Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a baj? A problémám...

Mi lehet a baj? A problémám az, hogy 6éves fiam éjszakánként bepisil, de nincs semmi eü. Probléma, voltunk vizsgálatokon. Igaz, hogy másfél éves korában váltunk el az apjával, és most várjuk nyárra a kistesót, akit nagyon imád!

Figyelt kérdés
A pótapával is jó a kapcsolata, úgyhogy nem tudom! Nagyon kétségbe vagyok esve, mert nem tudok neki segíteni. Pszih. -hoz is hordom!?
2009. máj. 24. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te úgy látod és valóban úgy is van, hogy már most imádja a kistesót, attól még lehet, hogy tudat alatt szorong az új helyzettől, hogy mi lesz most vele, hogyan fog megváltozni az Ő helyzete. Emiatt akár be is pisilhet. Próbálj vele nagyon sokat foglalkozni, hogy érezze, a kistesó miatt nem fog háttérbe szorulni! Ha megszületik a baba, akkor is éreztesd vele, hogy számodra ő is nagyon fontos, nem fog semmilyen hátrányt szenvedni a baba miatt. Itt a fórumon már volt néhány kérdés testvérféltékenységgel kapcsolatban, keress rá, sok jó ötletet találsz, hogy később hogyan tudod csökkenteni.
2009. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni,nézz utána itt a neten, hogy mi lehet, de van olyan, hogy nem lelki, hanem szervi oka van a dolognak, valami hormonális. Nagyon sokat olvastam pár éve róla, talán Patika és Kismama újságban? A vese nem termel valami hormont? Bocs, hogy ilyen szétszórt a válasz, de van ilyen betegség, csak nem találom, hogy mi...
2009. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,remélem sikerül valami megoldást találni,hogy ne legyen neki se kellemetlen!
2009. máj. 25. 13:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Én attól pisiltem be sokszor ennyi idősen,hogy nagyon mélyen aludtam és mindig azt álmodtam,hogy megyek pisilni.

Lehet,hogy nálatok mégiscsak az a válás és az új baba az ok.Hiába jó a kapcsolat az új papával,szoronghat belül úgy is,hogy nem is tud róla.

Vagy suli eseteleg ovi?Vagy egy olyan foglalkozás ahová nem szeret járni?Ezt neked kell megfejtened,de szerintem jó anya vagy s rá fogsz jönni.Minden alapja a kommunikáció.Kérdzegesd,nah nem erőszakosan,finoman és kész:)

2009. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csak saját példát tudok írni.Az én fiam is 2-3-szor bepisilt kb fél éve.De rájöttünk, hogy az iskola váltotta ki,a gonosz gyerekek és a tapló tanárai.Ha van olyan ember akivel szivesen beszélget a kicsi,lehet,hogy elmondja neki.Nekem van az iwiw-en egy oldalam a "betegség miatt kiközösített gyerekek" néven,ott sok kisgyerek megírja nekem a gondját-baját,lehet olyat is amit otthon nem mond el.
2009. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Hormonokat is néztek? Mert az szabályozza ,hogy alvás közben kevesebb vizelet termelődjön,lehet,hogy neki nem müködik ez a hormonháztartása,de ezt gyogyszerrel,orrsprayel stb vel lehet potolni,és néhány honap után megoldodik a probléma. Fontos lenne még,hogy minden éjszaka bepisil-e,vagy csak havonta egyszer,hetente,milyen sürüséggel.
2009. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg előfordulhat, hogy a válás az oka és egyebek, de én elképzelhetőnek tartom azt is, hogy sokat iszik elalvás előtt és nem megy el pisilni. Azt javaslom, hogy alvás előtt küldd el WC-re és kb hajnal 3 körül keltsd fel és akkor is küldd el pisilni, ezt általában megoldás szokott lenni a problémákra, egy idő után megszűnik az éjjel járkálás is. Remélem tudtam segíteni!
2009. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Először is mindenkinek köszi a választ!!

Nem szokott sokat inni elalvás előtt,mert nem engedem,és lefekvés előtt menni kell pisilni!!

Most éjjel felkeltettem,nagyon sajnáltam,mert jól aludt,de annak megint az a vége,hogy moshatok mindent ki.

