Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azoktól kérdeznék, akiknek a...

Azoktól kérdeznék, akiknek a gyereke nem lett magától szobatiszta, hanem szoktatni kellett. Hogyan történt? Én jól csinálom?

Figyelt kérdés

2,5 éves értelmes lányról van szó. Van egy öccse, eddig azért nem is foglalkoztam komolyabban a dologgal, mert a születésekor úgyis vissza esett volna.

Két gyerekre a pelenka pedig már egy vagyon...

Úgy kezdtem, hogy nem adtam rá csak bugyit, nadrágot. Ma délelőtt 3x öltöztettem át. Közben gyakran kérdeztem, kell-e pisilni. (Persze soha nem kell.)

A tavaszt már nem nagyon akarom megvárni, a lakásban végül is meleg van, meg akkor már 3 éves lesz. Kintre gondolom még egy darabig úgyis kell pelenka.


Ma kezdtük komolyabban, mégis mennyi idő szerintetek?

Kb. Óránként ültessem bilire? Vagy milyen gyakran? Mikor lesz, amikor maga szól és nemcsak véletlenül megy a bilibe???


2010. nov. 18. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon nagyon nem jól csinálod!!!

Nem szabad ilyet csinálni, hogy nem adsz rá pelust akkor, amikor még nem tud szólni, hogy pisilni kell! Ettől nem fog leszokni, sőt...

És a pici érkezése miatt nem biztos, hogy visszaesett volna, lányommal sem volt semmi gond, pedig 20,5 hó van köztük, és egyik napról a másikra leszokott a pelustól...

Először is pelenkázd, ha drága , ha nem - ha drága és nem bírod, miért vállaltál másodikat?-

rendszeresen tedd bilire, és hagyd rajta amíg jól esik neki, akár fél órát is. Ha pisil, ha nem, tedd rá, ha hagyja. Ha pisil, dícsérd meg, ha nem, ne kommentáld, hogy nincs semmi.

várd meg, amíg jelzi, hogy bepisilt, majd jelzi, hogy épp pisil, és csak ezután jön, hogy előre fog szólni. Akkor lehet próbálkozni a pelus levétellel.

Azzal csak nagyon megzavarod, hogy bent nincs rajta, kint meg igen... ne csináld!!

várj még, ha nem szól, még nem érett rá, hogy szobatiszta legyen!

2010. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Én sem vártam meg, hogy magától szóljon. A kisfiam 2 éves, van egy 3 hónapos húga, szóval megértelek pelenkaügyben.

Egyik nap eldöntöttem, hogy nekiállunk. Nem adtam rá pelust csak egy bugyit. Első nap 4x öltöztettem, mert nem szólt. De ha ráültettem akkor pisilt. Kakilni nem akart a bilibe. Pár nap után a pisivel nem volt gond, ha kellett neki szólt. Persze azért néha becsurgott. De napról napra kevesebb volt a baleset. A kakival még mindig hadilábon álltunk. Megpróbáltam kifigyelni hogy mikor kell kakilnia, és gyorsan bilire ültetni. Mikor láttam, hogy már nem bírja visszatartani, gyorsan ráültettem és kénytelen volt belekakilni. Még 3 napig így kellett csinálni, aztán egyszer csak szólt, hogy kakilni kell és hozta a bilit. Rájött, hogy nincs ebben semmi rossz. Sőt azóta minden nap 2-3x kakil annyira megtetszett neki:) Na azóta szobatiszta. Csak éjszakára kap pelust, meg ha megyünk valahová, biztos ami biztos, de akkor se pisil a pelusba, szól, hogy pisilni kell. Mindezt 2 hét alatt értük el! Pont ma 2 hete kezdtük el.

