Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves kisfiam nem hajland...

Három éves kisfiam nem hajlandó wc-be kakilni. Két hét múlva kezdjük az ovit! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha wc-re viszem, néha ráül a szűkítőre, de visszatartja a kakit, amikor kijönne a kaki elkezd üvölteni és leugrik. A pisiléssel nincs gond, már jó ideje a wc-be pisil. Kakilni csak pelusba hajlandó, ha nem adok rá, akkor inkább visszatartja. Kezdenénk az ovit, de így hogyan? Van /volt/ valaki hasonló cipőben, hogy sikerült rászoktatni a wc-re. Segítenétek jó tippekkel?
2013. febr. 28. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Muszáj oviba mennie?Ez az ovi előtti gyorsan szokjunk a wc-re inkább nagyon sokat fog rontani a helyzeten.Csúnya székrekedés is lehet belőle.Ha nem mész még rögtön dolgozni várj még.Szerintem egyetlen praktika a türelem.
2013. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is, de az én kisfiam még idősebb is a tiédnél...

A bilire egyáltalán nem ül rá, csak a wc-be pisil, de mivel elég szorulásos, mindig kéri a pelenkát kakihoz, és elvonul, elbújik.

Jár oviba, ott csak pisilni megy, a nagydolgát mindig itthon végzi.

Jó tippet sajnos nem tudok adni, mert fél éve küzdünk mi is, székletlazító tippek sokaságát próbáltuk.

Remélem, a tavasz meghozza az áttörést...

2013. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Majdnem 4 volt a fiam mire nem kisgatyába hanem wcbe kakilt. Már egy éve ovis volt. Ott sose kakilt, hazahozta, így nem is tudtak róla.
2013. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom fél évig így járt oviba, az óvónők tudtak is a gondjáról. De ő soha nem kakilt az oviban, így kb teljesen mindegy volt. A dolog megoldódott, most már vécébe kakil, de ettől ugyanúgy nem kakál az oviban, mindig csak itthon.

Szerintem ne erőltesd, szólj az óvónőknek, hogy ez van, tudjanak róla. De ha ilyen a fiad, akkor úgysem fog az oviban kakilni, hanem mindig otthon. Ami szerintem nem is baj, otthon amúgy is jobb kakilni mint máshol.

2013. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tanácstalan vagyok, eddig kért pelust vagy megvárta míg este (éjszakára) amúgy is kap és csak akkor kakilt. De ma először bekakilt a bugyijába és úgy csinált, mintha semmi sem történt volna. Nem is hajlandó beszélni a dologról. Tegnap wc-re akartam ültetni, mert láttam, hogy már nagyon kell kakilnia, a wc-be levetkőztettem ráültettem elkezdett üvölteni, leugrott, de közben már nem tudta tartani és bekakilt, nagyon sírt, hiába vigasztaltam, hogy semmi baj. Szerintetek mit csináljak?
2013. febr. 28. 18:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd leszokni a pelenkáról, csak rosszabb lesz. A mi ovinkban is volt így egy kisfiú, vittek be neki pelenkát, ha kellett, ráadták, elvégezte a dolgát, aztán levették róla. Pár hónap után aztán magától elhagyta, kakilt wcbe.
2013. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mi is így voltunk, két hónapig így járt oviba,hogy még pelusba kakilt, de nem derült ki, mert csak itthon kakilt, mert tudta hogy csak itthon van pelus :)

nem igazán lehet mit tenni, erőltetni semmiképpen nem szabad, esetleg próbálkozni hogy beígérsz neki vmit amit szeret, de nálunk egy darabig nem jött be semmi, a csillagokat is leígérhettem neki, akkor sem akart wc-re ülni

amikor meg bekeményítettem hogy nem adok pelust, akkor egyszerűen nem kakilt, azt meg nem hagyhattam

így türelem, türelem, :)))

megoldódik hidd el magától

olvastam egyszer hogy félnek elengedni a kakit

nálunk akkor tört meg a jég, hogy azt mondtam 4 db pelus van itthon, és ha megint vennem kell, akkor nem lesz pénzem játékrapedig ezen a pénzen vehetnék neki kisautót is, na akkor ráült, kakilt, én meg örömtáncot jártam neki,

egyébként láttam az arcán a félelmet ennél az első alkalomnál, de miután én nagyon örültem, ő is örült, és az a 4 pelus azóta is megvan :)

de mondom sokáig semmi nem jött be, bármit mondtam, szóval legyél türelmes!

kitartást!

2013. febr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz otlet volt h raraktad a wc-re akarata ellenere. En Uggyanezt zongoraztam vegig. Es tudod mikor oldodott meg, amikor o spontan ugy dontott h bilibe akar kakilni. Egyszer oda jott hozzam es szolt h o most megprobalja mert ugy erzi most sikerulni fog csak ne menjek vele , egyedul rault a bilire es szolt h kesz van, nem akartam hinni a szememnek sikerult mert o akarta nem pedig en! Akkor volt 3 es fel eves, azota sincs mar gond
2013. febr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legy vele turelmes, most ugy tudod visszanyerni a bizalmat, ha most mondod neki h nyugodtan kerjen pelenkat, de tudasd vele h elobb utobb majd a wcbe kell de majd csak akkor ha o szol h akarja. En sem hittem de hidd el szolni fog!
2013. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kisgyermek testrészének tekinti a kakiját, és fél, hogy a WC ,,megeszi,, a testrészét, ezért félhet annyira a WC-be kakilástól. Ha ez így van el lehet neki mondani, hogy a kaki nem testrész, hanem büdösségből van és a WC ,,hulláma,, Elvarázsolja a büdösséget...
2013. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!