Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos a kisfiam 2 hete...

22 hónapos a kisfiam 2 hete küzdök vele hogy aludjon napközben de nem hajlandó, baj ha nem alszik?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kibírja estig akkor nem baj.

Enyám nem bírja ki estig. én beülök a szobájába és megvárom míg elalszik, néha félóra vagy több.

2012. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
enyém is 22 hónapos,amióta bölcsis csak úgy alszik el ha bent vagyok vele amíg el nem alszik,ha a tiéd így sem alszik el,próbálj meg neki adni egy kis meleg tejet!
2012. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az italába keverj egy kis rumot, attól elálmosodik.
2012. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

heheh hülye.

Szerintem nem baj ha már nem alszik. De azért tedd próbára, mert lehet, hogy csak passzióból nem akar aludni, aztán délutánra meg olyan álmos lesz, hogy nem bírsz vele.

2012. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem nagy baj, ha nem alszik, de jót tesz neki egy kis délutáni pihenés. Több módszerrel is rá lehet vezetni... Egy kis meleg tej tényleg használ. Vagy ha ez nem válik be, akkor fáraszd le, tuti aludni fog (pl. lementek ebéd előtt motorozni, sétálni, játszóterezni) hagyni kell, hogy minél többet szaladgáljon, mozogjon. És a mese mindenképp segít. Odaülsz mellé simogatod kicsit és mesélsz valamit (nem feltétlen könyvből, hanem magadtól) A lényeg az hogy ne stesszelj rá, maradj nyugodt (mert megérzi a stresszt) Ha végképp nem megy, semmi gond. Az oviban úgyis annyira le fog fáradni és majd látja a többi gyereket is, hogy magától fog elaludni. :) Én az ennyi idős gyerekeket még karban szoktam elaltatni, lehet hogy az is segíthet. /Vedd a karodba, takard be és ringasd, nem kell hozzászólni, maximum énekelni valami altatót/ nálam be szokott válni.. :) - Egy dajka
2012. nov. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 1 éves kora óta szenvedek vele, sokszor több órán keresztül altattam, ő üvöltött és mutogatta az ajtót. Amikor végre elaludt, 3 óra hosszáig fel sem kelt, így megnyugodtam, hogy biztosan jót teszek vele.


De olvastam sokat a témáról, és rájöttem, hogy nem éri meg az a két óra felhajtás, ami se nekem, se neki nem volt jó. Úgyhogy 18 hónapos kora óta nem mindig alszik nappal. Így viszont este már le kell tennem 7 körül, de mivel a reggeli felkelését ez nem befolyásolja (hiszen van, hogy így is alszik 9-ig), így belenyugodtam.


Ha nem alszik, de jól bírja a délutánt, akkor ne görcsölj, fogadd el, én is így tettem, és sokkal könnyebb az életünk.

2012. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rollyka5 válasza:
Szerintem nem baj de azért nem árt neki az alvás.
2012. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!