Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gondolja azt egyik...

Miért gondolja azt egyik anyuka az ismerettségi körömben, hogy valami borzasztó lehet visszatérni két év után dolgozni és a gyermeket bölcsődébe adni?

Figyelt kérdés

Rámkérdezett sajnálkozva ,hogy milyen dolgozni.

Mondtam neki,hogy nagyon élvezem ,hogy újra dolgozhatok, a családom anyagi biztonságának megteremtésében tevékenyen részt vehetek,mert különben bizony nagyon nehéz lenne az anygi helyzetünk és a kislányom is szereti a bölcsit és örülök,hogy a mai munkanélküli világban van munkahelyem ezt kiváltságnak érzem,hogy van hová bejárnom egyáltalán és szeretem is csinálni amit csinálhatok .

Rosszul esett ez a lesajnálás.

Azt még hozzátette,hogy ők inkább felvettek másfélmillió kölcsönt,hogy otthon tudjon maradni a harmadik évben is ,mert szerinte elengedhetetlen a gyeremk normális sezmélyiségfejlődése miatt az együtt töltött harmadik év mindenképpen.

Én már az első gyeremekemnél is visszamnetem két év után és nem hinném,hogy lelkileg sérült volna.


2012. dec. 19. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem tudom, hogy miért foglalkozol ezzel?


Megerősítést szeretnél, hogy jól csinálod?


Neked így jó, neki meg úgy.


Van olyan, aki még akkor sem dolgozik, amikor a gyereke már ovis, ő a háztartást vezeti, hozza-viszi a gyerekeket.


Neki meg ez a jó.


Csináld úgy, ahogy te jónak látod.

2012. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Tudod sok anyuka úgy gondolja hogy az a legjobb ha otthon ülhet 3 évig.Megmodnom őszintén,nekem muszáj volt 16 hónaposan beadnom a fiam a bölcsibe de nagyon jó döntés volt,Ő imádja sose volt semmi probléma még a beszoktatásnál se én tudok tanulni,dolgozni,és nagyon jó érzés.A következő gyerekemet is be fogom adni ha tehetem akkor 2 évesen nem hamarabb.De nekem felüdülés felnőttek között lenni,dolgozni,jó érzés újra pénzt keresni,én otthon úgy éreztem,mint ki nem csinál semmit,és mint aki le van kötve teljesen.És ne aggódj nem lesz semmi baja a gyereknek és sokkal rosszabbul jár az a kisgyerek aki 3-4 éves koráig otthon van anyuci szoknyája mögött,mint az a 1,5-2 éves aki már bölcsödés,ugyanis sok anyuka aki otthon marad úgy gondolja,hogy napi 24 órát kell vele legyen a gyerek tisztelet a kivételnek.Mellesleg egy 1,5-2 éves már igényli a gyerek társaságot nagyon is,kisfiam 1 éves kora óta meg volt veszve a kortársaiért.Szóval hogy ne legyen felháborodás,nekem mindegy ki meddig marad otthon,de a gyereknek nem lesz baja attól,hogy ha hamarabb bölcsibe megy.
2012. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyunk egyformák,nem kell foglalkozni idegenek véleményével.Én 7 hónapos koromtól bölcsődébe jártam,és nem lettem lelki sérült.A fiammal pedig itthon vagyok 3 éves koráig,mert mi így gondoljuk jónak.Engem meg ezért szólnak meg,és marhára nem tud érdekelni.Azt teszem,amit helyesnek gondolok,nem azt,ami mások szerint jó.
2012. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nekik így jó, de nem mindenki egyforma. Én élveztem, hogy 2 éves korában visszajöttem dolgozni, kellett már a lelki világomnak az, hogy ne a 4 fal között legyek folyamatosan (kis túlzással). És a lányom sem lett lelki sérült, attól még a fennmaradó időben sokat foglalkozunk vele. Egyébként 6 órában dolgozom, így nem az van, hogy reggel megyek, este jövök. A lányom amúgy imád oviba járni. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Abba bele sem gondolsz, hogy nem mindenki munkahelye leányálom.

Valószínűleg Te,és azok, akik élvezik a munkába visszatérést, szerencsések, mert olyan a munkahelyük, hogy mind időbeosztásban,mind szellemi kihívásban/leterheltségben pont ideális.

De millió ellenpéldát lehet hozni, többműszakos meló, napi 12-14 órán át tartó bentlét, hétvégi beosztás (aminek következtében akár napokig sem látod ébren a gyerekidet),folyamatos stressz, mobbing (pszichoterror a munkahelyen), intolerancia a család felé...

2012. dec. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz kedves utolsó, valóban hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy nem csak olyan sorsok vannak, mint a miénk, azonban ezt a visszájára is fordíthatjuk. Anyukának sem kellett volna beleszólnia, ha a másik másképp gondolja. Ő meg csak azt tudja elképzelni a leírás alapján, hogy 3 éves koráig bármi áron otthon lenni. Lehet, hogy neki rossz a munkahelye és inkább vállalták a kölcsönt, hogy otthon tudjon maradni a gyerekkel, de azért, mert más másként csinálja, még nem kell lesajnálni és ítéletet mondani felette. Mármint a véleménye felett.
2012. dec. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!