Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalt kismamák, tanácsra...

Tapasztalt kismamák, tanácsra lenne szükségem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A férjemmel gyereket akarunk. mivel nincsenek a közelben szülők (külföldön vagyunk), ezért interneten olvasgatok a témában. Sok helyen írják, hogy a terhesség előtt ajánlatos felkészülni. Jó, de ez mit jelent? Azt olvastam, hogy el kell menni fogászatra, hogy rendben legyenek a fogaim, meg babakelengye is kell, meg 1-2 kismamaruha. És mi más? Mit jelent az, hogy felkészülni?


Köszi mindenkinek, aki segít!


2012. jún. 27. 15:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

kismamaruhát és babakelengyét bőven ráérsz majd terhesen venni

célszerű elkezdeni magzatvédő vitamint szedni, elvileg 3 hónappal a teherbeesés előtt a legjobb kezdeni, de ugye ki tudja, hogy mikor sikerül babásnak lennie

fogászat jó ötlet, más nem nagyon kell

2012. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Lelkileg kell felkészülni:)

Fogászat terhesség alatt ingyenes.

Kismama ruha van akinek nem is kell.

Azt szokták mondani hogy a babakelengye a baba első 6 hónapjára megfelelő ruházkodás s egyebek..

2012. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A felkészülés terhességre azt szokta jelenteni, hogy a szervezetet fel kell készíteni a baba fogadására. Tehát egészségesen, és vitaminokban gazdag kajákat is kell enni a húsok, tejfélék mellett. És magzatvédő vitamin is ajánlott, ugyanis ezek tele vannak mindenféle vitaminnal, amire majd a magzatnak szüksége lesz a fejlődése során.
2012. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
lelkiekben és magzatvédő vitaminnal :)
2012. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a felkészülést testileg értik. Kezdj el szedni magzatvédő vitamint. Ha van káros szenvedélyed, próbáld meg elhagyni. Fogászatra nem rossz elmenni egyébként sem.

Én semmit nem vettem amíg nem lettem terhes, a ruházatomban csak asszem olyan 3 felsőt és egy kismamanadrágot szereztem be, amikor már nem voltak jók a ruháim.

Babának semmit nem vettem, nem babónaságból egyszerűen eszembe sem jutott. Viszont ha újra kezdeném biztos elkezdenék neki vásárolgatni.

Remélem segítettem valamennyit.:)

2012. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdést tettél fel, hallod-e?:)

Mit jelent felkészülni? Nekem pl. hogy tudjam hova várni a babát, és hogy a leendő apa is 100%osan mellettem legyen ebben.

Akkor orvost választani, olyant aki szimpatikus, mert oda fogok járni x alkalommal.

Akkor nem árt, ha van a kórháznak felkészítő tanfolyama (Nem tudom ez külföldön hogy van). Akkor lehet beszélgetni pl. a szülésznőkkel. (nálunk, Mo-n)

mi még? Szakkönyveket venni, kölcsönkérni, olvasgatni, lelkileg is ráhangolódni. Én pl. neten rendszeresen néztem hogyan fejlődik a bennem lakó kisbabám, miket tud már stb. (mert odabent is sokmindent tudnak már ezek a "kicsik")

Aztán ruhákat venni neki (főleg miután tudod milyen nemű), ezeket kimosni, kivasalgatni, eltenni. Kórházi pakkot (ha kérnek ilyent ott ahol szülsz) összekészíteni a terhesség közepefelé).

Plusz terhesvitamin szedés, akár teherbeesés előtt is már....szóval sokminden:)

2012. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Máris ennyien írtatok, de kedvesek vagytok!

Köszi.

Most van még itt egy olyan dolog, hogy fog.gátlót szedek. Ezt simán hagyjam abba, aztán várjam amíg bebabázódok? Vagy védekezzünk másképp, amíg kiürül a gyógyszer belőlem?

Ill. a lelki felkészülés mit takar?


Ne haragudjatok a sok buta kérdésért, de most ti pótoljátok az anyukámat. :)

2012. jún. 27. 15:14
 8/18 A kérdező kommentje:

#6 közben már megírta mi a lelki felkészülés, köszi.

Ment a zöld pacsi mindenkinek.

2012. jún. 27. 15:16
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi akartuk a babát, ennyi volt a felkészülés, tehát lelkileg akartam. Nem szedtem előtte semmit, nem vettem semmit, nem voltam dokinál. Lányunk elsőre megfogant.

Én úgy voltam vele, hogy ha egészségesek vagyunk, akkor össze fog jönni anélkül is, hogy már előtte orvoshoz való járással, vitaminszedéssel, peteérés figyelésével, esetleg hőmérőzéssel vagy bármivel "stresszeljem" magam.


Ha nem jött volna össze, akkor természetesen minden lehetőséget bevetek, orvoshoz megyek (leginkább nődokihoz, nem fogorvoshoz). De előre nem készítem ki magam mindenféle vizsgálattal és egyébbel.


Kismamaruhát először 10 hetesen vettem, nem láttam volna értelmét terhesség előtt megvenni (azt sem tudtam mi lesz majd jó rám).

Babakelengyét is csak a terhesség alatt vettem (nem csak babonából, hanem alapvetően sem vettem volna előbb - hülye pl. ha nincs dvd lejátszóm, nem fogok dvd lemezt venni.) :)


Fogaidat megnézetheted, de nekem terhesség előtt semmi baja nem volt, terhesen meg sokat vérzett az ínyem. Doki szerint a terhesség okozza, megakadályozni jóformán nem lehet (de persze ha elmész fogdokihoz nem fog ártani).


Táplálkozz egészségesen, amennyire lehet, légy pozitív, ne olvass előre szüléstörténetet szerintem, de ha nagyon akarsz valamit olvasni, akkor a baba fejlődéséről olvass, arról a csodáról, ami a 9 hónap alatt végbemegy a pocakodban.

2012. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Folsav, folsav és folsav. Ezt mondogatják sokan, érdemes is szerintem, mert amikor már kiderül, hogy babás vagy már rég szüksége van a folsavra. Szóval terhesvitamin szedése. A többi úgyis jön magától szerintem, mert úgysem bírod ki hogy ne nézelődj a neten :)
2012. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!