Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor derül ki, hogy jobb...

Mikor derül ki, hogy jobb vagy balkezes lesz-e a gyerekünk?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 1,5 éves, enni hol a jobb, hol a bal kezével eszik, de pl. a bonyolultabb játékokkal, mint a formabedobó v. fapuzzle kizárólag bal kézzel játszik. Tegnap megpróbáltam, hogy a jobb kezébe adom a beillesztendő darabot, de nem ment neki, átvette a balba, és úgy tette be. Sógornőm szerint ilyenkor még mindkét kezüket használják, de én szerintem ez már egyértelmű jele, hogy balos lesz.
2010. febr. 19. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki, hogy nála a bal keze a dominánsabb, ügyesebb, de ez akár még változhat is. Óvodáskor végére kell eldőlni a kezesség, lábasság és szemesség kérdése.
2010. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legkésőbb óvodáskor végére kell, hogy kiderüljön melyik kéz a domináns.

A pedagógia mai álláspontja szerint balkezes gyereket „átszoktatni” szigorúan tilos. Már a magzati korban eldől, hogy melyik agyfélteke lesz a domináns és ennek a megváltoztatására tett kísérlet súlyos zavarokhoz vezethet. Ilyen például a dadogás, olvasási- (diszlexia), írási- (diszgráfia), számolási (diszkalkulia) nehézségek, magatartásbeli problémák, egyensúlyzavar, könnyen veszíthet magabiztosságából és egyéb lelki problémák alakulhatnak ki.

Átszoktatni szigorúan tilos, helyette inkább segíteni kell a gyermeket, például az írástanulásnál meg kell mutatni neki a megfelelő technikákat (hogyan formálja a betűket, számokat stb).

2010. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is balos vagyok:) Nincs ezzel semmi:)Művészcsemete lesz,örülj neki ^^


Oh,igen ovi végére kiderül, de ha átveszi a bal kezébe már tényleg jel:)Szerintem hülyeség,hogy ilyenkor mindkét kezüket haszálják,mert a gyerek is rzi melyik a bizotsabb,jobb ^^



Amúgy átszoktatni igenis szokták még sajnos, ázsiában, de ott muszáj sajnos mert írni a jeleket nem nagyon lehet bal kézzel :(

2010. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk már pár hónaposan látszott hogy jobban szeret a bal kezével játszani, ballal nyúlt a tárgyak után. Most 2 éves szépen fogja a ceruzát, szépen eszik bal kézzel.
2010. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én örülnék neki, ha balos lenne, apa is az. Csak tesztelés céljából adtam a jobb kezébe a formát. Köszi mindenkinek a választ.
2010. febr. 19. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!