Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti hogyan viselitek...

Anyukák, ti hogyan viselitek a második gyerek megszületése után, hogy nem tudtok annyit az elsővel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Az én babám még csak egy hónapos és én sokat sírok, mert úgy érzem sok mindenről le kell mondanom a három éves kisfiammal. Lesz ez jobb? Most nehéz.
2013. febr. 22. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiadat sajnálod,és ezt érezteted is vele,akkor igen,rossz lesz,mert pont nem szabad éreznie,hogy ő most "hanyagolva" van.Teljesen természetes,hogy nem tudsz annyit törődni vele,de ezt meg kell vele beszélni,hogy ő ugyanolyan fontos,és bevonni mindenbe.Ha pelenkázod,hívd segíteni,ha szoptatsz olvass neki mesét,mindjárt itt a tavasz,játszóterezés,ott a picike majd a napon a babakocsiban jót pihen,te játszol a naggyal,esetleg heti egyszer,ha tudod bízd rá valakire a kicsit,akár csak egy órácskára is,és csináljatok valami közöset a nagyfiúval kettesben.Nem jó,ha ilyen görcsösre veszed a dolgot,élvezd a két gyerek adta örömöket,nemsokára jobb lesz,ha a pici is nagyobb lesz egy kicsivel:)Most meg csak sodródj az árral,hidd el a háromévesed jelezni fog,ha neki nem jó valami:)
2013. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál. Nem éreztetem a naggyal, nem sírok előtte, csak magamnak.

És próbálom mindenbe bevonni. Egész jól megy is, szóval igazából nem lenne okom panaszra, de én nehéznek élem meg. Pl az esti fektetésnél, a kicsi hasfájós ezért kézben van és így az édesapja csinálja azt, amit eddig én. Mesélés, éneklés. (a nagynak) És kicsit kirekesztve érzem magam a nagy életéből. Tudom hülyén hangzik, meg biztos nem is így van, de akkor is rossz érzés. Ezért is kérdeztem, hogy ti anyukák ezt hogyan élitek meg? Én vagyok csak ilyen depis?

2013. febr. 22. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem ez az érzés a korházban volt. ott bögtem, hogy megcsalom a lányomat... szinte azt éreztem, hogy inkább csak az elsöt akarom... Nagyon rossz volt.

Aztán 2 hét segítségem volt még, és egyedül maradtam. Férjem reggeltöl estig dolgozott, és a nagyszülök, rokonok többszáz km-re. Sokat sirdogáltam, de akkor már nem a nagyot sajnáltam, akkor már engem. egyébként ha volt egy kis idöm akkor játszottam a naggyal. ha csak félóra is volt naponta, nekii az böven elég, de ennyi kellett neki.

Viszont része volt minden pillanatunknak a kicsivel, így szuper testvérke lettek, mindent együtt csináltunk.

majd elmúlik, ez az érzés, addig kitartás. én ekkor betettem a tv elé a nagyot rengeteget, amit most már nem bánok, azóta vissza vettünk a tv mennyiségböl, de akkor szinte mindig ott ült, mert én mindig szoptattam.

2013. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerős. Nálam 3 hetes lesz a kicsi, a "nagy" 1,5 éves. Az eddigi anyás lányom nagyon apás lett. Még a terhesség alatt átadtam az esti fürdetést és altatást apának. Flottul csinál mindent, igazából csak néha vagyok féltékeny, hogy már nem csak mindig én vagyok az első, de így van ez rendjén. Gondolj bele, milyen lenne, ha a nagy óriási féltékenységi jeleneteket rendezne... nekem is nehéz amúgy megszokni, de a kicsi kárpótol, és nálunk olyan kevés a korkülönbség, hogy tudom, később minden megtérül. Amikor pl. szoptatok, előre elkészítek a nappaliba mindent, mese megy a tévében, a nagy eljátszik közben, én beszélek hozzá. Amikor a kicsi alszik, maximálisan a naggyal foglalkozom, bár még könnyű nekem, mert még van segítségem. 2 hét múlva azonban mi is magunkra maradunk napközben hárman, majd akkor is megérne egy választ, mi változik akkorra...
2013. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Olyan jó, hogy írtok!

Nekem is még van segítségem de már csak egy hétig. Nagoyn tartok attól, mi lesz utána. És nálunk is a nagy viszonylag sokat dvd-zik, örülök, h írtad van innen is visszaút.

És a féltékenység szót is találónak tartom.

Holnap benézek még de már hulla vagyok, megyünk aludni. Nektek is jó éjt és köszi, hogy írtatok!

Még szívesen olvasok másoktól is!

2013. febr. 22. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam ugyanez a helyzet, csak még párosul azzal, hogy az én 3 éves fiam nagyon apás volt, a terhességem alatt még apásabb lett, most meg.... mintha én nem is lennék ott, ha ott van az apja...

A pici már fél éves, de még mindig nem vagyok kibékülve a helyzettel. Mikor itthon vannak mindketten (a nagy bölcsis) úgy érzem, hogy folyamatosan kétfelé szaladgálok. Nem fizikailag, néha úgy is, hanem mindig egyikkel van valami, akkor őt lerakom, jön a másik, de a aztán megint a pici nyüsszög, akkor megint vele, aztán jön a kajaidő, persze mindig szopi közben találta ki a nagyfiam, hogy neki kakilni kell.... dacol ezerrel, és utálom, hogy pl. a picit büfiztetem, a nagynak 20-adjára már szinte kiabálva kell szólnom, hogy mit csináljon, vagy mit ne már végre...

Apa a picivel fele annyit tud foglalkozni, mint anno a fiammal, mert amint hozzászól, felveszi, stb, a fiam máris felhívja magára a figyelmet valamilyen módon, hogy apa vele, és vele...

Próblok én is kettesben programot szervezni a fiammal, meg hármasban is, addig a picire nagyszülők vigyáznak, de később, ha már a pici is felfogja, akkor azért nem lehet csak úgy kihagyni a buliból őt.

Most én úgy érzem, hogy a páromnak van egy fia, nekem egy lányom és bármennyire is erölködünk, még mindig ide lyukadunk ki...

Remélem jobb lesz a helyzet később. Neked kitartást és sok türelmet kívánok, és bízzunk benne, hogy sokkal jobb lesz!

2013. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!