Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy óvodás gyerek sokszor...

Ha egy óvodás gyerek sokszor használ fekete színt a rajzaiban, az utalhat valamire?

Figyelt kérdés
2013. márc. 3. 11:19
 1/8 anonim válasza:
62%
Igen. Szereti a fekete színt.
2013. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Nálunk elsőben azt mondta a tanító,hogy a sok sötét színt használó gyereket el kell vinni pszichológushoz,mert van valami a háttérben:(!

2013. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem viszont ezért a kérdésemért kinevetett az óvónő:) 3 évig a fekete volt a kevence. Most iskolába ment és a piros a kedvence. És fiú! Kivagyok a piros színétől, de talán jobb, mint a fekete:)
2013. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
A fekete jól elkülönül a többi színtől, kontrasztos lesz tőle a rajz. Esztétikus. A gyerekek szeretik az erős színeket, a jól elkülönülő körvonalakat. (jobban, mint a pasztellszíneket) Erre a fekete szín a legjobb.
2013. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A színek használata mindig jelent valamit,de nem hiszem,hogy egy színeket most ismerő gyerekről bármi használható infót le lehet szedni,hisz ő még most kezdi kialakítani a színek világát,használja élvezi ismerkedik velük,az én fiam is sokig a sötét kéket használta,most a rózsaszínt,de van hogy csak zöldel színezget.szerintem ebben a korban ennek nincs jelentősége.
2013. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

A gyermek a rajzaival, színeivel próbálja azt megjeleníteni, amit elmondani, éreztetni, kimutatni nem tud.

A fekete szín általában azt jelzi, hogy a kis lelkével valami nem stimmel, valami bánata, szomorúsága van, amit másképp nem tud jelezni. Érdemes rá odafigyelni.

Az én nagyfiam akkor kezdte a feketével való rajzolást, festést, amikor megkezdte az ovit. Én meg itthon voltam a kistesóval. Jópár hónapig eltartott ez a korszak. Aztán amióta már a tesó is ovis, azóta a feketét nem használja.

2013. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Még az lemaradt, hogy hagyd, hagy rajzolja ki magából azt, ami bántja! Hagy használja a feketét, ha kirajzolja magából, úgyis megkönnyebbül, mivel másként nem tudja a külvilág számára juttatni.


Ezt olvasgasd el:

[link]



De még jópár infot találsz a neten is, plusz az óvónő is tud segíteni!

2013. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Elsőnél a pont!
2013. márc. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!