2010. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"akiknek a gyereke nem lett magától szobatiszta". Nem lenne rossz, ha a gyerekek maguktól lennének szobatiszták!
2010. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó vagyok! Most ez az új divat, hogy hagyjuk a gyereket, majd Ő szól ha megérik a szobatisztaságra, nem baj az ha 3 éves és még pelenkázni kell. Szerintem ez nagy hülyeség. Nekünk kell őket mindenre megtanítani! Pl a beszédet sem úgy tanulják, hogy nem szólunk hozzájuk majd csak megszólal magától:S

Régen már 1 éves korban szobatiszták voltak a gyerekek, mert az anyuka nem bírta mosogatni a textilpelust. Saját érdekük volt, hogy leszoktassák a gyerekeiket. Én is 1 éves koromra már szobatiszta voltam és nem lett belőle semmilyen hátrányom. Bár szerintem 1 évesen még korai elkezdeni, de 2,5 évesen már nem. Sőt...

Ja és az első válaszoló kicsit gonosz volt. "minek vállaltál második gyereket?"

Szerintem jó csinálod, csak türelem kérdése.

2010. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se hiszem, hogy lenne olyan gyerek, aki egyik reggel úgy ébred, hogy én bizony mától szobatiszta leszek. Mindenkit szoktatni kell, csak valakit jobban valakit kevésbbé.

És ismét bebizonyosodik, hogy minden gyerek más és más. Nekünk a Te módszereddel sikerült a szobatisztaság. Voltak balesetek nem mondom, de valóban türelem játék az egész. Én azt tapasztaltam, hogy ha rajta volt a pelus, akkor gyakrabban feledkezett el arról, hogy szóljon, mert tudta, hogy ha becsurog, akkor nincs nagy baj. Szóval szerintem jól csinálod.

2010. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek!

Ha magától szólna, akkor minden szuper lenne, mert már nem kellene a pelenka, és hipp-hopp szobatiszta lenne. Nyilván értelmetlen lenne a kérdésem is.

( Vagy arra értetted, hogy nem tud beszélni??? Mert azt tud, nagyon is...)


Ezért tettem fel direkt a kérdést így, hogy olyanok válaszát várom, akiknél nem az történt, hogy egyik napról a másikra MAGÁTÓl jelezte, hogy pisilnie kell.

Azt meg, hogy minek a második gyerek... Nézd, ameddig muszáj, nyilán pelenkázom a nagyot is, nem állunk az éhenhalás szélén, de azt a pénzt, amit az egyik gyerkőc pelenkáján spórolnánk, tudnám máshová is tenni.


Többieknek köszönöm, főleg a biztatás miatt!

2010. nov. 18. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 22 hónapos,és nálunk már egy ideje minden ébredés után bilibe pisil,viszont ha napközben ráteszem,akkor soha nem sikerül.Én is ezzel a bugyis módszerrel kezdek most próbálkozni,csak sajnos nálunk még ő nem tudja mondani,hogy pisi,ezért hogyan is várhatnám el,hogy mondja.Szerintem is meg kell tanítani erre őket,hiszen egyikünk sem zseniként jött a világra,ez csak mai divat,hogy majd szépen okosan mondják rögtön,hogy tegyetek bilire.Én úgy gondolom jól csinálod,és szorítok nektek:)
2010. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet erőltetni, és bevallom nagyon szoktatni sem.

A kisfiam nehéz esetnek tünt, mégis 3 éves másfél hónaposan egyik napról a másikra nem csinált be semmit. Próbáltam én türelmesen. És micsoda öröm volt - nekem - mikor elsőt a bilibe sikerült. Őt viszont nem dobta fel, amolyan mindegy volt neki. Aztán egy darabig folytatta a pelusba.

A kislányom pedig 15 hónapos kora óta egyszer sem kakilt be többször. Pipi igen, de Ő hamarabb leszokott. Egyén függő. Bemutatni be kell a bilit, vagy hogy ti hova csináljátok hogyan, de 3 éves kora körül kicsit utána a nagy többség leszokik. Azt ha direkt csinálja látni lehet. Kisfiam próbálta a kakival, de látszott, hogy direkt volt, ekkor megkapta a leszidását komoly hangon, és utána nem volt több. Ez egyszer volt a pelus után, hogy benyomott, többször nem.

2010. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!