Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mit jelenthet az...

Szerintetek mit jelenthet az 5 éves kislányom családrajzán ha apának nincs keze, (csak neki felejtett el rajzolni négyünk közül), és apa a legkisebb?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk, mint egy idillinek tűnő család: apa, 5 éves kislány, 8 hónapos öcsi, és anya. Sajnos ovipszichológushoz küldtek, ahová járnunk is kell, mert vannak családi gondok: feszültség. Mert sajnos főleg nem 4-ünk között vannak gondok, hanem mi együtt lakunk apukámmal, anyukámmal és velünk lakik a nagymamám is. Szóval ilyen szempontból nem idilli a helyzet, ez a legfőbb feszültségforrás, és sok vita van emiatt a sok generáció között. Csak ez jött ki az egyik családrajzából, és ez számomra elég aggasztó. Szomorú vagyok emiatt, hogy a férjem mit ronthatott el, illetve mi mit rontottunk el ebben? Mert hiszen az apának a védelmező, az erős férfi, az én apukám a legnagyobb, legerősebb, stb.... így kellene lennie. De nálunk ezek szerint ez nincs meg: még a csecsemő is nagyobb a rajzon. :-( És ez, hogy nincs keze, ez számomra tragédia, mit jelenthet a kéz? Hiszen a kézzel szerzünk meg mindent, a kéznek óvó szerepe van, és ez akkor nálunk nincs meg??? Olyan elkeserítő ez. Mi lesz így velünk? Velük?

2013. febr. 18. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Majd a pszichológus kielemzi. De egy 5 éves gyereknek más a logikája, mint egy felnőtté. Ezen ne keseredj el, mert nem azt jelenti, hogy a kislány az apukáját tartja a legkevésbbé fontosnak.
2013. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

amikor a kislányod megmutatta a rajzot, mit mesélt róla?

szerintem kérd meg őt, hogy mesélje el részletesen,h.mit rajzolt, s mire gondolt közben.

ha magától elkezdi leírni a rajzot, akkor nyugodtan beszélgess vele, kérdezz tőle! de ne kérdőre vonva, hanem emeld ki a rajz pozitívumait (dicsérd meg, ami valóban tetszik benne), és érdeklődj, ami Téged is foglalkoztat!

most hirtelen az is eszembe jutott,h.talán apa messzebb van, s ezért kisebb. ha nincs keze - akár a háta mögött is lehet, mert mondjuk ajándékot hoz a családnak.

kérdezd meg a lányodat, aztán majd írj kérlek, mert engem is kíváncsivá tettél! :)

de ne aggódj nagyon, a gyerekek sokszor teljesen másképp gondolkodnak, mint mi. :)

2013. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy rajz nem számít, ha rendszeresen ez történik, akkor esetleg pszichológus mondhat erről valami biztosat, te ne elemezgesd.

Nálunk a férjem nézte egy karácsonyról szóló rajzát a kisfiunknak. Az óvodában készítette, és a képre nem rajzolt engem (az anyját) oda. Rajta volt a karácsonyfa, apa, a kistesó (2 hónaposan) és ő saját maga.

Rákérdeztem, én hol vagyok, azt mondta, éppen most fényképezel minket.

Hát ennyi.

