Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lesz vége a "bölcsi...

Mikor lesz vége a "bölcsi kórnak"? Most már folyamatosan beteg lesz? El vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Annyira sajnálom a fiamat, már egyszerűen nem tudom mit tegyek. Szed immunerősítőket, de semmi haszna. Februárban kb. 1 hetet volt bölcsiben, most újra beteg 2 hete, és nemhogy javulna, de ma azt vettem észre jobban folyik az orra. Mindenféle gyógyszer, orrspray + antibiotikum kúra. Mi tehetnék még?
2013. márc. 11. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tavaszi szünet után, ami húsvétkor van általában csökkenek a betegségek.
2013. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni. Ez van. Valakinél erről szól az első év, amikor közösségbe kerül.

Lányom detto nagyon beteges. Szeptember óta jár bölcsibe, de már vagy 4x-5x volt beteg, és elhúzódó betegségei voltak, tehát minimum 2 hetet itthon volt egy-egy betegséggel. Őrület, de ez van, én sem tudok már mit csinálni.

Unokaöcsém meg 1x volt beteg, úgyhogy van ilyen is. Jó neki. De aki meg hajlamos összeszedni mindent, az össze is fog, immunerősítő ide vagy oda.

Én reménykedek abban, hogy a második közösségi éve jobb lesz és nem lesz ilyen beteges már.

2013. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok 2 bölcsis gyerekkel.Ősz óta ez a mostani az 5.betegségük:takony,köhögés,aztán kb.1 hét után kezdődik elölről.Én is adtam nekik,már mindenféle immunerősítőt,de semmi haszna.Most be is fejeztem őket,csak c és d vitamint kapnak.Így is-úgy is benyalnak mindenfélét,én is totál ki vagyok akadva.Gyerekorvos szerint ez így normális,most találkoznak először az ovis,közösségi bacikkal.Már csak a tavaszban bízok,talán ha beáll a kicsit jobb idő,könnyebb lesz.kitartás!
2013. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szintén zenész, az én 2,5 éves fiam is bölcsis. Az első 1,5 hónapot megúsztuk, még meg is lepődtem, de korai volt. Októberben és novemberben 2-2 hetet volt beteg, decemberben összesen 3 napot járt bölcsibe. A januárt megúszta, de februárban rögtön itthon volt 2 hétig, majd 6 nap bölcsi után még 4 napot, ma ment először. Férjem teljesen ki volt akadva, hogy szerencsétlen gyerek szinte gyógyszereken él hónapok óta, főleg, hogy decemberben kialakult egy jó kis gyógyszerallergiája is. Én minden este, mikor aznap volt bölcsiben és egészségesen kaptam vissza, már örülök, egy egész hét után ujjongok. Ha sikerül 1 hónapot betegség nélkül végigjárni, akkor tuti pezsgőt bontok. A tavasztól, és a jó időtől várom a megváltást, és előre félek az ovitól.
2013. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk dettó..de engem a barátnőim felkészítettek lelkileg, hogy ez az első év ilyen lesz...október óta "jár" bölibe. Na de ezt leírni is röhej, mert eddig szpet. óta kb. összességében 3-4 hetet volt a bölcsiben.


Nálunk a sós orrcsöpögtetés, és a porszívózás megy egyfolytában, szeptember óta kint van a porszívó a szobában, nem túlzok, de napi 10-15x szívom az orrát, éjjel is, és ez jó, ez a lényeg, nem baj, ha nem engedi, ráveszem mindenféle praktikával, juj, az oroszlánnak is kiszívjuk, cserekereskedelem tic-tac cukorkával, stb, stb, de ez kipucolja neki szépen. A fülét melegítem esténként törölközővel, mikor nem beteg akkor is, mert kettőt pislogok, és már lázas is...így inkább előre melegítek. :-))


De most 1 hete jár már, és nem folyik az orra, már furcsállom is, tehát van remény! :-))


Én eddig Béres cseppet adtam neki, most Béres Actival rágótabit kezdtünk..


kitartást, és jobbulást!

2013. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár a fiam ovis, de nem járt bölcsibe, tehát az ovi volt az első közösség neki. 2011. szeptemberében kezdte, az első hónapot végig bírta, utána egy hetet járt, két hetet nem, mert mindig beteg volt. 2012. februárban megszületett a tesó, így nyári szünetben a fiam nem mehetett oviba. A nyári szünet kezdetéig egyfolytában beteg volt. Tavaly szeptemberben kezdte a második évet, 2 hét után beteg lett, másfél hónapig nem gyógyult ki, megfertőzte a kicsit, novemberben ki kellett venni az orrmanduláját. Azt mondták, hogy ritkulni fognak a betegségek. A műtét után december elején ment először oviba, 1 hétig bírta, beteg lett. Januárban vittem őt először utána, másfél hétig bírta, és ismét másfél hónapig beteg volt ő is, és a kicsi is, adogatták egymás közt a betegségeket.


Túl vagyunk már antibiotikumon, mindenféle immunerősítőn, rengeteg gyógyszert adtam a betegségekre, amit a doki felírt. Nem javult, sőt, a sok gyógyszertől semmi étvágya nem volt, hányt össze-vissza, az immunrendszere a béka segge alatt volt. Megelégeltem, azt mondtam, hogy nem adom neki a gyógyszert. Elkezdtem a gyógyszer helyett napi 3 gerezd fokhagymát adni neki, csipkebogyó teát, hársfateát, mézet és propoliszt, és 4 nap alatt elmúlt a köhögés, láz, fájdalom, minden.

Azóta beiktattam a napi rendszerbe a fokhagymát és a mézet, valamint naponta kapnak nyers zöldséget és sok gyümölcsöt.

Január óta ma vittem először oviba, nagyon remélem, hogy bírni fogja szegénykém, mert eddig nagyon-nagyon beteges volt.

2013. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Lányom 5 és fél éves,fiam 2 múlt.Leírom a történetemet.

Lányom 3 évesen kezdte az ovit ,nem volt bölcsis.Néhányszor volt csak náthás ,lázas még ovi elött.Ovi kezdés:1 hét beteg ,2 hét itthon .3 nap ovi 2 hét itthon .Aztán változó intanzitással ujra volt folymatosan beteg.5 éves kora óta havonta csak 1 szer beteg 1 hétig.Nátha néha láz.Én is azt hittem sose lesz vége ennek.Kiszámoltam összesen 3-5 éves ovodai év alatt 25- ször volt beteg.Sajnos ez így van.Tömtem vitaminnal én is állandóan de nem sokat segített.Most már csak ritkán beteg .Úgy veszem észre a csoportársai is most erősödtek meg 5 éves körüliek.Nálunk a kicsit állandóan megfertőzte még nem volt 2 éves de a 8 .antobiotikum kellett neki mert hörghurutos lett.Legelőször 2 hetesen.Akkor kórházba kerültünk intravénásan kapott antibiotikumot a kicsi.

Nyáron szoktam adni 3 hónapig(Június,július augusztus)ovi kezdés elött IMMUNOTROFINA SZIRUPOT mind a kettőnek A kicsinek 2.5 ml reggel és este a nagynak 5 ml reggel és este .3000 ft egy üveggel.Kitart egy hónapig majdnem az üveg kettejüknek.Ja és mandarint vagy narancsot adok naponta néha marslakócskát.Köhögésre Erigon szirupot.hurutoldó és köhögés csillapitó egyben.Az ára sem vészes.És finom.Sógornőm a z immuno kid tablettára esküszik.Ki kell próbálni ,de tényleg át kell esni a betegségeken én is így látom .

2013. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!