Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan sikerül visszatérni a...

Hogyan sikerül visszatérni a munkába? A kislányom februárba töltötte a 3 évet, már szabin vagyok, ami április 25-én telik le.

Figyelt kérdés
A fönököm hiteget,nem mond semmit arról hogy mehetek-e vissza a munkahelyemre.!Pedig a kismamákat a visszatérésben segítő programot is említettem már neki.
2013. márc. 15. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan, mire vagy kíváncsi, hogy nekünk hogy zajlott a visszatérés vagy hogy te hogyan vetethenéd vissza magad a régi helyedre, vagy hogy kaphatnál állást máshol?
2013. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tudni kinél hogyan zajlott.Vettek-e valakit vissza a program keretében ?(2 évig 0%, harmadik évben 14,5% járulék fizetés terheli a munkáltatót a kismama visszaállása után) Számított-e ez igazán?
2013. márc. 16. 15:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire várják vissza a kismamákat.?Mennyire tolerálják ha a gyerek miatt hiányzik az anyuka?Meg egyáltalán,kinek hogy ment a visszatérés?
2013. márc. 16. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Határozottnak kell lenni. A törvény azt írja elő, hogy mielőtt visszamennél fél évvel előtte írásban kell ezt közölnöd a munkáltatóval. Neki pedig válaszolni.

Én most mentem vissza két hónapja, majdnem minden úgy volt, ahogy megbeszéltük..bár volt egy kis kavar..részmunkaidő volt ígérve, utána mégsem, de csak kiharcoltam. Én élvezem, azóta sokkal másabb minden. sokkal tartalmasabbak a gyerekekkel töltött órák, mint a régi egész napok. Öt év után most úgy érzem, hogy tele vagyok energiával. :) A gyerekek nálunk nem betegesek, még a kicsi sem a bölcsibe. Valahogy családon belül oldanám meg a felügyelete ha gond van. sikeres visszatérést!

2013. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt gondolom hogyha eddig hitegetett a fönök, már tuti nem vesz vissza. Amikor eljöttem szülni,felvettek helyettem egy fiatal lányt,határozatlan idejű szerződéssel. Az én munkám "egyemberes" .Logikusabb az újat,megtartani,mint a régit visszavenni akinek újból bele kell szokni a munkába. Csak bánt hogy nem egyenes velem a főnök. Gondolom nem egyedi az esetem. De nézzük pozitívan: Új munka, új dolgok, új kolegák. Dolgozni meg muszáj,ez van!
2013. márc. 18. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ebben a cipőben járok. Nemrég érdeklődtem cégemnél és biztosat még nem mondtak, csak kilátásba helyeztek egy másik munkakört (ami bizonytlan és rosszabb mint az eredeti helyem), mert jelenleg nem is tölti be senki, aki volt már több éve elküldték. Szóval nem tudom mit tegyek. Erről a programról én nem is tudok!
2013. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Visszavett végül a munkahelyed? Mennyi ideig voltál szabin?
2013. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem vett vissza a főnök. A másikat tartották meg helyettem. Azóta munkát keresek. De "gyerekkel" sehol sem kellek.
2013. szept. 9. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!