Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyereknél zökkenőmentes...

Minden gyereknél zökkenőmentes a szobatisztaság, csak nálunk vannak "visszaesések"?

Figyelt kérdés

Kisfiam decemberben múlt három éves, szeptember óta "szobatiszta", tulajdonképpen a bölcsinek köszönhetően lett az. Én itthon hiába akartam levenni róla a pelust, nem lehetett, a bölcsiben viszont engedte. Vannak jobb és rosszabb időszakok szeptember óta, ami azt jelenti, hogy hetekig szól, ha pisilni kell, és csak ritkán történik baleset (kakilásnál mindig szól időben). Aztán jön néhány nap, amikor többször becsorog a pisi eleje. Utána visszazökken minden a régibe, és csak néha van baleset. Ha becsorog, az általában azért történik, mert mesét néz, játszik, ill. valami más nagyon érdekeset csinál, és nem ér rá kimenni pisilni. Ma elmentünk egy programra, és közben becsorgott a pisi, mikor rákérdeztem később, hogy kell-e pisilni, akkor közölte, hogy már becsorgott. Olyan is gyakran van, hogy egyértelmű, hogy pisilnie kell, mégsem akar elmenni. Már teljesen el vagyok keseredve, és fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, hogy "normálisan" működjön a dolog, szóljon, ha pisilni kell, és ne legyenek "visszaesős" (?) napok, amikor becsorog a pisi eleje. Egyébként ha a becsorgásos napokon elküldöm rendszeres időközönként pisilni, akkor nincs gond, na de én nem azt szeretném, hogy az én parancsszavamra pisiljen, hanem azt, hogy magától menjen el, ha kell. Éjszakára egyébként még pelusos, esélyét sem látom, hogy el tudjuk hagyni a közeljövőben, mert reggelre mindig teli van a pelus.

Valamit biztosan rosszul csinálok, csak arra nem tudtam még rájönni, hogy mit.:(


2013. márc. 9. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálsz rosszul.Az én fiam januárban volt 3 éves és ugyanez:D El fogja hagyni a becsorgást,és az éjjeli pelust is,türelem!Én is meg szoktam kérdezni hogy nem kell e pisilni,ráadásul az én fiam máshol nem is akar pisilni,ezzel is küszködünk,hogy ne hozza haza.Elkeseredve semmiképp ne legyél,ügyes a fiad,előbb-utóbb minden tökéletesen fog működni.
2013. márc. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igazából nem elkeseredve vagyok, ezt rosszul írtam a kiírásban. Leginkább arról van szó, hogy frusztrál, ahogy a környezetem reagál erre az egészre. A nővérem kisfia pl. nem sokkal idősebb az enyémnél, igaz, később lett szobatiszta, de nála zökkenőmentesen megy a dolog (tudom, ahány gyerek, annyiféle), és totál nem érti, hogy nálunk más a helyzet. El sem tudja képzelni, hogy lehet máshogy is, mint ahogy náluk alakult. De ugyanez igaz a család többi tagjára, ha hallják, hogy kérdezem, kell-e, vagy elküldöm pisilni, mert biztos vagyok benne, hogy kell már neki, akkor megkérdezik, hogy nem szól magától? Ha becsorog, amikor valamelyik családtagnál vagyunk, akkor meg jönnek, és sündörögnek körülöttünk. Ebből van leginkább elegem. Persze, emellett nyilván a problémát is szeretném megoldani, de sokkal kevésbé lennék "türelmetlen", ha nem ez lenne a helyzet a családban.
2013. márc. 9. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, sok gyereknél van visszaesés, többször is. Nem minden gyerek fejlődik ugyanúgy. A fiam pl egyszer azért esett hetekre vissza, mert a mamáéknál a biliből kipisilt véletlenül, a mama meg annyira "túlreagálta" a dolgot, hogy utána hetekig nem akart csak pelusba pisilni. Sokat beszéltem vele, mondtam, hogy ez még anyával-apával is előfordul, stb. így tudtam megnyugtatni. Aztán volt még egy-két hasonló,pl sokáig tartogatta játék közben, és azért csorgott be. A lényeg, nálunk az vált be, hogy ha látta rajtam, hogy ez nem baj, természetesen viselkedek és megnyugtatom, akkor hamar elfelejti a dolgot.

