Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kel a pelenkáról le...

Hogyan kel a pelenkáról le szoktatni?

Figyelt kérdés
2 éves el múlt a kis fiam ,azt mondta a v néni hogy még nem érett rá ,mert én a nyáron próbálkoztam és csak a nagy hiszti és sírás lett a vége erre mondta a v néni hogy nem érett még rá .Most pelus van rajta ,még mindig semmi nem akar a wc ,vagy a bilibe .Mit tegyek ???
2010. szept. 17. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit.Várd ki.Ált.2,5 éves kor körül kezdi érdekelni őket.Ha sietteted, abból jó nem sül ki...
2010. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudok segíteni, de a kérdésre adott válaszok engem is érdekelnek. Mert az én két évesem ugyanilyen.

Ezért írtam,hogy megtaláljam majd a kérdést.

2010. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"hogy kell"? Csak úgy nem lehet!

Meg lehet próbálni elmagyarázni neki a dolgot, és példát is lehet mutatni,meg biztatni, hogy "anya,apa nagy és ügyes fia/lánya" és lefizetni lehet,de ha nem érett,akkor nem érett. Próbáltad már ezek közzül valamelyiket?

Én a lányunkat hagytam,hogy koslasson utánam,ha wc-re megyek, vettem szűkítőt és bilit is (a legegyszerűbbeket)és amikor úgy láttam (pelenka hiány miatt) hogy talán,akkor megpróbáltuk 2 évesen. elmagyaráztam Neki, hogy nem kell pelenka,ha szól hogy pisilni/kakálni kell és nem lesz pisis/kakás a bugyika,akkor milyen ügyes,és egy dobozkából 2 hétig minden sikeres kimenetel után választhatott valamit(1keksz,1cukorka,nyalóka,1 szelet csoki-amiket szeret).Mellette nagy öleléseket kapott és mindig elmondtam,milyen büszke vagyok rá,milyen ügyes, mennyire szeretem. 2 évesen és 2 hetesen így jelenhettem ki,hogy szoba és ágytiszta lett.

De ha még nem érett meg rá,akkor sehogy sem lehet!

2010. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kisfiam jövő hónapban lesz 2 éves. A bili nálunk nem jött be, vettünk wc szűkítőt. Apuka megmutatta neki nyitott ajtónál, hogy hogyan kell bele kakilni, pisilni. Azóta érdeklődik. Pelenkacserénél mindig megkérdezem, hogy be akar e menni a wc-be, és ha igen, bemegyünk, rául, közben újságokat nézegetünk. Szerdán belekakilt, megmagyaráztam neki, hogy szóljon, ha jön a kaki, és megyünk a wc-re (persze amúgy pelus van rajta). Ma tízórai után jelezte, hogy vegyük le a pelust, és mentünk a wc-re, bele is pisilt és kakilt. Szóval talán, ha többször ráülteted, ismerkedik vele, és megtapasztalja, hogy mennyivel kényelmesebb oda kakilni, akkor érdekelni fogja.
2010. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Igen nekünk is van WC ülőke és bilink is már próbáltuk és a nyáron sokat volt pelus nélkül is nappal szinte nem is volt rajta ,délutáni alvásnál be se pisilt ,éjszaka meg adtam rá .Csak le beszéltek róla mert be be csurgót és kakai is és a párom is azt mondta ne kínozam magam és a gyereket is mert nem érett rá.Én meg abba hagytam a (kínzást) persze soha nem bántottam és nem veszekedtem vele .

2010. szept. 17. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
A legrosszabb amit tehettél,hogy feladtad.Tapasztalatból mondom.Én is feladtam.Betegségek miatt ugyan,de nem kellett volna.Végül a közelgő ovi miatt bevezettük az esti jutalmat.Akkor már sokszor sikerült a bilibe pisilni,kakilni.Amikor már sikeresek voltak a napok,akkor meg elmagyaráztuk neki,hogy ilyen nagylány már nem kap jutalmat azért,ha sikerül a bilibe produkálni.Nem a legjobb utat választottuk,de a végeredmény,hogy már csak estére adok rá pelust.Ha 5 után sokat iszik még akkor bepisil éjszaka.Ha kevesebbet,akkor nem.
2010. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jajj,kàr volt abbahagynod! Az elejèn elöfordul,hogy becsurog a pisi eleje,amikor èrzi,hogy vizes,azonnal visszatartja ès szòl,a többi meg megy a bilibe! Ez is nagy elörelèpès, mert pàr nap kellett volna mèg, ès nem csurgott volna be semmi! Ne vàrd el szegènykètöl,hogy rögtön balesetmentesen menjen minden. Szòval jò uton haladtàl,kàr volt abbahagyni.
2010. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, èn most kètèves fiammal szinten gyakorolok,sikeresen. Èn nem vagyok a tàrgyi jutalmazàs híve, pl ha bilibe/wcbe pisilsz, kapsz csokit, mert akkor minden egyes dologèrt jutalmat vàr. Van jutalom,csak màs: pisitàncot jàrok:) tàncolok, tapsolok, ènekelem, hogy milyen ügyes,amièrt szòlt,hogy pisilni kellett ès a wcbe sikerült az összes pisit belecsurgatni! Aztàn ölelès, puszik, ujabb kedves dicsèrö szavak. Illetve szoktunk vinni egy plüssàlatot pisilni, pl hozza a macit, hogy ö is làthassa, mennyire jò dolog a wcbe/bilibe csurrgatni. Aztàn van, hogy a maci is ràül utàna a bilire:) amugy akkor kezdett èrdeklödni a nem pelusba pisilünk dolog irànt, mikor a jòminösègü pelus ( pampers) elfogyott ès egy kemènyebb tapintàsu pelust vettem. Gyanitom,hogy nem volt koràntsem olyan komfortos neki, könnyebben megvàlik töle. Amikor pisil,màr mutatja is a papucsom,hogy vegyem le ès jöhet a pisitànc:)
2010. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én nagy fiam 2 évesen kb.2 hét alatt szoba és ágytiszta lett...itt van az öccse,aki májusban volt 2 éves,és egyáltalán nem érett a szobatisztaságra.Nem szól,ha pisil,vagy ha bekakilt,nem érdekli,ha wc-re megyek,a bilit arra használja,hogy beleálljon,vagy a fejére tegye.A baráti körben több hasonló korú gyerek van(van,aki már szobatiszta),ez sem motiválta.Kertes házban lakunk,tehát a nyári pucérkodás,és szoktatás is megoldható volt...vajmi kevés sikerrel.Én nem stresszelem magam.Jövő szeptemberben megy csak oviba,majd nyárra már elég érett lesz rá.
2010. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!