Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti átteszitek a kanalat-játéko...

Ti átteszitek a kanalat-játékokat a gyerkőcök jobb kezébe vagy hagyjátok, hogy maga "döntsön" hogy jobb vagy balkezes legyen?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ballal veszi fel a kanalat valószínű balkezes lesz. Nem szabad beleszólni, ahogy neki kényelmes.
2013. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
TILOS áttenni.A lányom balkezes lett,soha nem raktuk át a jobb kezébe a dolgokat
2013. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
óvodába készülünk szeptembertől, az óvónők mondták, amelyik anyuka kéri,hogy ők is "szoktassák" a gyerekeket jobbkézre, hát ők megteszik...3 évesen már kialakul milyen kezes lesz, ezért is furcsálltam. A fiam jobbkezes, születése óta jobb kézzel nyúl tárgyakért, jobb kézzel eszik, rajzol. De szóltak az óvónők, ha kérem, továbbra is "szoktatják" ha kérem! Soha nem hallottam még ilyet, ezér kérdeztem..
2013. márc. 12. 17:30
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
dehogy teszek át bármit is...:-)) úgy jó, ahogy megfogja...
2013. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok,érdekes óvónők.A januári szülőin pont szóba került a dolog,mert elkezdték használni az ollókat,és mondták,hogy otthon is "gyakoroljanak".Próbáljunk minőségi ollót venni stb,és,hogy ilyenkor nehéz az olló választás,mert nem mindenkinél alakult ki,hogy milyen kezes.Ha megzavarjuk a gyereket azzal,hogy átszoktatjuk,később tanulási nehézséget okozhat.
2013. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagy okosságot csinálnak, ha ráerőltetik egy balkezesre a jobbkességet (persze fordítva is) később tanulási és egyéb nehézséget okozhat. Amúgy sem értem miért baj ha valaki balkezes.
2013. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Régen a balkezeseknek hátrakötötték a bal kezüket, hogy a jobbot használják. Megtanulták, de amint tehették bal kézre váltottak. Nagymamám is így volt.
2013. márc. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
rászólok, de nem erőltetem. Ha visszateszi, nem zavar. De a ceruzát a jobb kezükbe fogják, mikor már rajzolnak.
2013. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
engem nem zavarna, ha balkezes lenne, mivel én is az vagyok. Magyarul kerek perec kijelentette az óvónő, hogy ha kérjük(????) átszoktatják a gyereket balkézről jobbra!!!!
2013. márc. 12. 19:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Átszoktatni szerintem sem szabad. Nálunk kicsit más a helyzet "kétkezes" vagyok én is, és úgy látom a fiam is az lesz. Ez annyiban látszik, hogy vannak dolgok, amiket csak jobb kézzel tud, és vannak, amiket meg ügyesebben csinál bal kézzel. Pl. evésnél, rajzolásnál a bal ügyetlen, viszont néhány játék esetén a ballal ugyanannyira ügyes, mint a jobb kezével. Hagyom, hogy használja a bal kezét is, viszont ha már kialakult, hogy mit melyik kezével csinál jobban, akkor azért szoktam szólni, hogy azt a kezét használja.
2013. márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!