Amúgy még most is (3.5 éves) előfordul, hogy annyira játszik, vagy nem akar letenni egy játékot, hogy már ugrál, annyira kell neki, ilyenkor elég annyit mondanom,hogy vidd ki magaddal pisilni a robit/autót/nyuszit, megnézi milyen ügyesen pisilsz.... ez is beválik :)

2013. márc. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen elhiszem hogy a környezet reakciója nagyon idegesítő lehet,de nem kell velük foglalkozni.Figyelj nekem a fiam 3. gyerek,előtte a két lány már 2! évesen szobatiszta volt.A fiam mindent jóval később tanult meg,én pedig nem voltam már rutintalan és mégis....a család egyes tagjai nálunk is dumáltak.De én tudom milyen a fiam én ismerem.Sajnos volt olyan időszakunk amikor visszatartotta a kakát,nagyon szenvedtünk.Szegény meg akart felelni,én meg próbáltam volna rávezetni.Na utána bevettem a lesz@rom tablettát.Semmi baj nincs azzal hogy rákérdezel,hogy kell e neki.Lehet hogy akik megkérdezik sem azért kérdezik meg,csak az ember ha ezt problémának éli meg ugrik az ilyenekre.Én is voltam így hidd el.Én pl. levettem volna már délben a pelust róla alváskor,mert mindig száraz,de ha leveszem bepisil.Hát várok még.Első voltam.
2013. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb gyereknél van visszaesésé.az én fiam 2,5 éves kora óta szobatiszta és az oviban elkezdett bepisilgetni,amikor meg visszamentem dolgozni 2 műszakba akkor meg napi rendszerességgel pisilt be itthon és az oviban is,a fiadnál nem ez van,de ha megy majd oviba akkor megint lehet egy kis visszaesés.és nem idegeskedj e miatt,akik frusztrálnak azoknál is volt visszaesés csak legfeljebb elfelejtik megemlíteni,mert olyan jol hangzik hogy már rég szobatiszta a gyerkőc.ezek a a bepisilések balesetek eltartanak még 4 éves korukig,úgy hogy ne idegesítsd magad ezen,mert megfogja érezni a gyerkőc.
2013. márc. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 2,5 évesen is csinál ilyett pedig szobatiszta ,én is megkérdezem hogy nem kell pisilni ha már hosszu ideje nem pisilt.vagy ha megyünk el valahova akor elöte elküldöm pisilni,mert ö is néha anyira játszik,mesét néz hogy elfelejti hogy pisilnie kell.
2013. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, "megnyugtató", hogy azért nem vagyunk egyedül. Persze, én is tudom, hogy ha frusztrál a dolog, azzal nem használok az ügynek, igyekszem is nem nagy feneket keríteni a dolognak, meg ahogy írta valamelyikőtök, nem csinálok ügyet a becsorgásokból. De azért szó nélkül sem megyek el a dolog mellett, ha gyakori, akkor megkérem, hogy próbáljon kicsit jobban odafigyelni, és ha menni kell, akkor ne tartogassa. Ez általában használ is.

Az, hogy elvigye a játékát pisilni, jó ötlet, kipróbálom majd. :)

Egyébként a kérdés azért is jött, mert mindig mindenhonnan azt hallom, hogy xy gyereke már ekkor meg akkor szobatiszta volt, és soha nem volt visszaesés (itt is gyakran olvasni ilyet). Szóval ezek után - feltételezve, hogy mindenki igazat mond - jogosan merült fel bennem a kérdés, hogy tényleg mindenkinél ilyen zökkenőmentes-e a szobatisztaság.

2013. márc. 10. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!