Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezen szokott be a babája a...

Nehezen szokott be a babája a bölcsibe, írna, hogy mennyire volt vészes? 2 éves lesz február 14-én, és szólt a munkáltatóm, hogy március helyett február 15-én munkába kell állnom. Így 1 hónapunk lesz. De nagyon anyás.

Figyelt kérdés
Na meg, elvileg gyed alatt be sem lehetne szoktani, másnak beszoktatták amíg gyeden volt?
2011. jan. 12. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem szólj be a bölcsibe, hogy viheted-e előbb, biztos rendesek lesznek. Nekem nagyon gyorsan kellett beszoktatnom a kicsit, mert bár rászámoltam 1 hónapot a beszoktatásra, de a második nap után lebetegedett, 3 hetet otthon voltunk, és mire megint mehetett, addigra már csak 1 hetünk maradt. Az elején nagyon nehéz volt, minden reggel sírt (még néha most is hosszabb betegség után).

2011. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyed alatt nem viheted bölcsibe a gyereket. Szóval azzal a nappal le kell mondanod a gyedet (és egyben megigényelheted a gyest) , amelyik nap kezdi a bölcsit.

A beszoktatáshoz annyit tudok tanácsolni, hogy ne hazudj a gyereknek. Igen is meg kell mondanod neki hogy most elmész dolgozni és ott kell maradnia a bölcsiben. Beszéljetek sokat előtte a gyerekről, gondozónőkről meg az egész helyzetről. Sétáljatok a bölcsi felé. Mutass meg neki mindent amit lehet, hogy amikor elkezdődik a beszoktatás ne legyen egyszerre túl sok. Mondogasd neki hogy neki ez lesz a munkahelye és milyen jó lesz a gyerekekkel játszani. Ne lássa rajtad hogy mennyire aggódsz vagy félsz, mert akkor ő is fog. Legyen meg mindennek a menete. Mindig köszönj el tőle, ne csináld hogy egy ovatlan pillanatban amikor nem figyel akkor elmész, mert akkor becsapva fogja érezni magát. A bölcsi után mindig legyen időd arra, hogy csak vele foglalkozz, mert éreznie kell, hogy még mindig fontos számodra. Ha kell vigyetek mindig valami alvós cimborát, amit meg lehet ölelgetni, szeretgetni amikor hiányzol neki és nem utolsó sorban ami otthonról való!

Bocsi egy kicsit hosszúra nyúlt, de ha bármi kérdésed van írj nyugodtan szívesen válaszolok.

2011. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi 2. Nem hazudik neki, már beszéltem neki róla, voltunk is a bölcsiben. Meg is értette mert amikor mondtam, hogy majd milyen jókat játszik a gyerekekkel, akkor mondta, hogy jó, de amikor arra került a szó, hogy otthagyom, elmegyek dolgozni, akkor már nyafizott. Tehát érti, hogy mi fog történni.
2011. jan. 12. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha normális a munkáltatód, és rendesen be voltál - leszel jelentve, akkor jár a GYED-re szabadság, ami alatt ugye rendes fizetést kapsz.

Tehát lemondod a GYED-et attól a naptól, amikor már újra aktív állományban, de szabadságon leszel, és ha nyolc órás a munkaviszonyod, akkor - velem együtt sajna - idén már GYES-t nem igényelhetsz.


A beszoktatásra nekem két hetem van, szóval az egy hónap bőven elég lesz.

Beszélj sokat a gyereknek arról, mi lesz, persze pozitívan, és mindig megerősítve, hogy ez neki milyen jó lesz.

2011. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!