Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nem akar leszokni a...

Kisfiam nem akar leszokni a pelenkáról, nem vagyunk elkésve?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz 3 éves, és most már fürdés előtt néha ráül a bilire és pisil, de máskor nem. Kakinál sem szól, hogy kakilt és cseréljük ki a pelenkát.

Mindenkitől azt hallom, hogy már 2 évesen szobatiszta a gyerek és szörnyülködve néznek, hogy az én fiam még pelenkás.


2012. dec. 28. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én fiam júl.-ba lesz 3 éves ő se szobatiszta még de nem is igazán akar ráülni a bilire....nekünk is mindig mondják,hogy jaj még mindig pelus majd 14 évesen is bepisil,de én nem foglalózok vele ki mit mond majd ha megérik rá legkésőbb ovira menni fog az....
2012. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy fiú(3,5) és egy lány(jan lesz 2éve) mellett mondhatom, hogy ahány törpe annyiféle.

A fiammal 2,5éves volt, amikor szépen szobatiszta kezdemény lett, sokat kellett harcolni vele, hogy ha pisilnie kell, álljon fel a játékból, és menjen el pisilni, ne akkor ugráljon, amikor már pisil, de szépen halad, sajnos ha nagyon elfeledkezik magáról havi 2szer sikerül magát összepisilni.

Ezzel szemben a lányom 16hónaposan tök egyedül szobatiszta lett. Dög melegben a pelust levette, és elment pisilni kakilni. Ha véletlen baleset volt, azonnal szól, hogy pisilt, és hogy hová.

Amíg a törpédnek kényelmes a pelus nem is veszi le, biztonságos neki, és rosszabb lenne, ha szégyenkezne, mert bepisilt, kakilt.

Annyit próbálj meg, hogy egy egy kakilásnál kérd meg szépen, hogy a bilibe próbálja meg.

(néha visszasírom a pelust, amikor a törpék sorba állnak a wc előtt, és veszekszenek kinek sürgősebb a gondja)

2012. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Próbálom mondani neki, hogy szóljon, ha érzi, hogy jön a kaki, de eddig talán kétszer szólt úgy, hogy tényleg kakilt is. Nem akarom erőltetni, de azért már ideje lenne egy kicsit haladni. Egyébként egy nagyon okos, értelmes kisfiú. Beszédben és gondolkodásban előrébb van a koránál, ezt többen mondták, akik értenek hozzá, nem én találtam ki. De a szobatisztasággal nagyon hadilábon állunk! :)
2012. dec. 28. 13:38
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Egy gyerek akkor lesz szobatiszta HA MEGÉRIK RÁ!!

Ezt nekem a bölcsiben a gondozónők is megerősítették,pedig ők már láttak 1-2 gyereket!Persze lehet próbálkozni meg finoman modogatni de SOHA NE ERŐLTEsD mert akkor csak visszájára fordul a dolog.Ja és én pont azt olvastam több helyen,hogy akinél siettették,erőltették a szobatisztaságot pont annál a gyereknél nagyobb a valószínűsége,hogy később iskoláskorban bepisil.Nekem van egy barátnőm akinek van egy 10 éves lánya.Mindíg büszkén mesélte hogy az ő lánya már 1 évesen szobatiszta lett..ja mint utólag el-el szólogatta magát volt olyan hogy betette a kiságyba abilit,rá a kislányt és volt hogy 1 órát is ült rajta..persze lett erdemény dehát gondolod tudatos pisi volt az??Aha 7 éves kora körül kezdte anyuka a panaszt hogy éjszakánként bepisil a lánya és még most is néha!


Szóval a lényeg ne idegeskedj,ne erőltesd és legfőképp ne foglalkozz senki véleményével.

2012. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én 2év3 hónaposan egyszerűen levettem róla a pelust.

csak alváshoz és hosszabb sétákhoz kapott pelust.

gondoltam 2 hetet így próbálkozunk aztán visszaadom a pelust ha nem.

