Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárható e, hogy egy teljes...

Elvárható e, hogy egy teljes munkaidőben, több műszakban dolgozó anya a hétközbeni szabadnapjain mindig tartsa otthon bölcsődés gyermekét?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt! Remélem nem próbálnak téged ilyenre rávenni a bölcsiben!


Én 24/72-es munkarendben dolgozom, természetesen a szabadnapjaimon is megy a gyerek oviba (bölcsibe is ment), hiszen nekem is szükségem van a pihenésre.

Néha-néha kiveszem 1 napra, hogy kettesben legyünk otthon, de ez kizárólag az én döntésem, és kb. havi 2 alkalommal fordul elő.

2013. febr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem.kinek mi köze hozzá hogy melyik nap van a szabadnapod?

Főleg ha amúgy teljesedőben több műszakban dolgozol.

Ha dolgozol és be van íratva a bölcsibe,akkor az hétfőtől péntekig,reggeltől délutánig tart.

2013. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem várható el, és semmi közük a bölcsődei gondozóknak a munkaidődhöz! Van sajátjuk, azzal gazdálkodjanak...
2013. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Kedves Topikindító, írd már meg, hogy miért kérdezted, nem akarom elhinni, hogy ilyen pofátlanok legyenek a bölcsiben...
2013. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

természetesen nem

én nem dolgozok minden nap,12 órázom,egyik nap nappal,másnap éjjel dolgozok,aztán van kéz szabadnapom is

nekem bölcsiben is és oviban is kérték,hogy rendszer legyen a gyerek életében,ezért minden nap megy oviba és ment bölcsibe is,akkor is,ha én itthon voltam.Éjszakás után nekem aludnom kell,és mivel hétvégén is dolgozok,ezért nekem azt a házimunkát,amit más hétvégné csinál,azt hétköznap kell megcsinálnom

szerintem agyereknek kell a rendszer,az nem jó,ha csak hébe-hóba megy

2013. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nem nem várhato el.
2013. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:
100%

Nem várható el, de van, ahol elvárják... A fiam volt bölcsijében is elvárták. Volt olyan anyuka, akit arra kértek, hogy amikor éjszakás műszakból hazaér, akkor ne vigye a gyerekét bölcsibe, mert hát úgyis otthon van egész nap. Hát de mikor aludjon??? És két hivatkozási alapjuk volt, az egyik a "de a gyereknek ez milyen jó" illetve az "olyan kevés a hely, jobban elférnek, ha nincs ott". Persze, a gyereknek marha jó, hogy a dög fáradt anyjára van hagyva, aki vagy bealszik és akkor a gyereket megeszi az unalom, vagy ne adj Isten valami baja esik, mert éppen nem figyel rá senki, vagy a továbbra is dög fáradt anyja nem alszik be, viszont egész nap fáradt, nyűgös, ingerült, mert nem tudja kipihenni magát. Ez tényleg marha jó a gyereknek...

Különben, ennél jóval lájtosabb eset, de nekem is mondogatták, hogy ne vigyem a gyereket, ha otthon vagyok. Nappalis egyetemista vagyok, már az voltam akkor is, amikor a fiam bölcsis volt. Minden egyes vizsgaidőszakban azzal szívattak, hogy állandóan kérleltek, ne vigyem a gyereket, ha otthon vagyok. Hiába magyaráztam el ezerszer, a vizsgáimra készülök, úgy nem tudok, ha otthon van a kétéves gyerek, illetve persze, biztos tudtam volna, csak nem olyan hatékonysággal, és rengetegszer megesik, hogy leülök tanulni délelőtt 9-10 körül, tanulok délig, aztán rájövök, hogy hoppá, el kell mennem a könyvtárba, mert valami hiányzik, vagy össze kell futnom valakivel, hogy lefénymásoljam a jegyzetét, mert pár oldal nekem kimaradt.

Bocs, hogy hosszú lett, csak nagyon kiakasztott anno engem is, hogy a bölcsiben nem voltak képesek megérteni, hogy attól még, hogy valaki a klasszikus 8-tól 4-ig tartó munkaidőben otthon van, az nem azt jelenti, hogy nincs semmi dolga, arról nem is beszélve, hogy aki mondjuk éjjel dolgozik, annak az éjszakai alvást pótolni KELL.

2013. márc. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!