoz játszani. Ők is panaszkodnak egyébként, hogy nemigen van senki körülöttük se.

2013. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem ezeket nem tenném :) A túlkényeztetést már igyekszünk leállítani. Csak nagyon tudja manipulálni az embereket. Főleg a nagyszülőket, és a rajongó nagynéninket, vagy az apukája barátnőjét. De igyekeznek nemet mondani most már ők is :)
2013. febr. 15. 13:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is próbálkoztam akár ovis szülőknél is, de nem akar senki barátkozni. Mindenki csak rohan, senki nem ér rá, hogy átugorjon, vagy akár a gyereket átengedjék egy délután. Pedig nem ennék meg egyet sem :) Még az utcában ahol élünk sincsenek gyerekek, sok az idős.
2013. febr. 15. 13:15
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is így nőttem fel,se ovis,se kisiskolás koromban nem volt gyerek körülöttem csak az oviban,iskolában,felnőttesebben is gondolkodtam ezáltal,de semmi károm nem származott ebből,sőt.

Most 25 vagyok,élek,virulok,jól volt ez így.


Van eleget gyerekekkel,majd ha igényli,később mondani fogja,hogy délután had jöjjön át a Petike,vagy mehessen át a Juliskához.

2013. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát szokta kérdezni a barátainkat, hogy mikor lesz gyerekük, és mondja hogy mit játszana. Szerencsére még minket nem nyaggat:)
2013. febr. 15. 13:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Egész nap gyerekek között van, ennél több gyerektársaság biztosan nem kell neki.

Amit te mondasz azt nem oldaná meg ha minden nap 10 gyerek ülne még nálatok.

valaki ajánlotta a testvért, mindenképpen az oldaná meg vagy rontaná meg a dolgot. Szerintem a te általad leírtakból csak ártaa neki a testvér, föleg 10 évesen.


játszótérre sem jártok?

2013. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Játszótérre néha elmegyünk, de inkább csak tavasszal. Amikor jó az idő, de nem száz fok van. Bejártunk már párat, de egyiken sincs hűvös hely (lehet ez csak nálunk van így). Ha tehetjük viszont 1 héten egyszer kimegyünk. De sajnos most még nincs jó idő. Zárt gyerekprogramra nem nagyon vannak lehetőségek itt.
2013. febr. 15. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!