Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Balkezes gyereknek mi a jobb:...

Balkezes gyereknek mi a jobb: ha egyből balkezes ollóval tanul meg vágni, vagy ha előbb megtanulja jobb kezessel?

Figyelt kérdés
A második verziót tanálcsolták, mert így később, ha nem lesz kéznél balkezes olló, akkor sem fog kétségbe esni. Ez tényleg így van?
2008. márc. 8. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én balkezes vagyok és még nem is használtam balkezes ollót. Szerintem nem kell egyből mindenből balkezes dolgokat venni, megoldjuk mi jobbkezessel is... azt vesszük természetesnek :) Nem baj, ha egyáltalán nem használunk balkezes dolgokat, lehet hogy egy kicsivel másabb, de ha egész életében jobbkezes dolgokat fog használni, akkor az lesz neki a természetes és nem lesz belőle problémája.
2008. márc. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is megtaníthatod egy jobb kezes ollóval is bal kézzel vágni. Legalább hozzá lesz szokva.

De elmondok egy példát. Egyik osztálytársam pici korában bal kezes lett volna, de átszoktatták a jobb kezére, így most mindent jobb kézzel csinál már, pl. jobb kézzel ír, de sajnos RETTENTŐ csúnyán. Úgyhogy... be lehet zavarni ezzel a két agyféltekét.

2008. márc. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is bal kezes vagyok.Akartak kiskoromban jobb ke´zre szoktatni írni,de nem sikerült,e´s rettentö csúnyán is írtam.Végül is írok mindke´t kezemmel,de a balt használom.Amúgy mindent a jobb kezemmel csinálok,kivéve a kenyér szeletele´st.

nyugodtam adj a gyereked kezébe job kezes ollot,ugyan úgy fogja használni mint a jobb kezesek.

2008. márc. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondold, vegyél neki balkezes ollót, mert hát te is a jobbkezessel tudsz jól vágni, balkezessel nehezen boldogulnál. A balkezes gyerek a jobbkezes ollónnál a másik oldalról látja a vágni való dolgot, tehát az olló éle pont eltakarja. Próbáld csak ki, hogy a másik kezedbe fogod az ollót, és egy vonal mentén akarsz vágni. Nem fogod látni a vonalat, csak emlékezetből fogod tudni, hogy hol van. Ezért jó, ha van balkezes ollója. Később ráér megtanulni a jobbkezes olló használatát, de amígy pici, hadd vágjon olyannal, ami neki kényelmes és amivel szépen tud vágni.
2008. márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletes lesz neki a jobb kezes olló. Én balkezes vagyok, 17éves lány és sosem volt gondom a jobbkezes dolgokkal, már az lenne furcsa ha balkezes dolgaim lennének :) Ugyanúgy lehet vágni szerintem a jobb kezessel mint a balkezessel, mondjuk picit kényelmetlen nekem a jobb, de akkoriscélnak megfelel :)
2008. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!