Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik február-március...

Anyukák, akik február-március körül szültek! Hogyan lehet év közben bölcsibe adni a gyereket?

Figyelt kérdés

A kislányom februári. Két bölcsiben is mondták, hogy beírathatom most májusban, de nem kell elkezdeni szeptemberben a beszoktatást. De december végéig be kell szoknia.

Nos, én ezt nem szeretném, és nem is nagyon tudom, mert elvileg február-március körül mehetek vissza dolgozni. Addig meg ugye nincs munkáltatói, amit kérnek.

Van rá esély, hogy februárban lesz hely a bölcsiben? Vagy felejtsem el? Ti hogy csináltátok?

Ha minden kötél szakad, marad a magánbölcsi.


2012. febr. 23. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem január közepén született és március 1-től kezdjük a bölcsiben a beszoktatást, én áprilistól dolgozom (a beszoktatás alatt az összegyűlt szabikat veszem ki).

Nálunk (Bp. 13. kerület) év közben is lehet kezdeni a bölcsit, de nem mindegyik bölcsiben van ilyenkor hely, mivel a "nagyok" csak szeptembertől mennek át az oviba. Kérdezd meg a bölcsi vezetőjét, hogy mik a szokások. Itt csak 1-2 hónappal korábban kell jelentkezni és az önkormányzaton keresztül kell intézni.

2012. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

furcsa, hogy nálatok így van.

nálunk egyáltalán nem így működik, hogy szeptember...


mondjuk nálunk az ovi sem szeptemberben kezdődik ilyen értelemben.

szóval aki 3 éves az átmegy az oviba, mondjuk a szülinapja utáni első hétfőn és akkor hétfőn mehet is beszokni a várólista első helyezettje a bölcsibe :)

nálunk nem a helyre van várólista, hanem gyerekre. tehát tudják ki mikor tölti a hármat, és ha akkortájt szeretnétek kezdeni, akkor ahhoz a gyerekhez ínak be.

kicsit bonyolultan hangzik, de egyébként szerintem nagyon jó :)

főleg a pénz miatt, nem kell még fél évig méreg drága bölcsibe járatni a gyereket :/

2012. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első voltam. A 2-nak írnám:

tényleg érdekes, hogy szinte "ahány ház, annyi szokás".

Nálunk az oviba csak szeptemberben mennek át, a betöltött 3 év után. Azaz most is vannak a bölcsiben olyanok, akik már betöltötték a 3-at, nemcsak az évvesztesek, hanem 2009 januáriak-februáriak, és ők is csak szept-ben mennek majd az oviba. Szerintem attól függhet, hol van több férőhely, a bölcsiben vagy az oviban.

2012. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk is csak szeptembertől lehet elkezdeni a bölcsit és az ovit is (mármint papíron, gyakorlatilag kezdheti a beszoktatást később is), de év közben nem vesznek fel senkit.

Fiamnak is tovább kell maradni a bölcsiben, mert nem veszik át év közben az óvodába.

2012. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt hiszem, körbe kell járnom jó pár bölcsit, hogy kiderüljön, mi a helyzet. Csak az a genyóság, hogy barátnőméknek azt mondták az egyikben, hogy van várólista, fel is teszik a kislányukat. Aztán bementem én is, és közölte az igazgató, hogy nincs várólista, honnan szedem, hogy van... :S

2012. febr. 24. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!