Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális viselkedés ez 3 éves...

Normális viselkedés ez 3 éves kisfiúnál?

Figyelt kérdés

Ha valami nem sikerül neki, akkor földhöz csapja a játékát, arrébb rúgja, vagy mondja, hogy "többet nem is játszom vele" Tiszta impulzív viselkedés. De olyan dolgok, amik eleve kudarcra vannak ítélve, hiszen pl. egy szalagra nem tud egy autót felrakni a levegőben.

Amiatt kérdezem, hogy vajon ez másnál is előfordul-e vagy örökölhette a családból? A férjem testvére eléggé hirtelen ember, és reménykedem hogy ez nem családi vonás hanem majd kinövi.


2013. febr. 25. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Kinövi. De ilyenkor ne törődj vele, hagyd hisztizni, csak annyit mondj neki, hogy próbálja meg újra. Esetleg, amiről azt mondja, hogy többé nem játszik vele, azt rakjad el a szekrénybe.

A szalagos esetnél szólhatsz előre, hogy az nem fog sikerülni. De akkor is hagyd, hogy kipróbálja. A kudarcot is meg kell neki tapasztalni. Elég kreatívnak tűnik a kisfiad. Ezért érik a kudarcok is.

2013. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy örökölhető, de azt láthatta az apjától, hogyha kudarc éri, akkor hisztizik. Sajnos nálunk is így van, én 3 gyermeket nevelek. A leghisztisebb a 3 közül a férjem... Vajon kitől látják?
2013. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez önbizalomhiány.


Esetleg tedd fel ezt a kérdést itt is:

[link]

2013. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normális. Ezzel jár a dackorszak. A dackorszakra az empirikus viselkedés jellemző, azaz a megtapasztalás útján való megismerés. Ráadásul ezek nekünk felnőtteknek sokszor illogikusnak tűnnek, pl. a szalagra autó, de ha jobban belegondolsz: a szalagnak van szélessége, olyan, mint egy út. Az autók úton járnak. Akkor játékból ez a szalag lesz az út, és ezen megy az autó. És miért ne mehetne a levegőben? Azért, mert szerintünk nem tudnak repülni az autók? De ki mondja ezt? A felnőttek! egy gyerek számára még minden lehetséges, hiszen ő egy pillanat alatt változik át kiskutyából apává vagy supermanné vagy bármivé.

Nincs önbizalomhiánya a kisfiadnak, egyszerűen csak a fejlődésének ehhez a, számunkra bosszantó (legalábbis az én számomra felettébb, pedig az én fiam csak mostanában impulzívabb, a te szavaiddal élve, eddig egészen jól kezeltük mindannyian ezt a korszakot), de az éntudat kialakulásában nagyon fontos mérföldkőhöz érkezett.

Az öröklés egyébként fura dolog, mert mi elég vehemens természetűek vagyunk a férjemmel, a kisfiunk inkább nyugodtabb, de ha megfordul benne a borjú, túltesz rajtunk, tehát inkább tanult, mint öröklött a mienknél a rapli.

2013. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Mindegyik válaszban volt olyan, amire én is gondolok, azért is tettem fel a kérdést, hogy vajon más 3 éves csinál-e ilyet.

1.Tényleg kreatív és sok mindent kipróbál.

2.Lát is ilyen reakciót, így tanulhatja is.

3.Önbizalomhiányos is, nem tudom hogyan lehet fejleszteni.

4.Lehet, hogy ez tényleg jellemző a dackorszakra? De akkor meddig tart?

2013. márc. 6. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyem ilyen,uristen,pont ilyen. En nevelesi tanacsadoba jarok vele,nekem ez tulzas,egy 3 evesnek "ertelmesebbnek"kellene lennie attól,hogy lehetetlen dolgokat akarjon. Hat ha megis tevedek,majd nekem segitenek hogy kezeljem a fiam,mert a 3 ev alatt 10 evet oregedtem....
2014. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok,elolvastam a tobbi valaszt. Nos az en fiamnak eleg nagy az egoja,hisztit senkitol nem lat,mindig biztatom ha nem sikerul vmi,es ez eleg sokszor van mert keptelen dolgokat talal ki. De iszonyu kreativ,mindenbol kreal vmi mas jatekot,mindent mas funkcioval ruhaz fel mint amire valo. Olyan kerdeseket tesz fel h lehidalok,pl hogy gyogyul a seb,honnan no ki a szor,miert vilagit a hold. Es koranak megfelelo valasz nem eleg. Ha kifejtem felnottesen,akkor elegedett. Szoval az orul-zseni effektusban szenvedunk :)
2014. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!