Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha még vannak képzeletbeli...

Baj ha még vannak képzeletbeli barátjai?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves és még ilyen barátokkal játszik.Ami engem eddig nem zavart,de most meg oviba ott meg félek,hogy ki fogják emiatt közösíteni.Sok filmben láttam már,hogy a kislánynak/fiúnak képzeletbeli barátaik voltak és a dadák óvatosan elszerettél volna mondani,hogy ilyenek nincsenek.De szerintetek majd magától rájön aztán az oviban meglátja a sok gyereket és elkezd játszani velük és hagyjam,hogy maga jöjjön rá,vagy mondja meg neki.Bát utóbbitól kicsit félek hát ha "összetöröm" az Ő kicsi szívét

2013. febr. 16. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lányomnak is volt, a Juliska:)) Ő is 4 évesen mondogatta egy ideig, sokat beszélgettünk is róla. Elmondta, hogy Juliskának vannak gyerekei is, fiai és lányai is:)

Egyszer csak abbahagyta. Oviban soha nem hozta elő, legalábbis nem mondták az óvónők.

2013. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát neki valami "Szuperbobby" vagy nem tudom mi de nem ez a lényeg de mondjuk szerintem is abbahagyja de most ez még úgy néz ki,hogy egy ideig még nem. :((
2013. febr. 16. 19:37
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiamnak is vannak láthatatlan barátai, több is. 3 éves múlt novemberben. A bölcsiben több gyereknek is van, a gondozónők egyáltalán nem furcsállják, ha szóba kerül, nem mondják, hogy ilyen nincs.

Mivel nem fél tőle, így nincs gond ezzel, majd elmúlik.

2013. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Babeli Zurzavar ***** válasza:
90%
unokahugom " baratnoje" a 7. szulinapi zsurt kovetoen utazott el Ausztraliaba a csaladjaval... :-) most 10 eves, es neha szobahozzuk ( tokeletesen rendben van a gyerek, csak extra elenk a fantaziaja:-) )
2013. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Én előre szóltam az óvónéniknek, hogy Danda és Bankó, akikről egész nap képes hihető sztorikat mesélni a kisfiam, nem létező személyek. A többi gyerek szerintem észre sem vette, hogy "kettővel" többen vannak körülöttük.

Egyébként ez a korosztály még nem szokott kiközösíteni.


Nálunk 5 éves kor körül tűntek el a képzeletbeli barátok. Most 8 éves a fiam, és ha erről beszélünk, még mindig el tudja mesélni, hogy milyennek látta őket kicsi korában.

2013. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Sztem egyáltalán nem baj, és ne is csinálj belőle nagy ügyet, sőt beszélgessetek róluk..kérdezd meg, ki az, mit csinált, honnan jött?

Ettől nem dilis a fiad, ne aggódj...:)) Ez tök normális...:)

2013. febr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja én is gondoltam szólok az óvónőnek
2013. febr. 17. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Super Bobby, de aranyos :-)
2013. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:) Most kibeszéltettem velem egész aranyos kis sztorit mondott el :-)
2013. febr. 25. 20:29
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Ranschburg is írt erről, óvodáskorban ez teljesen normális, sőt állítólag azt jelzi, hogy jól működik a kisfiad fantáziája :)

Lehet, hogy az oviban nem is fog róla beszélni, a többi gyerek meg honnan tudná, hogy a kisfiad barátja nem igazi ember? Az óvónőknek megemlítheted, de nem kell nagy ügyet csinálni belőle, azt meg pláne ne mondja neki senki, hogy nem létezik a barátja.

2013. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!