Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyünk, ha 3 évest csak...

Mit tegyünk, ha 3 évest csak erőszakkal tudja az orvos/védőnő megvizsgálni, annyira fél, tiltakozik?

Figyelt kérdés

Védőnő semmi tanácsot nem adott...

Itthon szoktunk orvososdit játszani, azt szereti. De ha tudja, hogy a doki meg fogja vizsgálni, sír. És ma meg akartuk lámpázni, mert meg van fázva, és az apukájával ketten alig tudtuk lefogni. (én az anyuka vagyok).


1,5 évesen eltört a keze, gipszelni kellett, azóta van ez a nagy félelme.


Hova forduljunk vele?



2013. febr. 21. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd kinövi, a rossz élmény miatt van.
2013. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
SAjnos ismerős a helyzet, nekünk egy vérvétel után alakult ki ilyen trauma. Hát a futószalagon történő vizsgálat nem engedett időt sem a dokinak, sem a védőnőnek, hogy picit is próbáljanak vele barátkozni, oldani a szorongásán. Itthon mi is játszottunk ,beszélgettünk róla, de a következő alkalommal ugyanúgy félt. Én végül bevállaltam, hogy orvost váltok, és egy olyan dokit kerestem, aki szívesen kijön házhoz, és nem rohan. Igaz, hogy szoktam neki adni benzinre, de megéri. Egyrészt sokkal alaposabb a avizsgálat, másrészt az otthoni légkör és a türelem jót tett neki, néhány vzsgálat után már nyoma sincs az egykori félelemnek, a lányom rájött magától. Azóta már a kórházban is bátor volt.
2013. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekünk nagyon aranyos a dokink. Mindig kedves, türelmes. Már 1 éve meg sem vizsgálta a lányomat alaposan, pont emiatt, mert ő sem akarja benne azt fokozni.


De van egy kis szívzöreje a lányomnak, amivel már 1 éve kellett kontrollra menni, de nem tudták megvizsgálni, mert hanyatt sem tudtuk fektetni... így azóta sem tudták megcsinálni a ekg-t.


Mikorra növi ki? Azt mondták, kb 3 évesen... :(

2013. febr. 21. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!