Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt Anyukák, segítség!...

Tapasztalt Anyukák, segítség! Alvás ügyben van problémám! Ilyenkor mi a teendő, mi a baj?

Figyelt kérdés
Kisfiam 19 hónapos és 3-4-szer kel egy éjszaka, ami még nem is okozna problémát, mert ha szüksége van rám, megyek. Viszont újabban furcsa dolgot produkál az éjszakai ébredésekkor. Sír, megyek, elkezd csapkodni, dühöngeni, visítani. nem engedi, hogy hozzányúljak, nem vehetem ki, nem ölelhetem meg, csak dühöng. Ha kimegyek, az a baj, ha bemegyek, az a baj, ha nem megyek, az a baj. Nem lehet megnyugtatni. Sajnos össze kell vele veszni ahhoz, hogy újra elaludjon. Nekem ez nagyon nem esik jól, mert nem szeretek összeveszni vele, de mintha ezt provokálná ki minden alkalommal...Általában 23.30-tól hajnali 2ig ébred ennyiszer és így. Utána alszik reggel 8ig mukkanás nélkül. Mit tegyek, hogy nyugodt éjszakáink legyenek? mi lehet a probléma? Az apja már teljesen ki van borulva, félek, ez már a kapcsolatuk rovására megy (sajnos nappal is hisztizik ezerrel a kisfiam...)
2013. márc. 7. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb,ha orvost kérdezel,a védőnő azt mondaná,hogy kinövi...Az én fiam is másfél évesen kezdte,egy idő után csinálta nappal is ébrenlétkor.Ezeket a dühkitöréseket kb 4,5 éves koráig csinálta,és kinőtte...Azóta 9 éves,alvászavaros,azóta nem aludtunk tőle.Remélem,a tiéd tényleg kinövi:)
2013. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet az én fiam is csinált. Nem tudom miért sajnos. :( Szerencsére csak ritkán fordult elő. Ő is felébredt éjszaka, sírt, bementem hozzá, de semmit nem tudtam tenni. Hiába próbáltam nyugtatni, ölelni, puszilni, csak olaj volt a tűzre. Dühöngött, kapálózott, verte magát, engem. Akkor kimentem és vártam. Néhány perc múlva elkezdett keservesen sírni, akkor megint bementem és akkor már hozzá tudtam bújni, megvigasztalni és aludt tovább. Lassan kinőtte. Most 4,5 éves, az utóbbi 2 év alatt egyszer volt ilyen, de akkor hamar meg tudtam nyugtatni. Nem tudjuk mi okozta, mi is csak találgattunk, hogy talán napközben túl sok inger érte, vagy rosszat álmodott, vagy az idegrendszeri fejlődéssel van összefüggésben. Másnap hiába kérdeztük, nem emlékezett rá.
2013. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fiamnál is előfordult.szerintem rosszat álmodik és nem ébred fel annyira,hogy tudja,te vagy ott.én is volt,hogy visszatettem az ágyba,majd pár perc múlva már engem kért,megöleltem,megpusziltam,aztán aludt tovább.
2013. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Párodnak nyugi, el fog múlni a dolog! :)

A második szeparációs szorongás idején, 18 hónapos kor körül sok kisgyerekkel előfordul ilyen átmenetileg. Ilyenkor ő nincs ébren teljesen, ezért is nem tudod megnyugtatni, mert olyan, mintha még mindig csak álmodna! Ne ijedj meg, tudom, hogy ijesztő, és elkeserítő, hogy nem tudsz segíteni neki, de ne fogd fel kudarcként!

A fiamnál ugyanez volt ennyi idősen, és egyre ritkábban fordult elő, majd el is múlt végleg! Most ahogy olvastam a kérdésedet, már 25 hónapos a kis krapek, és már csak annyi maradt meg bennem az egészből, hogy "tényleg, ilyen is volt, de mikor is?"

Szóval semmi baj! Egyébként ilyenkor nálunk csak az vált be, hogy kivettem az ágyból, felvettem, és sétáltam vele pár percig a szobában, közben csendben nyugtattam. Aztán lefektettem, és simogattam, pár perc múlva már békésen aludt! De amíg ki nem vettem az ágyból, addig csak csapkodott és zokogott, rám sem hederített!

Kitartás!

2013. márc. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nyugodtabb lettem :) és igen, hiszem, hogy el fog múlni! Amúgy, most magnéziumot írtak a kisfiamnak, hogy picit lelazítsa. Ez olyan, mint a felnőtteknél a Magne B6 :) most éjszaka, már a tanácsaitokat követtem és sokkal jobb éjszakánk volt. Még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek!!!! :)
2013. márc. 8. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!