Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ajánlotok torokfájásra?...

Mit ajánlotok torokfájásra? 20 hetes vagyok, köhögök is. Van itthon theis féle lándzsás, tantum verde.

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Lándzsás útifűt nekem doki ajánlotta, mikor terhes voltam.

Így gondolom, lehet.

Ami nem fog ártani, az a kakukkfű tea, torokfájásra nagyon jó, kis mézzel az íze is elmegy.

A köhögésre próbálj meg hagymát összevágni, beletenni egy pohárba, lefedni a kezeddel, egy kis rést hagyni, és ezen át inhalálni: vagyis orron és szájon át mélyen belélegezni.

2011. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tantum verdét használtam torokfájásnál.Nekem bevállt.
2011. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bioparox nevű inhalálós spray, orrba is, szájba is mehet, vény nélkül kapható, nekem 30. hetesen ezt adta a házidoki, előtte még sose találkoztam vele, de nagyon hasznos volt és sokat segített.
2011. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Múlthéten nekem is fájt a torkom, és mivel gyógyszert nem mertem szedni fekete Hals cukrot szopogattam, és (drogériákban lehet kapni) Jégzselével kenegettem nap közben a nyakamat, esténként pedig a hátamat, a mellkasomat és a nyakamat.

Az orvosom szerint, a neocitran is jó köhögésre. Lefekvés előtt ihatsz egyet.

Én a 25. hétben járok.

Ha fáj a fejed, egy fél algopirin sem árt meg: se a babának, se neked.

Jobbulást :)

2011. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tantum verde megvolt, meg a halls is, egyenlőre most az orrfolyás zavar a legjobban, folyamatosan fújni kell... :S

A többi nem vészes annyira, hogy szedjek rá valamit.


Egyébként, hátha valaki olvassa, tegnap jutott eszembe, hogy mamám, mikor köhögtem, disznózsíros ruhát tett a mellkasomra, hogy szakítsa fel.

2011. febr. 15. 22:05
 6/7 anonim ***** válasza:

A régi nagymama módszerek :) Fájt a fülem, az orvos szerint is a meleg só a jó rá... mivel gyerekkoromban nagyon fül- fájós voltam, egyszer azt mondták nekünk, hogy próbáljuk meg a fehér boros megoldást... Hogy az milyen?

Egy "vileda" szerű ruhát/anyagot 4 részre hajtasz, majd fehér borral átitatod az egyik felét... Ezután a füledre helyezed, és egy fülvédővel "rögzíted".

Egy egész éjszakát hagyd rajta...

Állítólag a fehér borban van olyan párlat, ami gyulladás csökkentő, és fájdalom csillapító...

Nekem bevált.

Amúgy az én orrom is "folyik"... de ez van... nem tudsz nagyon ellene tenni, semmit, sajnos... (klór mentes zsebkendő)

Kitartás! Jobbulást :)

2011. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kakukkfüvest be ne vedd, a régi időkben kakukkfű teáztatással hajtatták el az asszonyok a nemkívánt terhességeket...!!! Vigyázz, alapvetően mindennel, nem vagyok híve a gyógyszerezésnek terhesség alatt. Én is egy hónapig köhögtem, de nem szedtem rá semmit, magától elmúlt. Mindig arra gondolom, hogy réges-régen nem voltak gyógyszerek, és az immunrendszer megoldotta ezeket a kis szipogásokat, mint ahogy egyébként ma is, ha van türelmed kivárni!
2011. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!