2 hétig mindenhova pisilt csak kb. bilibe nem. és akkor megjött az áttörés, szobatiszta lett, pont 2 hét után és nem is volt már hajlandó pelust felvenni :)

persze utána még sokáig voltak balesetek, mondjuk napi 1 olyan 2 hónapig, aztán még 2 hónapig heti 2-3.


amikor levettük a hosszabb sétákhoz is, azon a napon a játszótéren bepisilt és haza kellett jönni, nagyon szomorú volt, az az egy baleset volt utcán, azóta egyáltalán nincs pelus csak éjszakára.

azt is próbáltuk már levenni, de éjjelre vissza kellett adni mert arra sem ébredt fel, hogy pisiben alszik :)

szerintem a puding próbája az evés, ha nem veszed le akkor minek szóljon? :)

2012. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nyáron, amikor kint volt, akkor mindig pelenka nélkül volt, de soha nem szólt, csak megállt és nézte ahogy folyik a pisi a nadrágon vagy bugyin keresztül... Szóval már ezt próbáltuk. És úgy gondolom, hogy ha pelus nélkül még sokáig gyakran történik baleset, akkor még nincs megérve rá.

Azt hallottam, és olvastam is, hogy ha erőltetik a leszoktatást, akkor az éjszakai szobatisztasággal bajok lehetnek később. Ezt semmiképpen nem szeretném. Szerintem úgy lesz ezzel a kisfiam, mint a járással, addig inkább mászott, amíg nem tudott egyedül biztonságosan járni és szinte nem is esett el soha.

2012. dec. 28. 15:07
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

Édes istenem, kezd egyre jobban idegesíteni ez a szobatisztaság ügy, vagyis legfőképpen az, hogy vannak olyan anyukák, akik kis túlzással "kígyót-békát" kiabálnak, ha egy gyerek 2 évesen még nem szobatiszta. "Biztosan valami baja van".... felkiáltással!

Eszem megáll!

Dehogy vagytok elkésve! Akkor lesz szobatiszta, amikor megérik rá. Próbálgassátok, de nem kell erőltetni, csak türelmesen. A lányommal most próbálgatjuk az éjszakai szobatisztaságot, noha 4,5 éves. És van, hogy bepisil éjszaka. Egyszer igen, egyszer nem. Nem baj, nem hallgatok senkire (csakis szakemberre, de anyukára nem), próbálgatjuk és előbb-utóbb sikerülni fog.

2012. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
nekem a gyerekem 3,5 éves!Anyós egyfolytában vergődött hogy még pelenkás 1,5 évesen a gyerekem????de hát hogy lehet ez?!mondja Ő!!mert hogy az ő gyereke mikor kicsi volt még szopott,pólyás volt a bilit alá tette és közben pisilt!!!!nem kell mondanom hogy rögtön agyvérzést kaptam!!!!!!és még én voltam a hibás hogy én nem erőltetem!Na ennyit a külsős véleményről!szépen amikor megérett rá,gyönyörűen szoba és ágy tiszt lett!
2012. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Így van! Majd megérik rá, erőltetni nem szabad. Minden manó külön kis egyéniség. Ne hasonlítsd össze a többivel. Az enyém meg nem beszél rendesen na....rám meg ezért néznek szörnyűlködve. Teljesen átérzem a problémád. :(


viszont van egy kis hátulütője a dolognak: nem veszik fel az oviba ha nem szobatiszta.

Nálunk szeptemberben,( mivel egy új tv.szerint az évvesztes gyerekek is megkezdhetik az ovit hamarabb), rendre visszautasították a pelusos kicsiket, akinek csak az alváshoz kellett(volna), azokat pedig csak délig engedték oviba. :(

Ez a nagy baj! Hogy a "társadalom" ráadásul az ovodapedagógusok hánynak kígyót békát az anyukára. Arról nem is beszélve, hogy sajnos már nálunk az is baj, hogy nem tudja a fiam (3év1hós)kifújni az orrát. Na de ez nem is ide vágó téma.

2012. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nem veszik fel oviba, ha nem szobatiszta. Szeptemberben fogja elkezdeni az ovit és nem is fog ott aludni, mert itthon vagyok, van egy 5 hónapos kisfiam is. Bízom benne, hogy addig sikerül leszokni a pelenkáról.
2012. dec. 28. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!