Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondhatjuk a gyerekre,...

Krisztivan kérdése:

Mikor mondhatjuk a gyerekre, hogy szobatiszta?

Figyelt kérdés
Fiam itthon szól ha pisi,kaki jön.Igaz sokszor az eleje becsurog,de aztán a bilibe megy a többi.Déli alváshoz sem használunk már pelust,mert szárazon ébred.Viszont a bölcsiben nem szól,inkább becsurgat.De ha kihívják pisilni akkor megy és így nem lesz pisis.Itthon bilire ül,a bölcsiben a kis wc-re ültetik.És nem szereti.Gondolom ezzel függ össze a becsurgatás.Egy hét alatt hagyta el a pelust itthon.Most akkor Ő már szobatiszta?
2013. márc. 6. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
akkor lesz szobatiszta, hogy mindenhol szól és időben, mikor elmaradnak már a becsurgások. szerintem innentől még 2-3 hét :)
2013. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, a szobatisztaság akkor mondható ki, ha minden alkalommal szól, tehát nincs "eleje becsurog", sem "van, ahol bepisil, de otthon nem.". Amikor már vissza is tudja tartani egy ideig, ha muszáj. Pl a lányom pisilt indulás előtt itthon, aztán félóra múlva szólt, hogy kell neki, de kibírta hazáig, tehát félórán át tartogatta szegénykém, és nem csorgott be semmi. Persze balesetek ritkán, de előfordulhatnak, ismertem olyan kisfiút, aki az oviban is hetente kb. egyszer "eljátszotta" a dolgot, tehát annyira belemerült a játékba, hogy elfelejtett kimenni pisilni közben... igazából ő sem volt még tökéletesen, és megbízhatóan szobatiszta. De szerintem így is nagyon szépen halad a kisfiad, és talán valóban bezavarja a bölcsi, ez késlelteti a dolgot nála! Amikor sikerül ezt is leküzdeni, akkor teljesen szobatiszta lesz!
2013. márc. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!