Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Raktak már tubust a kisgyereke...

Raktak már tubust a kisgyereked fülébe?

Figyelt kérdés
Tudom mire való, csak a gyakolatban hogy működik ez, azon kívül, hogy nem érheti víz a fülét egy évig? Kell még figyelni valamire? Fáj neki? Nem piszkálja? Látható? Ki veszi ki a végén? Olyat is olvastam, hogy kiesik magától. És ha kiesik, hogy veszem észre? Sok kérdés kavarog bennem ezzel kapcsolatban, úgy tűnik, jövő héten kap a kislányom ilyen tubust. Négy éves.
2013. márc. 9. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt. Észre se lehet venni. A vízre már emlékszem. Kiesik majd magátol. Doki ellenörzi majd. De orvosotok nem momdott semmit?
2013. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Amiket kérdeztem itt, azokra nem mondott semmit, ott pedig ijedtemben elfelejtettem ezeket a dolgokat megkérdezni.
2013. márc. 9. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként kaptam ilyet, ovis voltam akkor. Altatásban tették be, nem emlékszem semmire. Mindenki tök aranyos volt velem, csupa jó emlékem van róla. Utána sem éreztem semmit, nem fájt semmi sem. Azt sem tudom, mikor eshetett ki, mert nem találkoztam vele. Emlékszem arra az időszakra, mert sokat fájt a fülem, míg meg nem kaptam. De utána mintha elvágták volna! :) Ne félj, sima ügy lesz! :) Most már felnőtt nő vagyok, de ez csak egy pozitív emlék nekem kiskoromból. :)
2013. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4,5 éves kislányomnak már a második grometje van. Altatásban végzik. Kb. 15-20 perc az egész. Nem érez semit. Ez egy nagyon picike szabad szemmel is alig-alig látható fehér gombostű fejénél kisebb műanyag kütyü. Közepén egy luk van. Ez biztsítja a fül és az orr közötti szellőzést. És megakadályozza ezáltal a középfül gyulladást. A gyermek nem tudja kivenni mert a dobhártyájába ültetik be. Egy kis bemetszést végeznek rajta és oda kerül a cső. Magától fog kilökődni olyan ütemben, amilyen ütemben hámosodik a dobhártyája. Ha már a hallása is károsodott a gyulladástól, akkor a hallása is rendbe jön ez által. Ha eltávozik a cső ami lehet 3 hónap de lehet akár 14 hónap is. Nekünk 14 hónap után lökődött ki az első, de hallottam olyat akinek 6 hónapig volt benn. Ez a hámosodástól függ ami mindenkinél egyéni. Nem szabad semmivel pucolni a gyerek fülét amíg a cső ott van. Víz sem érheti egyáltalán és ne üsse be a fejét ill. a fülét nagyon durván mert elmozdulhat a cső. Nekünk az egyiket kiemelte a doki mert pont akkor voltunk kontorllon és már teljesen kinn volt a fülkagylójában, a másik meg valamikor kilökődött. Ezt nem vettük észre. Van aki megtalálja a párnán de kicsi rá az esély. Az orvos majd látja hisz kell járnotok három havonta elvileg kontrollra. Az leső műtétünkkor még két éves sem volt a kislányom és akkor az orrmanduláját is kivették meg a grometet is berakták neki egy füst alatt. Majd a következőt tavaly nyáron kapta. Sok sikert és mielőbbi gyógyulást kívánok!
2013. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat! :) Meg is nyugodtam, már nem vagyok annyira ideges mint tegnap :)


És ha kiesik ez a kis tubus, ez befelé is eshet, a dobhártya mögé? Lehet buta kérdés, de ha kieshet a fülkagylóba, akkor a másik irányba is tud esni, nem?


Nektek is minden jót, és jó egészséget, boldog életet kívánok! :)

2013. márc. 9. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi :) És nem nem tud "befelé" esni, mert a hámosodástól kifelé lökődik. Ez egy természetes folyamat! Minden jót nektek és nyugodj meg. Sokkal jobban lesz a kicsikéd!
2013. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, akkor mostmár mindent tudok! :) Nagyon-nagyon köszönöm! Szép hétvégét Nektek! :)
2013. márc. 9. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!