Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg, hogy ne...

Hogy oldjátok meg, hogy ne legyen esés a vége?

Figyelt kérdés
A kisfiam 17hós és mindenre felmászik amire csak lehet,és ha fent van, akkor elengedi bármit amibe kapaszkodott előtte és próbál egyensúlyozni...tudom hogy ők még próbálgatják a határaikat de engem a frász kerülget amikor az ülőgarnitúra oldalára próbál felállni...esett már le ágyról de nem nagyon hatotta meg.Ti mit csináltok a veszélyes bútorkkal?Tórlasz elé vagy mi?
2009. szept. 15. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk dettó.Mi is 17 hósak vagyunk,felmászunk,egyensúlyozunk,ugrálunk és hát néha leesünk.Szerintem tuti lett már nekem is ősz hajszálam emiatt,de a gyors reflexen kívül nemigen tudsz mit csinálni,mert eltorlaszolni sem lehet mindent.Arra vigyázunk,hogy sarkokba,éles tárgyakba ne üsse be magát.Kitartást!
2009. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Szintén 17 hónapos a kisfiam, de mi nem mászunk fel sehova, nem egyensúlyozunk és nem esünk le néha, csak Ő (kedves 2., remélem érted a tréfát ;)). Igazából a fél, vagy mindkét szemem rajta és anyai ösztönömmel próbálok ráérezni arra a pontra, amikor épp "elindulna" leesni és rögtön ott termek :). Az nem megoldás, hogy ha az ember nem engedi sehova, hisz így tanul! Szóval nem marad más, mint a folyamatos figyelés. Mi még annyit tettünk, hogy a nappaliban az asztalt a kanapé oldalához húztuk, ergo nincs "dohányzóasztalunk" csak az üres tér és a szőnyeg a kanapé előtt. ha felmászik egy székre, közelebb tolom az asztalhoz és tolok mellé egy másik széket is, talán ennyi, amit én kezdtem a veszélyes bútorokkal. Ja, és természetesen a lépcsőházban rácsok vannak, mert lépcsőre Anya nélkül nem megyünk!!!!
2009. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
...mármint (kedves 1.!)....
2009. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet. Ráadásul a kanapén már túljutottunk, most az ablakpárkány a kedvenc. Kíváncsi leszek, mi lesz a következő, a csillár? :-)

Viccet félretéve, én már csak azt tiltom neki, ami nagyon veszélyes: például az ülőgarnitúra karfáján üldögélhet, de nem állhat fel rajta, főleg nem az ablaküvegnek támaszkodva. Úgyhogy igyekszem csak attól a pár nagyon veszélyes helytől eltiltani, mert ha minden kicsit veszélyeset is megtiltanék, akkor reggeltől-estig csak üldözhetném. Egyébként egyre ügyesebbek, tehát már nem kell a kisebb attrakcióktól óvni, csak a nagyoktól. Végülis ezt meg is szokta érteni, hogy nem lehet. Nem mondom, hogy be is tartja, de legalább ha engem meglát, már ravaszul leül, vagy iszkol lefelé.

17 hónapos kisfiú anyukája

2009. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ez a jellemző.... nem arra pontoztatok, hogy a válaszom hasznos volt-e, hanem most magamra haragítottam a többes szám első személyben beszélő anyukákat... hát eddig láttok előre, nem tovább...:(
2009. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam mert eleve jót mosolyogtam azon ,hogy nem csak az én gyerekem hiszi magát néha "Rippelferinek"....ne törödj a "rövidlátokkal"!!!!:-)))
2009. szept. 17. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Tök király én is kis Rippelnek hívom a kisfiam,amúgy ugyanilyen vakmerő,mint a tieitek!Sportos,eleven kissrácok,örüljünk nekik,persze figyelni nagyon kell rájuk,mást nem tehetsz,mert ha nem tanul meg jól esni,később nagyobbat koppan.
2009. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!