Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem, mit tegyek a...

Hogy kezeljem, mit tegyek a már fél éve szobatiszta kisfiammal, akinek újabban rendszeresen becsurog a pisi?

Figyelt kérdés

Három éves lesz májusban, fél éve szobatiszta éjjelre nappalra. Éjjel nincs is baj, de napközben becsurog. Ez minden alkalommal új ruhát jelent... Egyszerűbb lenne a pelenka.

Mit tegyek? Szidjam le? Óránként vécé vagy simán gatyacsere és kész?

Minden alkalomal megbeszéljük hogy szóljin időben, nem vagyok büszke ha pisis lesz a nadrág, stb.


2013. febr. 9. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne szidd le!

Amúgy meg eddig írtad, hogy teljesen szobatiszta volt éjjelre is és nappalra is.

Hogyan történt meg ez az egész? Milyen jelekből következtettél arra, hogy ő már érett rá? Hogyan történt ez az egész?

Gondolkozz esetleg olyanokban is, hogy mi történt mostanában vele? Nem történt-e valamilyen változás az életében, ami lelkiekben hatással lett volna rá? Mert bizony a kisgyerekek akár lelki gondoktól is tudnak ilyet csinálni.

Az semmiképpen sem megoldás, hogy visszaadod rá a pelenkát, ha már szobatiszta volt és az sem, hogy állandóan átöltözteted. Szerintem az okát kéne megkeresni, hogy mitől lehet. És lehet hogy ezt egy orvossal konzultálva tudod csak kideríteni.

2013. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Történt valami változás az életében?

Érzi amikor pisilnie kell csak "lusta" szólni és megszakítani a játékot, időt "pazarolni" a pisilésre?

Nem iszik sokkal többet mint előtte?

Én nem pelust javasolnék, hanem inkább egy leszoktató pelenka nevű dolgot, olyan mint az alsnadrág, csak egy vékony nedvszívó réteg van benne, amitől nem ázik át egyből és nem kell minden ruhát lecserélni, pl. ilyet:

[link] ez baromi drága pont, de ha keresgélsz kicsit, találhatsz sokkal olcsóbban is:)!

Azt viszont én fontosnak tartom, hogy ne szidd le, ne mondd, hogy nem vagy rá büszke, mert ezzel az egész pisilés témához még egy adag negatívumot társítasz,a mi szerintem nem lenne túl jó. Inkább próbáld észre sem venni, csak lecserélni a gatyát, max. annyit hozzáfűzni, hogy büszke leszel ha szól:). Én pl. halátom a lányomon, hogy kell pisilnie, de nem szól akkor mindig elmondom, hogy sokkal hosszabb időt vesz el a játékból ha öltözni kell, mintha gyorsan elszaladnánk a vécére.

2013. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmi változás nem történt. Ha úton vagyunk, akkor szól, ha nincs fontos dolga, akkor szintén. Inkább gondolom, hogy lusta megszakítani a játékot. Nem bepisil, hanem becsurog az eleje.


Szobatiszta magától lett, írd és mond. Kérdezgettem, hogy szeretne-e bilibe pisilni, de nem... aztán egyik nap mondta, hogy bilibe szeretne pisilni. Meglepődtem, nem hittem ebben, hogy ez így működik. Amikor 3. napja is bilibe pisilt, és száraz volt éjjel a pelenka, akkor leszedtem róla. Azóta 2x pisilt be, de előtte nagyon sokat ivott.

2013. febr. 9. 15:47
 4/8 A kérdező kommentje:

Hogy nem vagyok büszke... amikor nem csurog be, akkor mondom neki hogy milyen büszke vagyok rád! Viszont amikor becsurog, akkor kérdezi, hogy most büszke vagy rám?! Akkor mondom, hogy most nem igazán.


Eddig nem szidtam le, de ma már a 2. gatya után igencsak mérges lettem és elgondolkodtam, hogy mi a fenét tegyek.

2013. febr. 9. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Értem:). Ha úgy látod, hogy inkább csak lusta megszakítani a játékot, mint az én lányom is, akkor, ami nálunk bevált, hogy direkt szép lassan öltöztettem át, húztam az időt, ami közben persze ment volna vissza játszani. EZt párszor eljátszottuk, utána már elég volt mondani, amit fenn is írtam, hogy kislányom, szólj ha pisilni kell, akkor hamarabb lehet tovább játszani mintha a sokáig tartó öltözés miatt nem marad idő játékra. Nálunk ez bevált, talán egy próbát megér.

2013. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ááááá. Van egy mesekönyv, amiben a kisfiú elszaladgál öltözés közben, nagy kedvenc... fiam is elszaladgál, játéknak veszi. Bosszant. :)

Amikor viszem pisilni, akkor mondja hogy most ne ne ne, de akkor még nincs becsurgás. Nem akar... pedig nincs rossz élménye... meg ha az lenne, éjjel se ülne rá a bilire.

2013. febr. 9. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Na hagyd elszaladni:D.

Más ötletem nincs, a ruha védelmére tartom az ötletemet, a leszoktatót(neki ugyanúgy "rossz", hiszen abban érzi, hogy pisis lesz", de neked könnyebb lenne talán).

2013. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. febr. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!