Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire próbáljátok megközelí...

Mennyire próbáljátok megközelítőleg állandó időpontban ágyba bújtatni a csemetét?

Figyelt kérdés
Lakótelepen lakunk és számomra megdöbbentő,hogy pici gyerekek este "kukk"sötétben motoroznak.Tényleg este 9-kor.fél 10 -kor ez kell egy pici embernek?
2009. szept. 12. 20:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Akik eddig írtatok, nem látjátok a dolog másik oldalát!

Valószínűleg vagy azért van, mert még nagyon pici a babátok, vagy pedig olyan, nyugodtabb típusú gyereketek van, aki eltűri, hogy este 8-kor ágyba dugják.

De vannak más típusú gyerekek is, mint a tiétek. Nem kell ezért rosszallóan nézni az ilyen késői altatásokat.

Mi a "kukk sötétes" kategóriába tartozunk, ahogy nevezte a kérdező. És igen, biztosan állíthatom, hogy kell ez egy ilyen pici embernek, legalábbis sok gyereknek igen. Mert mondjuk ti mit tennétek, ha a gyereketek reggel 1/2 8-tól este 1/2 10-ig egyfolytában "pörögne", és összesen 1 órahossza napközbeni alvás mellett is egyfolytában aktív lenne? Mit tennétek, ha este 8-kor még nem lehetne ágyba tenni, mert felkel és ordítva kérezkedik ki az ágyából? Fogadjunk, hogy ti is levinnétek motorozni... csak jobb, mint fél éjszaka üvölteni hagyni, nem?! Vannak gyerekek, akiket egyszerűen KI KELL FÁRASZTANI, hogy egyáltalán el lehessen őket altatni. És nehogy azt higgyétek, hogy megszokja azt, hogy 8-kor lefekvés van. Én rengetegszer próbáltam már 8-kor, 9-kor elaltatni a fiamat, de sikertelenül. Megtudnátok, ha ilyen gyereketek lenne. Egyébként én is pontosan ugyanabban az időpontban fektetem le mindig aludni: este 10-kor...

2009. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Nekem elég öntörvényű a csemetém,van,hogy még 11kor sem alszik,de ez pár hónapon belül elmúlik:D(legalábbis remélem,hogy pocakon kívül nem szeretne majd mindig 11kor ágyba bújni:D)


Na szóval én úgy gondolom ahogy írták előttem is:)Korfüggő ez az egész,bár én azt vallom,hogy legalább 8-9 éves koráig a gyerek 8kor kerüljön az ágyba:)

Mellesleg gondolj bele,hogy azok a gyerekek nem egész nap az utcán lógnak,jó esetben fél5-5 körül otthon vannak,aztán még főzés-mosás takarítás,a gyerek tv ilyenek,jó ha este jutnak le,na meg ha mondjuk n Bp-en azt láttam,hogy tényleg alig vannak kint a gyereke,nemtudnak mitől lefáradni,a levegő is büdös,szennyezet,saját magamból kiindulva mondom,hogy képtelen voltam éjfél előtt ágyba bújni,mert ez a bűz nem hagyott aludni.Amikor megtudtam,hogy babát várok,leköltöztem vidékre,hegyek közé...már 9kor ragadnak le a pilláim és tény,hogy nem egész nap a lakásban ülök:)


Szóval azért van itt sokminden,de következetesnek kell lenni,mert a végén elszalad a ló és a kicsi még éjfélre semjut ágyba:D

2009. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%
22:32-es: Tudod nevelni kell a gyereket, de úgy látom, hogy te ezt nem teszed. Egyedül te tehetsz róla, hogy kénytelen vagy kivinni. Tudod, ha engedsz neki, akkor legközelebb is engedni kell. Nagyon gyenge anya lehetsz, és ez egyáltalán nem jó.
2009. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Na örülök ennek a kérdésnek...mi most költöztünk nemrég egy ilyen társasház szerűségbe aminek közös nagy udvara van...a gyerkőcök egyidősek a fiammal (22-24 hósak) PONT ez a lábbal hajtós motoros korosztály:))

És itt is ez a divat hogy tök sötétedésig kint vannak a picurkák, de még az olyan baba is aki kisebb testvér és 6-7 hónapos vagy pl.14 hós.

Én is úgy látom, hogy nem létezik hogy ENNYI gyerkőc lenne ilyen hiperaktív alkat akit kint kell hajszolni amíg be nem ájul az ágyba...

