Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vannak felháborodva...

Miért vannak felháborodva (többek között itt is) az anyukák, ha orvos, védőnő ducinak mondja a gyereküket? Nem hiszem, hogy rosszindulatból tenné.

Figyelt kérdés
Természetesen van kivétel, de többnyire alapja is!
2012. júl. 18. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szomszedunk ket es fel eveses 20 kilo, persze az anyuka fel van haborodva, amiert a doktorno dietaztatni akarja. 2 hatalmas combja van, a bilire nem fer ra.

Persze allandoan tomik csipszel es felnott adagnak szamito kajakkal.

2012. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert senki nem szereti, ha "fikázzák" a gyerekét.
2012. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért is, mert ezzel nem csak a gyereket kritizálja, hanem az anyukát is, aki helytelenül eteti a gyereket.

Az anyukák pedig két dolgot utálnak nagyon, ha az imádott gyereket "bántják", és ha a szemébe mondják, nem jól csinál valamit.

2012. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom lánya 18 hónapos és 18 kiló! Nem vicc, tényleg!

Átesett egy rahedli kivizsgáláson, de senki nem tudja megmondani, hogy mitől van ez.

Olyan, mint egy óriás baba. Egyszerűen félelmetes!


Ő ilyen .. van akinél nem lehet tenni a sok kiló ellen. Pedig nem tömik édességgel, szinte alig kap.

2012. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, senki nem szereti, ha felhívják a figyelmét arra, amit nem jól tesz - na de itt éppen a saját gyereke (akiért ugye mindenki odavan, mindent megtenne érte) életéről, egészségéről van szó. Ez sem fontosabb annál, mint elismerni, hogy valamit nem csinálnak "tökéletesen"?
2012. júl. 18. 22:52
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Akkor jobban felháborodik a szülő,ha olyat monda a gyerekorvos,hogy anyuka a kisfia 1-2 éven belül gurulni fog olyan kövér lesz,ha nem kezd el már most sportolni valamit.

És az adott kisfiú....magasságához 100 centi csak 13,5 kiló.Ami több mint egy kilóval kevesebb mint aminek lennie kéne.Tehát vékonyka és már most előre látja a doki hogy kövér lesz 1-2 éven belül?Mégis mire fel?Na itt jogosan háborodhat fel a szülő.

Egyébként meg én mikor kislány voltam vesekővel feküdtem a kórházba a gyerekosztályon.Egyik este behoztak egy kislányt,napok alatt olyan nagyra puffadt hogy nem fért bele a ruhácskáiba.Nem volt még 1 éves a kislány és valami 20 kiló körül volt.Nem igazán tudták a dokik sem hogy mi a baj a kislánynak így elkerült egy másik kórházba.Csak 1 napig volt velünk.

Nekem nővérem meg csont és bőr volt pici korába...az se jobb mert ott is folyamatosan bántották a dokik a védőnők anyát,hogy biztos éhezteti...stb...5,5 évesen volt 11 kiló.Nem is engedték iskolába. 13 kilósan kezdte el a sulit, mondta anya hogy általános 5 osztályra érte el a korabeli lányok súlyát.

2012. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert ez egyfajta kritika a szülő felé hogy valamit nem jól csinál és még időben szeretnék figyelmeztetni.

Felénk sajnos a másik véglet van. A tök dagi gyerekeknél is csak viccelődve annyit mondanak hú milyen jó húsban van vagy milyen kis emberes (fiúra) stb. Egyáltalán nem figyelmeztetik a szülőt hogy ez így nem jó! Tudom mert én is ott voltam múltkor egy ismerősömmel a dokinál a gyereke 4 éves 100 centi és 20 kiló dagi a feje, a combja több hurkás mint egy csecsemőnek...szerintük ez oké.

2012. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minket azzal bántanak hogy sovány a lány.10kiló 2,5évesen lassan. s 90cm. én 175 cm magas,50kilóvagyok,apuka is 180 és 60kiló volt egy sulyós műtétig.
2012. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valahogy az ember anyaként úgy érzi, bármit mondanak a gyerekéről, az neki szól. Ha szép a szeme, az anyának dicséret (nem pedig genetike és puszta szerencse), ha duci, az meg biztos kritika, hogy rosszul táplálják. Érzékeny pontunk a gyerek!


Nekem a férjem mindig azt modta a lányomnak kisbaba korában, hogy szép kövér :) meg hogy kinek kell egy sovány kisbaba :) pedig nem is volt kövér, tök tálag volt akkor is meg most is. Szóval teljesen igazad van, a duci az nem feltétlenül negatív, kisbabára meg éppenhogy nem!

2012. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!