Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veszekedés kisgyerek előtt...

Veszekedés kisgyerek előtt apa és anya között? Nálatok milyen gyakran fordul elő? Hogyan reagál rá a kisgyerek, mennyire van rá káros hatással?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha nem szoktunk elötte veszekedni. Eleve nagyon nagyon ritkán szoktunk veszekedni. Nem azt mondom, hogy mindig mindenben egyet értünk és mivagyunk a tökéeltes család mert nem, de normális hangon megtudnk beszélni mindent.
2013. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi nem fogjuk vissza magunkat, ha valami nem tetszik akkor annak hangot adunk, még ha ott a gyerek is.

3 éves, mindig ránk szól, hogy "EZT FEJEZZÜK BE KÜLÖNBEN HÁTRAKÖTI A SARKUNK" :d

(bocs a cl-ért)

persze nem anyázunk vagy ilyesmi, normális emberi stílusban vitázunk :)

2013. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Veszekedni nem igazán szoktunk előtte, de ha feszültség van akkor azt érzékeli. Eleve nem érünk egymáshoz, nem úgy kommunikálunk, néha előttük vitatkozunk, nem hangosan de mégis. Négy és két évesünk van egyébként. Én azt mondom nem baj, hogy ezt is látják. Természetes dolog, hogy nálunk is vannak konfliktusok ugyanúgy ahogy köztük is vagy köztük és köztünk. Remélem azért arra is jó példát mutatunk hogyan kell bocsánatot kérni, kibékülni.
2013. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem veszekszünk ( a férjemmel nem is lehet amúgy...) hanem vitatkozunk mivel én elég vehemens természet vagyok, van hogy kicsit hangosabbra sikerül, de durván vagy csúnyán sose beszélek a férjemmel mert attól még hogy nem értek egyet vele sokszor! még a férjem és szeretem.

Tehát a fiunk ( a legnagyobb) 6 éves, ő ilyenkor mondja néha nekem hogy ne veszekedjetek már, de nem ilyen halálosan komolyan inkább csak úgy beleszólósan ahogy a stílusa kívánja (amúgy is mindig mindenben részt akar és szeret venni).

Én nem vagyok híve annak hogy ha vmi zavar akkor eltemetem magamban vagy majd napok múlva előveszem, hogy ott akkor vmi bajom volt.

És szerintem (de mondanám hogy más másképp csinálja mi így ez nem baj vagy ilyesmi mindenki más!) az nem baj ha látják hogy 2 ember ha szereti egymást akkor sem értenek mindig 100%ban egyet és hogy igenis lehet haragudni arra is akit legjobban szeretünk mert ez egy természetes dolog.

2013. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak időnként viták, de egyáltalán nem használunk ordenáré szavakat, és nem pocskondiázzuk egymást, egyszerűen vitatkozunk a dolgokon, ami persze lehet hangosabb vagy érzelemdús veszekedés is, de a lényeg, nem repülnek tányérok és meggondolatlan szavak.

Ha csak lehet persze nem a gyerek előtt csináljuk, de előfordul az is.

A mi gyerekünk is egy időben ilyenkor ránk szólt, hogy hagyjuk abba, nyilván megrémült, hogy most mi „utáljuk egymást”, de megnyugtattuk, hogy nincs baj, csak nem értünk egyet, és ezt meg kell beszélni.


Azt gondolom, amit már írtak előttem, hogy ha két ember szereti egymást, de vitájuk van, az a jó, ha lerendezik, és plusz jó, ha a gyerek látja, hogy utána nincs gond, ha megtanulja, hogy normális, hogy időnként az emberek nem értenek egyet, de mindent meg lehet beszélni.


Ismerek olyan felnőttet, akinek a szülei sosem veszekedtek a gyerekeik előtt, de még csak nem is beszéltek komolyabb dolgokról – a gyerekeik harmincéves koruk felett jöttek rá, hogy lehet, hogy nem azt a mintát kéne követni a kapcsolataikban, amit otthon láttak, hogy beszélni kell a partnerükkel.


Mindemellett azt gondolom, az ordenáré veszekedések nem csak a gyerek számára nem egészségesek, hanem a szülők számára sem, nem tudom elképzelni, miért van együtt két ember, aki időnként olyasmiket bír mondani egymásra, amivel vérig alázza a másikat. Másképp megfogalmazva: szerintem ha két ember szereti egymást, akkor tiszteli is, még akkor is, ha haragszik a másikra, így nem tudom elképzelni, hogy vöröslő fejjel üvöltözzek földbe döngölő szavakat valakire.

Az ilyen veszekedések nyilván nem jó hatásúak egy gyerekre sem – bár végülis, ha két ember ilyen vehemens, de utána szent a béke köztük, akkor ez jön belőlük őszintén… márpedig az őszinteség nagyon fontos a gyerekeknek, sokkal rosszabb, ha érzi az elfojtott indulatokat.

2013. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 es vagyok egyetértek teljesen az 5-össel :) Nálunk pl. az én családomban pont ez volt minden gondot a szőnyeg alá söpörtek a szüleink, sose volt köztük hangos szó stb. Aztán 25 év után "borult a bili" akkor viszont a létező legdurvábban "estek egymásnak" úgyhogy én megfogadtam nem akarom a másik embert sem ebbe a helyzetbe hozni hogy 25 év után zúdítom rá mi is volt a bajom évekig vele, illetve nekem se tesz jót ha csak fortyogok magamban.

És ebben is egyetértek hogy ami őszintén jön a szülőbőlaz hitelesebb tud lenni mintha mondjuk mosolyogva (vicsorogva?) nyelek mindig ha vmi nem oké csak azért hogy megmaradjon a tökéletes kép.

2013. márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem veszekszunk elotte, de ahogy már valaki írta, a feszultséget érzi. olyankor mindig jon utánam, hogy "nem vagy rám mérges"...elmagyarázom, hogy vele minden ok, mással meg ne torodjon. aztán mindig korulottem sundorog, hogy jobb kedve legyen, apját nem kerulgeti ennyire....

hosszutávon nem tudom, van-e káros hatása, de szerintem problémák mindne csalaádban elofordulnak, és ha ez nem mindennapos, nem lehet gond, nem hiszi azt a gyerek, hogy minden tokéletes és mindig mindenkinek egyet kell értenie mindenben....

2013. márc. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi szoktunk hangosan is veszekedni, kiabálni egymással, de alapból hangosabbak vagyunk mint az átlag (én rosszul halllok). Anyám 2x vált el, mert képtelen volt apámmal és nevelőfaterral megbeszélni a dolgokat, sosem veszekedtek, anyám mindig bólogatott, nyelt, végül benyújtotta a számlát. ez alapján én mindent kiadok magamból, és hamar elcsitul a vihar. a lányunk érzékeny a veszekedésre, kéri hogy vegyem fel, vagy elkezd nyöszörögni, akkor abbahagyjuk...
2013. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!