És úgy látom, hogy inkább a szülők traccspartiznak (közben néha abszolut nem figyelve a gyerekekre).

Ja és persze mikor nagy nehezen bemennek ( az én fiam addigra már aludna de mondjuk nem panaszkodom ezügyben mert szerencsére nem zavarja a kintről beszürödö zaj) akkor meg hallani a visitásukat ahogy fürödni meg ágyba imádkozni kell őket (mert persze 10 re már tök felpörögnek).

Ja és másnap pedig mi már pl.6-7 között fent vagyunk, ezek a babák meg 10kor jó ha kidugják az orrukat és hát nem csoda hogy úgy nem akarnak aludni délben pl.

Azért is szúrnak ki velük a szülők, mert mikor majd menni kell bölcsibe, oviba stb. akkor jó nagy váltás lesz a 2 életforma között. :(


Nem azt mondom hogy csak ez az üdvözítő ahogy én is csinálom (7.30-8.kor fektetés) de azt se hiszem h jó egy ilyen kicsi embernek ha 10kor még nincs ágyközelben...

2009. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos lányomat este 7 körül szoktuk fürdetni, általában 8-kor már alszik is.

5 és fél éves lányunk ugyanakkor szokott frdeni, de neki kitoltuk az alvást 21-21:30ig.

2009. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nálunk - természetesen egy-két ünnepnapot, vagy rendkívüli eseményt kivéve - 8-kor van a lefekvés ideje már amióta az eszemet tudom. Egyikőjük 8, a másik 10 éves. Persze nyáron fél 9-9 a szünet miatt, de már akkor ágyban vannak.
2009. szept. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Tudjátok könnyű annak véleményt mondani mondani egy olyan élethelyzetről, amit még nem élt át!

Ez nem gyengeség, vagy erősség kérdése, hanem a célszerűségé!

A "kedves" tegnapi 9:32-es válaszoló mindössze azt a körülményt hagyta figyelmen kívül, hogy én hónapokig (!) próbáltam este 8-kor, később 9-kor ágyba tenni a fiamat. De miután 1-1,5 órákig ordított, nem láttam értelmét annak, hogy órákig üvöltessem minden este. Te biztos hagytad volna üvölteni a gyerekedet másfél óráig, igaz? Ez aztán igazán gyengéd anyai érzésekre vall! Mindent a szigorú napirendért, nem baj, ha a gyerek rekedtre üvölti magát minden este.

Azt nem bírják egyesek felfogni, hogy nem minden gyerek egyforma!

Másrészt pedig: nem értem miért avatkoznak bele az emberek más családok nevelési szokásaiba? Ennyire unatkozik és "információra éhes" mindenki, hogy az érdekli, a szomszéd gyerek miért van még fent? Mi köze van bárkinek is ehhez? Nem az ő gyereke.

2009. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem, én nem hagyom üvölteni. De az, hogy nálad 1,5 óráig üvöltött, az nem ott kezdődött, hanem jóval hamarabb, amikor nem tudtál neki NEM-et mondani! És itt nem csak az altatásról van szó.
2009. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Eszembe sem volt,hogy egymásnak ugrasszam a kedves anyukákat!Persze,hogy nincsen két egyforma gyerek de ha mondjuk párhuzamot vonunk,akkor tudom,hogy az én "hibám",hogy a porontyom nem alszik el az ágyában .
2009. szept. 14. 10:01
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok nem az a baj, hogy más a véleményünk, és ezt leírjuk, hanem az, hogy egy-két válaszoló a másik anyuka gyereknevelési szokásaiba szemtelen stílusban köt bele. Például az, aki "gyerekét nem nevelő, gyenge anyukának" titulál egy másikat, úgy, hogy nem is ismeri őt magát és a gyereknevelési szokásait.

Az ilyen valakikből lesznek öregkorukban a rosszindulatú vén banyák, akik az utcán is megszólják a kisgyerekes szülőket minden vacakságért, amihez semmi közük.

Engem nem zavar, ha más 8-kor lefekteti a gyerekét. Sőt, helyes szokásnak tartom, és fontosnak is ha óvodába, iskolába jár a gyerek és másnap korán kell kelnie!

Akkor mást miért zavar, ha én este 9-kor jövök haza az - óvodába még nem járó - kisfiammal a sétából, mert csak akkorára fárad el? És aki egyébként egy rendkívül okos, értelmes kisgyerek, csak nem bír még este 8-kor elaludni. Főleg, ha odakint még "kukk" világos van, mint ahogy egész nyáron az volt!

2009. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!