Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érzéketlen kisfiú. :- ( ( Mi...

Érzéketlen kisfiú. :- ( ( Mi lehet az oka és hogyan lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Kilencéves fiamat nagy szeretetben nevelem (egyedül, elváltunk), ezt ki is fejezem, úgy érzem, egészséges keretek között, nem majomszeretettel. A fiam mégis nagyon hideg, sosem kedveskedik és tőlem sem fogadja el, nem szereti az öklelést, a puszit,a simogatást. Ez egyrészt nagyon fáj nekem, másrészt félek, nincs-e valami baja, nem lesz-e ez később egyre súlyosabb. :-((( Mitől lehet ez? Mindenütt azt mondják, az a gyerek lesz érzéketlen, aki nem kap szeretetet. Mit lehet tenni?
2013. febr. 18. 12:46
 1/10 wartburg353s ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy érzéketlen, lehet, hogy olyan csak olyan a természete, hogy nehezebben mutatja ki az érzelmeit, vagy más módon. Én se voltam bújós gyerek, és anyám azt a következtetést vonta le, hogy rideg vagyok, bezzeg a húgomban mennyi szeretet van, mert ő mindig az ölébe bújt. A szívem szakadt meg, amikor rájöttem, hogy ezt gondolja rólam, de ilyen voltam, és kész, attól még szerettem, csak hülyén éreztem magam, ha oda kellett bújni valakihez, meg ilyenek.
2013. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

lehet,hogy valakitől örökölte ezt a jellemet.

esetleg rákérdeztél már,hogy miért nem szereti,ha megöleled,stb..?

Kisgyerekként 2-3évesen sem szerette ha szeretgeted?

2013. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hány éves volt amikor elváltatok?
2013. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves wartburg53s! Igen, ez is nagyon rossz lehet, amikor szeretsz valakit, csak nem tudod úgy kimutatni, és akkor megindul egy versengés. :-((( Te amúgy hogyan mutattad ki az érzelmeidet? Férfi vagy nő vagy? Szerintem az egy dolog, hogy valaki nem bújós, attól lehet, hogy sokkal jobban tud szeretni, mint mások. A fiammal amúgy épp az a gondom, hogy semmilyen módon nem érzem, hogy szeretne, ragaszkodna. :-(( Nemcsak nem bújós, hanem egyébként is ilyen. :-(((
2013. febr. 18. 13:15
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, az apuka is elég hideg természetű. :-(( Lehet, hogy tőle örökölte, de annyira nehéz vele emiatt. :-((( Amúgy öt hónapos volt, amikor elváltunk.

Rákérdeztem már párszor tőle, de ilyen érzelmi jellegű dolgokra nem válaszol. Semmit nem mond. :-(((


Pl. reggel felébresztem kedvesen, "jó reggelt"? és ő még soha, egyszer nem mondta, hogy "jó reggelt", hanem. 1. ha jó napja van, akkor annyit válaszol, hogy mennyi az idő vagy hozok-e kakaót, 2. ha átlagos napja van, akkor 2. morog egyet, 3. ha rossz napja van, azt feleli, "rossz reggelt". :-((( Még soha nem mondta, hogy "szeretlek". És látom, más gyerekek pl. meglepetésből szépeket rajzolnak a szüleiknek és az asztalán hagyják, az enyém ilyet sosem tenne.

Amikor jó napja van, olyankor sokat beszél, mesél az iskoláról, barátairól, de ennyiben ki is merül. Egyébként pedig sajnos nagyon nem kedves, sokszor bántó. :-(((

Soha nem volt bújós, kiskorában sem. Egyedül lefekvés előtt és meseolvasáskor bújt. :-((( Mindig mindenre a "majd egyedül!" volt a válasz. :-((

2013. febr. 18. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:

ez tényleg idegesítő lehet,nagyon sajnállak!!


az lenne a jó ha valahogy rá tudnád venni,arra hogy beszéljen többet az érzelmeiről.

esteleg kapcsolatba kerülhetnél vagy személyesen v. a neten egy pszichológussal,hogy neki mi a véleménye erről hátha adna valami jó tanácsot.

2013. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon nehéz emiatt. :-(( Nem is annyira idegesítő, hanem inkább lélekölő, hogy nem kapok semmi visszajelzést, megerősítést soha. :-(( Próbálnék vele beszélni lelki dolgokról is, de nem tudom, hogyan lehetne.
2013. febr. 18. 14:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Menjetek el egy gyerekpszichológushoz, lehet, hogy ő majd "betöri"
2013. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
Lehet hogy a szimpla bújást nem szereti, de nem szoktatok kergetőzni, idétlenkedni, csikizni, stb? Nálunk a családban ez volt inkább a szokás, nem a bújás, meg sose mondtuk mi se egymásnak hogy szeretlek, de a szadizás ment rendesen, és ebben kiéltük magunkat :)
2013. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 wartburg353s ***** válasza:
Szia! Nő vagyok. Kiskoromban én igyekeztem "jó" lenni, szót fogadtam anyámnak, jól tanultam, és olyan ruhákat vettem föl, amiről tudtam, hogy örül neki, ha hordom (mert pl ő varrta), még ha az osztálytársaim szégyenletesen divatjamúltnak tartottak, akkor is. De valahogy nem ment nekem se az, hogy nagyon kedveskedjek, szülinapra, anyák napjára barkácsoltam valamit, de csak úgy, meglepetésből rajzolni, erre nem emlékszem, volt-e. Azt hiszem, nálunk az lehetett a gond, hogy anyám beskatulyázott kicsit, mindig azt mondta, hogy apámra hasonlítok, akitől nem valami békésen vált el 3 éves koromban. Én meg nem bizonygattam az ellenkezőjét, különben lehet, hogy igaza is volt, de akkor is rosszul esett. Mára szerencsére túl vagyunk ezen.
2013. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!