Egy ideje rendszeres a bepisilés.

Nem néztek nála hormonokat,most megyünk az orvoshoz az elkészült leletekkel,rákérdezek nála erre a dologra is!!

Még egyszer köszi mindenkinek!!!

2009. máj. 26. 19:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nő, lány létemre nagyon sokáig bepisilem. Nem is sokan tudnak róla.

Igaz nekem nem volt tesóm, de elég nehéz életem volt. Sok olyan dolog ami az én lelkembe gázolt, az én akaratom ellenére történt. Ne olyan dolgokra gondoljatok! Költözés oda ahova nem akartam, egy olyan emberrel akit nem is ismertem, egy olyan közösségből kiszakítva ahol addig neveltek és mindezt hipp hopp. Ez az apám volt amúgy!

Vittek aztán orvoshoz mindenhova, de nem találtak semmit!

Aztán úgy alakult az élete hogy nem tudott hova rakni és visszavitt oda ahol nevelkedtem, a mamámékhoz. Persze úgy jártam ki az általánost hogy bármelyik félévben jöhet értem ha megoldódik a helyzete. De nem jött hál Istennek! De a lényeg, hogy egy két évig még voltak ilyen éjszakai problémák, aztán elmúltak hipp hopp. Lehet ki is nőttem, de az is biztos, hogy lelkileg helyreálltam. De az volt a hatalmas próbatétel számomra mikor először hetedikesen táborba mentem. Először nem akartak engedni, de aztán látták rajtam, hogy én akarom és elengedtek! És hál istennek nem volt semmi! Ez nagyon nagy önbizalmat adott! De nagyon nehéz volt ott a táborban ezt leküzdeni, átélni, félni! De sikerült!

Úgyhogy ezt csak azért írtam le hogy egy kisgyereknek ha nincs körülötte biztonság, az a régi burok ami volt és védte őt, vagy valami változás fenyegeti ezt a burkot, akkor az ilyen módon nagyon is elő tud jönni.

Úgyhogy itt én úgy gondolom, nálatok a kisbaba lehet az oka! Persze nem biztos, de ez is! Nagyon sokat fogalalkozz vele, éreztesd vele hogy mennyire szereted és mond el neki hogy attól hogy lesz egy kistesója semmi nem fog megváltozni. Persze mond el hogy majd a picivel sokat kell majd foglalkozni, mert ő még 3 óránként eszik és nagyon kell rá vigyázni nehogy valami baj legyen vele, de ettől te még nagyon szereted és hogy ha majd ő fog neked benne segíteni akkor biztos sokkal könnyebb lesz majd neked.

És javaslom hogy a pótpapával is kettesben töltsenek el sok időt, hogy érezze hogy ugyanúgy szereti mint a kicsit fogja majd. persze ez majd a sajátja lesz, de akkor is a gyereknek nem szabad éreznie a különbséget.

Meg még fontos, hogy érdeklődj hogy nem e az iskolában, oviban történt valami olyan. Mert lehet az bántja a kis lelkét!

Az pszichológus mit mondott? Mert látom oda is hordod! Neki azért tudnia kéne kb hogy milyen jellegű a probléma! bár nem tudom mennyi ideje jártok!

2009. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az édesapa is lehet a kiváltó ok,mivel folyamatosan azzal tömi a kis buksiját,hogy ha megszületik a kisbaba nekem nem lesz annyi időm rá,mint eddig!!!Nem szép tőle,mert a fiam már meg is kérdezte,hogy én már nem fogom őt szeretni,ha meglesz a kistesó!?Persze leültem vele és megbeszéltük,hogy ez nem így van,én igenis nagyon szeretem Őt,és ez nem fog SOHA megváltozni!Bízom benne,hogy megértette!

A pszihológushoz már nem járunk,mert nem akar,és nem szeretnék ebből még plussz lelki gondokat,amúgy sem tudott semmi olyat mondani,amivel segített volna!!!

Köszönöm a válaszodat,nagyon sajnálom,hogy át kellett élned ezeket a kellemetlen dolgokat,bízom benne,hogy felnőtt korodra sikerült ezeken túltenni magad!!

Minden jót!!!

2009. máj. 29. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!