Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit rontottam el? Én hibám?

Mit rontottam el? Én hibám?

Figyelt kérdés

27 hónapos a lányom, és észrevettem hogy befelé dől a bokája.

Elég tudatos szülőnke tartom magam, mindig mindenre figyelek, utánanézek, így nem is kapott használt cipőt, és mondhatni "gagyit"sem, nyárom a fűben, homokban kavicsos udvarunkon sokat volt mezítláb. ÉS mégis bedől az egyik bokája.


Gyerekorvos nem ad beutalót ortopédiára, azzal az indokkal, hogy ha ragaszkodom, ad egyet, de úgyis elküldenek,mert ezzel a problémával a gyermek 3 éves kora után foglalkoznak csak.


D.D. step cipői vannak, az őszi most jó lesz rá tavasszal is, vagyek bele egy szupinált talpbetétet, vagy mit csináljak???


2013. febr. 15. 14:00
 1/10 sumergo ***** válasza:
Szerintem ragaszkodj a beutalóhoz, vagy esetleg keress maszek dokit. Legfeljebb tényleg elküld, hogy még nem foglalkozik vele, de legalább megnyugszol. Én biztos elvinném orvoshoz, addig nem tennék talpbetétet sem.
2013. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz,hogy nem foglalkoznak vele. Sőt! Amikor a gyerek önállóan elindul, nagyon ajánlatos elvinni ortopédiára.

Ennyi idős korban a bokafogós cipők a javasoltak, és nem kizárt, hogy supinált sarkat tesznek az egyikre.


Mindenképp menjetek el, mert később gondok is lehetnek, lábfájás pl.

2013. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy elindulás után már rögtön javasolt ortopédián megnézetni, de sajnos még 3 éves kor után is csak nagyon kevés doki írja fel erre a problémára a gyógycipőt nem m aszek rendelésen, az ok azt hiszem egyértelmű sajnos. Viszont egy magánrendelésen már 1 éves korban is simán felírják. Én a helyedbe ide vinném, nem várnék, hiszen akármilyen supinált cipőt veszel is, egyik sem olyan jó sajnos mint a gyógycipő. Így is kell olyan is, mert sajnos félévente csak egyet írhatnak, de majd meglátod a különbséget. És az ortopéd dokik nagyon jó lábtornákat is mutatnak.
2013. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1évesen elvittem a kötelező ortopédiai vizsgálatra, nem viccelek, egyszerre 3 kisgyereket "vizsgált" a doki, az enyém lábához hozzá sem ért...amikor megkérdeztem h harántemelős, supinált, jó márka, mit vegyek, mit ajánl? akkor a válasz az volt h mindegy, fogja a bokáját. Ezek után azt tanácsolnám hogy szánj rá egy 10.000est (annál biztos nem több) ha tudsz és kérdezz ki egy magánorvost. Nem rontottál el semmit! egy szakember meg fogja mondani a megoldást.
2013. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a problémával vittem 2évesemet ortopédiára. Kerestem a neten egyet és bejelentkeztem.

3évesen kell visszavinni, de addig is ajánlott cipőmárkákat amit otthonra kellett megvenni. Mi a salust vettük, most lesz 3éves és nagyon szépen kezd "kiegyenesedni".

2013. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a problémám, 2,5 éves kora óta nyúzom a dokit egy beutalóért. Erre a 3 éves státuszon nézte, hogy befele áll a térde ezért adott beutalót. Az ortopéd doki megnézte, annyit mondott, hogy még fejlődik a lába, majdnem hogy normális még 3 évesen a lenti boka, vegyek supinált cipőt: szamos, salus, szupi, és két év múlva kontroll.

A befelé néző térde még formálódik, ha a combizma erősödik, a lábtornát pedig majd akkor érdemes elkezdeni, ha már rendesen megérettek rá, hogy csinálják 4-5 évesen.

(tényleg nem érdekli a fiam, hiába próbálkozok vele játékos lábtornával, kb. 2 percig csinálja és megunja)

Lehet, hogy még azért ide elmegyünk: mackorendelo.hu

egyenlőre veszek neki tavaszra szamos szupinált cipőt, meg bentinek is.

Én is sokat vaciláltam, hogy milyen legyen a jó cipő, és a superfit mellett döntöttem. Kérdeztem a dokit, hogy akkor függhet ettől, vagy ez genetika? Mert van egy 6 hónaposom, és ha azt mondja, hogy neki egyből supináltat vegyek és nem lesz ilyen probléma, akkor azt veszek, bár erről is megoszlanak a vélemények, de te is tudod :) Azt mondta, hogy nem kell, nem ettől függ, majd vigyem el, ha már stabilan jár, és megnézi.... Hát ezzel sem lettem okosabb...

2013. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is így volt fiammal...

Elvittük egy magán céghez aki gyógycipőkkel foglalkozik és 10.000 forintért adtak neki egy olyan szandált aminek a belső oldala fél centivel magasabb volt mint a külső és tökéletesen helyre hozta. Supi szandálnak hívják, éjjel nappal rajta volt.

Ilyenünk volt!

Nem kellett betétezni (azt kinövi gyorsan és tesómon se segített soha...) 1 év után mikor kinőtte semmi gond nem volt... Lekopogom...

[link]

2013. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja hozzáteszem hogy a gyerekem mióta megszületett nike és télen timberland cipőt viselt... Egyik sem fogta a bokáját így nem volt jó... Most megint nike-ot veszek neki de egyenlőre nincs baj
2013. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ortopédián dolgozom, 3 év alatt is rengeteg gyerek jön ilyen problémával. Eddig még senkit nem küldtek el vagy néztek hülyének emiatt!


Az, hogy tartja a bokáját, az egy dolog, a másik ugyanilyen fontos, hogy a talpa hajlítható legyen!!! Tehát ne legyen merev, tudjon benne gördíteni!


[link]


A doktornőnek az újpesti gyerekszakrendelőben van egy kis "műszere" is, amire ráál a gyerek és a lenyomat alapján látszik, hogy hogyan terhel!

2013. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó váalszoló, remélem még visszanézel:)


Köszönöm, igyekszem minél hamarabb elvinni szakemberhez.


Arra mindig figyeltem,hogy kemény legyen a bokánál/hátul a kérge, a talpa megfelelően hajlékony legyen(d.d step-eket is ezért szeretem).

2013. febr. 21. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!