Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiamat bántja az...

4 éves kisfiamat bántja az óvodávan egy fiú. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Napok óta panaszkodik a fiam, hogy egy bizonyos kisfiú mindig bántja. Először azt hittem csak gyermeki cívódás, megoldják majd egymás közt. De tegnap betelt a pohár, mert ahogy hazajöttem munkából, látom a gyerek arca tiszta össze van törve. Az apja hozta haza neki azt mondta elesett. Amikor én rákérdeztem, azt mondta, hogy az a bizonyos kisfiú arcon dobta jéggel. Ma reggel megkérdeztem
2013. febr. 20. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen az ovónövel beszélni erröl.


A kérdés, hogy egy bizonyos kisfiú bátnja vagy az összes. Ha az összes akkor a fiaddal van a gond, ha egy bizonyos akkor az ovónök figyeljenek oda rá.

2013. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj az óvónénikkel és a gyerek szüleivel.

A te kisfiad az apukájának miért nem mondta el az igazat,lehet esetleg ő kezdte a dobálózást? Nem bántás csak egy felvetés,mielőtt nekiesel a másik gyereknek :)

2013. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az óvónőt, azt mondta, valóban van egy kisfiú a csoportban, aki agressziven viselkedik mindenkivel, de mostanában az én fiamat nézte ki magának. Próbálnak beszélgetni a fiúval, nagyon sokszor oda kell ültetni vagy állítani maguk mellé mert piszkálja a fiamat (olykor a többi gyereket), de amint elengedik máris megy utána. Én próbáltam lelket önteni a gyerekembe hogy ne hagyja magát.
2013. febr. 20. 08:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg beszélj az óvónőjével! Ha többen bántják, akkor lehet másik csoportba kellene átmennie.

Ha ez az egy fiú bántja, akkor a fiaddal is beszélj, hogy álljon ki magáért, nem kell verekedni, de ne hagyja magát bántani senkinek.

2013. febr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem arra is, hogy nem az én fiam provokál véletlenül, de az mondták hogy nem, a másik kisfiúval van gond. Igazából nem tudom, mit a legjobb, amit ebben a helyzetben tehetek.
2013. febr. 20. 08:21
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Másik ovi?
2013. febr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából még elég friss a dolog, más oviról még nem gondolkoztam de nyilván ha nem változik a helyzet akkor ez is szóba fog jönni, bár nem szeretnénk mert egyébként jó ovoda nagyon szeret oda járni és sok barátja van. És eddig nem is volt semmi gond.
2013. febr. 20. 08:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudnak mit kezdeni a helyzettel az ovónők, kérd át a fiad másik csoportba.
2013. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen gyerek szinte mindenhol van sajnos.

Egy darabig játsszon az óvónéni közelében, amíg nem talál magának másik áldozatot a kis srác.

Tudom, hülyén hangzik, de nem igen tehetsz mást.


Szülőin hozzátok fel.

2013. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamat is molesztálja/molesztálta egy másik kisfiú.

Én mondtam a kisfiamnak, hogy nagy ívben kerülje el a gyereket, ha pedig bármi van azonnal menjen az óvónőhöz és szóljon neki. Egy darabig kerülte is, majd egyszer megint mondta, hogy kapott tőle egy pofont. 2 vagy 3 nap múlva pont akkor amikor benyitottam a csoportba kapott ki a fiam kezéből valamit és emelte a kezét ütésre. Felnéztek az ajtónyitásra, én meg megfenyegettem a gyerekeket. Azóta nem bántotta a fiamat, az óvónőnek meg mondtam, hogy tudom nem szép dolog, de nem bírtam megállni.

Azért azt tudni kell, hogy ez kisebbségi gyerek, nagyon buta, primitív, vad szülőkkel, beszélni sem lehet velük.

2013. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!