Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le másfél...

Hogyan szoktassam le másfél éves lányomat a pofozkodásról?

Figyelt kérdés

Mindenkit megpofoz és megrugdos , ha vissza kapja a pofont nagyobb gyerektöl teljesen normálisnak tartja még csak meg sem szeppen játszik tovább.

Nagyon tanácstalan vagyok mert sokat foglalkozom vele ,tanitgatom ,szeretve van és mégis ilyen vad lett amióta elkezdtem dolgozni.

Hogyan reagáljam le az ilyen helyzeteket szépen már elmondtam neki és el is mondom minden egyes alkalom után meg is pusziltatom vele azt a kit bántott de mi a helyes ilyen helyzetekben?


2009. szept. 12. 23:01
 1/4 anonim válasza:
41%
szerintem ha visszaadod neki azt amit adott akkor talán rájön,hogy ez fáj
2009. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kapott már vissza tölem is pont azert h érezze a súlyát a dolognak , de ez roppant érdekes volt a számára és nevetett rajta én meg nem vagyok verés párti.

Úgy gondolom ez nem megoldás!

2009. szept. 12. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Legegyszerűbben azzal tudod leszoktatni, ha egyáltalán nem reagálsz rá. Az unokaöcsém ugyanezt csinálta kicsikorában, és rájöttünk, hogy egyszerűen tetszik neki a reakciónk, a sikongatás, jajgatás, még a visszacsapkodás is, hiszen egyáltalán nem fáj (akkorát úgysem vagy képes rácsapni, hogy fájjon neki), játéknak fogja fel az egészet. Egy ekkora babának még nincsenek negatív asszociációi a veréssel kapcsolatban, ugyanolyan játék számára, mint az, hogy ledobja a játékát, te meg vedd fel. Ha nektek kellemetlen a csapkodása, ne reagáljatok rá, abba fogja hagyni.
2009. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"mégis ilyen vad lett amióta elkezdtem dolgozni."

A kulcs itt van. Elkezdtél dolgozni, ő még csak másfél éves, nem tudja másképp kifejezni azt, hogy mennyire haragszik, amiért nem lehetsz mellette, nem játszotok együtt egész nap. Dühös. Legyél vele amennyit csak tudsz, az esti rutin lefektetés-mese programok pl. nagyon fontosak, sok odafigyelésre van még szüksége.

2009. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!