2013. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia.nekem és két testvéremnek gyerek korunkban pszichológushoz kellett járnunk gyerek elhelyezés miatt mert a szüleink váltak.ott kellett ilyen család rajzokat készítenünk.az egyik lényeg az volt hogy két házat kellett lerajzolni és a családot.itt arra volt kíváncsi a pszichológus hogy melyik szülőt rajzoljuk abba a házba ahol a gyerekek élnek és melyiket az üresbe.a második rajzon magát a családot (apával-anyával együtt) kellett lerajzolni ahol az volt a lényeg,hogy amelyik szülő kisebb a rajzon arra nem néztünk úgy fel mint a másikra,akit magasabbnak rajzoltunk le.na ezen persze ne akadj ki,mert a gyerekek java részt az édesanyjukkal vannak és persze hogy ők lesznek nagyobbak a rajzon.
2013. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy csak akkor jelent valamit és akkor érdemes elemezni, ha többször rajzolta már ugyanígy az apát. Ha most egyszer, akkor az simán lehet véletlen is vagy egy nagyon friss emlék (pl. szüleid veszekedtek a férjeddel és a férjed maradt alul, hirtelenjében erre tudok gondolni) miatt sikeredett ilyenre. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Beszéld meg vele a képet!! Nekem is lassan 5éves a kisfiam, olyan rajzokat hoz haza az oviból... nagyon bengán rajzol- van a papíron 4 csík mind más színnel, megkérdezem tőle, hogy jól tartom a rajzot, ő beállítja, és elkezdi mesélni, hogy hol a házunk, a kertünk, a virágok... szóval fantáziája van, ő belelátja mindazt amit elmond... :)

Szóval egy rajz miatt ne legyél elkeseredve! Ha meg tudod, hogy mi a gáz otthon, akkor próbáljátok megoldani! Pl nem tudtok elköltözni külön?

2013. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 haramia ***** válasza:
32%

Én sem vagyok pszichológus de abból amit elmondtál és a rajzból én arra következtetnék, hogy azért apa a legkisebb mert nem áll a család élén, ahogyan annak "normál" esetben lennie kellene. Nem Ő a családfő, hiszen még plussz két idősebb generáció is veletek lakik, ráadásul gondolom a szüleidé a lakás (bár erről nem írtál) így ők részben jogosan elvárnak ezt-azt, amíg náluk laktok. Ez is kiszolgáltatottá tesz benneteket, apának nincs meg a családfő szerepe. A kéz már érdekesebb kérdés, de talán azon a síkon gondolkoznék, hogy dolgozik a párod? aktív életet él - tehát láthatja a gyerkőc, hogy jön-megy tesz-vesz?

Én talán ezen indulnék el...

2013. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

megkérdezted a kislányodat? ő mit mondott a rajzról?

2013. febr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Haramiának üzenem (kérdező). Szerintem te jól látod a dolgokat. Tehát igen, erről van szó. A szüleimé a ház, tényleg ez van, hogy sok esetben kiszolgáltatottnak érzem magam ebből a helyzetből adódóan. A férjem dolgozik. Van egy főállású munkahelye, sajnos ez olyan, hogy reggeltől másnap reggelig 24 órában van benn, se ünnepnap, se hétvége, vagyis úgy, hogy valamikor ünnepnap is benn van, valamikor meg hétköznap is otthon. Azonkívül gázszerelő és karbantartó. Tehát elég sokat dolgozik.
2013. márc. 29. 20:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, azért írok. Tanultam némi rajzelemzést, tényleg csak az alapokat. 4-5 évesen a gyerekek nem reálisan ábrázolják az arányokat, hanem amit nagynak rajzolnak az a fontos, amit kicsinek az kevésbé. De írod is, hogy apa sokat dolgozik, nincs jelen annyira intenzíven az életében.

A kéz (gondolom itt a karra gondolsz?) a kommunikáció jelképe. A szélesre tárt karok a jó kommunikációt jelentik, ha test mellé van szorítva, akkor gátolt a komm., ha pedig nem rajzol, az valószínűleg azt jelenti, hogy az apa nem igen kommunikál, beszélget a gyerekkel. (legalábbis ő így érzi).

Ha már rajzol fület az emberrajzra, az általában azt jelenti, hogy mennyire "hallja meg" a dolgokat, hallgatja meg másikat.

Ezek tényleg csak szösszenetek, mindig a kép/rajz egészét kell nézni. Egyébként, ahogy az írásnál is, a rajz is a gyerek pillanatnyi érzéseit, hangulatát tükrözi, tehát egy rajzból nem szabad messzemenő következtetéseket levonni.A rajzon egyébként ki,mi hol helyezkedik el?

2013. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!