Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 3éves kora után lett...

Akinek 3éves kora után lett szobatiszta a gyereke pontosan mennyi idősen és hogyan hagyta el a pelust?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Err én is kiváncsi lennék
2013. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is már novemberben betöltöttük a hármat, de még mindig semmi!:(
2013. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3 éves 1 hónapos volt a fiam, amikor meguntam a dolgot, és levettem róla a pelenkát. 2 napig takarítottam utána, aztán szépen megszokta. Egy nagy lustaság a kissrác, ha rajta múlt volna, szerintem még most is pelenkás lenne (áprilisban lesz 4 éves).
2013. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Ja, a lustasághoz annyit, hogy azelőtt megrögzötten az volt a véleményem, hogy csakis akkor kell levenni a pelenkát, ha a gyerek maga szól (a lányom ugyanis 2 és fél évesen úgy lett szobatiszta, hogy egyik pillanatról a másikra szólni kezdett, hogy pisilni kell).

Ma már, a fiam példájából ítélve, úgy vélem, hogy ez nem feltétlenül igaz, nagyon gyerekfüggő a dolog. Rá aztán várhattam volna, hogy szól! :))

2013. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A lányom szombaton lesz 3éves,de semmi haladás!:( Sokan azt írják itt is hogy ne erőltessem,még nem érett meg szól elhagyja magától.

Hát ő nem!:((( Ha erőltetem ha ráhagyom semmi!:(

Ami a legrosszabb már mehetett volna oviba,de e miatt csak szeptemberbe mehet feltéve ha addig szobatiszta lesz!

2013. márc. 6. 17:03
 6/14 anonim ***** válasza:

az enyém júliusban volt 3, mikor már meleg volt annyira hogy meztelenül is lehet, kb 1 hónappal előtte, egyszerűen nem adtam rá a pelust, és nem pisilt be! soha, egyetlen egyszer sem! :) ugyanez történt az éjszakai alvásnál is, amikor 2. éjjel aludt pelus nélkül, én egyszer csak arra ébredtem, hogy valami zenél :) kisfiam felébredt, behozta a szobába a zenélős bilit, belepisilt, majd visszafeküdt aludni, a bili meg ott zengett míg fel nem ébredtem, ő meg aludt mint a bunda

na szóval mire lekerült róla a pelus, már tudta szabályozni a pisilést

2013. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én is vártam a csodát, hiszen mindenhol azt hallottam hogy ne erőltessem...majd ha elég érett lesz, stb. Hát, miután már 3 éves is elmúlt két hónapja, megelégeltem a várást és levettem a pelust róla. Az elején persze pepisilt,bekakilt de azt hiszem kb. 3 nap volt, mire a pisilés éjszaka se okozott problémát.(a kaki kicsit tovább tartott,kb. 1 hét kellett) Az a lényeg, hogy az elején vigyél rendszert a wc-re járásba is, ha kell neki, ha nem. Én így kezdtem: mentünk felkelés után, reggeli után kb. fél óra múlva, 2-3 óra múlva, délutáni alvás előtt, felkelés után, uzsonna után fél óra múlva, fürdés előtt. Meglepően hamar leszokott, a lényeg csak hogy pár nap kaki-pisi pucolás után ne add fel! Én saját tapasztalat alapján egyáltalán nem gondolom hogy tényleg meg kell várni míg a gyerek mindenre magától rájönne, mostmár úgy gondolom hogy ebben a kérdésben se rossz ha besegít az ember. Persze vannak akiknek magától tök hamar összejön, de azért ahogy olvasom - nem mindenki ilyen szerencsés! Sok sikert! :)
2013. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 2év9hós és két hete levettem róla a pelenkát. A pisivel még csak-csak- az első két nap után már egészen jól belejött, azóta nincs baleset, viszont be is kakált- de utána meg visszatarotta 2napig- már kúpot kellett adni neki. Azóta meg sajna hasmenése lett, már egy hete, és azt nem tudja annyira irányítani, visszakerült rá a pelenka, de zavarja nagyon. Nem pisil bele, járunk a bilire, de napont kétszer beleszalad a f...s. Már várom, hogy elmuljon a hasmenés, utána folytatjuk a bugyizást.

De ha hagytam volna a pelenkát ő sem szólt volna tuti.

Érdekes ez, mert a másik fiam meg már 2év3hósan tökmagától éjjel-nappal szobtiszta lett. Hogy van ez?? Nem értem. :))

2013. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Belinkelted a másik kérdésnél, ezért válaszolok. Rá.


A fiam három évesen és két hónaposan lett szobatiszta. Soha nem erőltettem ezt nála, csak néha meséltünk arról, hogy a nagyok már pelenkázzák, hanem bilibe pisilnek stb. Aztán egy nap a fiam letépte magáról a pelenkát és közölte velem, hogy neki ez nem kell. Azóta szobatiszta.


Gyerekpszichológus ismerősöm szerint rengeteg kárt okoz az a gyerekeknek, hogy az óvoda miatt erőltetik a szobatisztaságot. Nézd meg az egészségügyi kiskönyvben: négy évesen elvárás a szobatisztaság nappalra.

2013. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem az óvoda miatt erőltetem(nem is erőltetem),de már mehetett volna ha szobatiszta. Nem lett volna mindegy anyagilag sem mert így nem tudok dolgozni,de mindegy.....

Amúgy is nagyon rossz mikor sokan "lesajnálnak" hogy még pelenkás!:(

Én érzem magam bénának hogy nem tudom leszoktatni a pelenkáról pedig mindent megpróbáltam már,de semmi nem válik be!

Úgy gondolom nem erőltettem semmit! Bőven 2éves kora után próbálkoztunk először. De a lányomnál semmi nem jön be ha erőltetem,ha hagyom semmi!!!

2013. ápr. 2. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!