Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a fiam csak a...

Mit tegyek, ha a fiam csak a mekis kaját hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Nem főzök,ezért étterembe megyünk vagy rendelünk.Evett már ő is többször a mekibe,de ezt még sose csinálta...Múlt vasárnap délután beültünk egy kicsit a barátnőimmel és a gyerekeinkkel.Másnap mondta,hogy sajtburgert szeretne,hát ott ebédeltünk.Vacsira is azt akart enni,akkor mondtam,hogy nem és elkezdett hisztizni,alig vacsorázott.Egész héten ez ment,tegnap már azt mondtam,hogyha megeszi az ebédet,akkor vacsit a mekiből kap.Rögtön megevett mindent.Ma mondtam,hogy rendelünk ebédre pizzát,de megint csak hiszti lett,hogy ő sajtburgert akar.Nem sajnálom tőle meg semmi,de örülnék neki,ha nem gyorskaját enne minden nap.Mit csináljak?

Még sosem volt ilyen problémánk.



2013. márc. 9. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
93%
Talán meg kéne tanulni főzni,és nem mindig rendelni,meg gyorsétterembe járni,jól elkényeztetett gyereked lehet.
2013. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
95%

Kiváló példa, hogy olyan mesterséges anyagot tesznek a gyorsételbe, hogy rászokj.

Ijesztő.


Csinálj saját sajtburgert amiben nincs McDrog.

2013. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
97%

Mekis kajákban szerintem izfokozók vannak. Olyan mint a chips nehéz abba hagyni.

Szerintem hogy nem fözöl már baj, mert mind az éttermekben mind a kifözdékben elég sok aromát vagy erös füszerezést használnak,vagy mint a mekiben ízfokozókat.

Mi van az iskolai, óvodai étkezéssel?


Nálam jobban nincs ember aki utálna fözni. De mióta kölykeim vannak muszáj vagyok. Szerencsémre kislányom minden zöldséges dolgot megeszik, így szinte minden nap pároltzöldség van. (ö meg azt akar mindig enni)

2013. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

Eddig is megvoltunk a főzőtudásom nélkül,ezután is megleszünk.

Utálok főzni(alig tudok valamit) és nem is akarok a konyhába állni mindig.Én nem szeretem annyira a gyorséttermeket,de a fiam szeret odajárni,ezért néha bemegyünk.

Még nem jár oviba,csak szeptembertől fog.

2013. márc. 9. 12:25
 5/64 anonim ***** válasza:
95%
Akkor járjatok inkább főzelékfalóba.
2013. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen ne vegyél neki. Próbáld a többit úgy tálalni hogy nézd ez milyen finom meg de jól néz ki. Ha éhes lesz megeszi.
2013. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire nagy meló neked a főzés akkor minek írtad ki a kérdést? Az se jobb ha mindennap csak pizzát eszik.De te dolgod úgy neveled ahogy akarod,férjed mit szól hozzá,hogy a felesége nem tud és nem is akar főzni? Manapság annyira egyszerű és gyors a főzés.
2013. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
98%
te jó ég..
2013. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
85%

ne haragudj, de magadra vess! sajnos ezek az "ételek" úgy vannak kitalálva, h. finomak legyenek. rengeteg cukor, ízfokozó. .. stb. a gyerek viszont ezt nem tudja, sőt, mivel te egy teljes értékû étkezést váltasz ki nála egy ilyen gyorséttermi szemétkupaccal, ezért benne teljesen normálissá,sőt, pozitív élménnyé válik az étkezés ezen formája. ami nagy hiba. de a te gyereked,te döntöd el miként étkezzen, így nem tartok litániát. csak ne lepődj meg azon, h. jobban favorizálja az "ízesebb" ételeket, s jobb szeret olyan helyen enni, ami a gyerekeknek lett kitalálva,h. elcsábuljanak, bevonzza őket.

javaslatom csupán annyi, h. éhen halni nem fog, ha nem lesz előtte mekis kaja! felőlem hisztizhetne,nem tudna ezzel manipulálni.. ha éhes lesz, megeszik majd mást is! ha nem kér mást, nem elég éhes. az evés ösztön.

2013. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 Jégtánc ***** válasza:
96%
Azzal semmi gond nincs hogy nem tudsz főzni, és elmentek kajálni.Ne Mekibe vidd.ilyen egyszerű.Hadd hisztizzen.Ha éhes lesz meg fogja enni a levest is meg más ételt is.Ilyen egyszerű.Neked kell bírni idegekkel.Az a legrosszabb ha ráhagyod csakhogy csend legyen.Nem szabad ezt csinálni.Menjetek étterembe,kifőzdébe.
2013. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!