Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a 15 hónapos gyerekem délutánig nem eszik?

Figyelt kérdés

Ébredéskor szopizik, reggelire 1-2 katona étel, tízóraira szinte semmi. Ebédidőre már annyira álmos, hogy max. 2 ek. Sinemilt tudok belétenni, de elalváshoz cicizik. Alszik déltől 2-ig, 3 körül ebédel, utána szinte megállás nélkül eszik. Uzsonnára gyümölcsöt, vagy rudit, vagy joghurtot, vacsorára amit mi, alvás előtt szopizik.

Nálatok hasonló korú babáknál ez hogy működik?



2013. márc. 16. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Már rendszeresen kellene neki mindent enni, amit a ti is esztek. Szopni pedig már nem feltétlen kellene.
2013. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

15 hónaposan nem így evett a kislányom.


Reggeli: 2 dl tejital, utána kenyér felvágottal, rántotta, stb.

Tízórai: általában gyümi vagy joghurt.

Ebéd: főzelék, hús krumplival, az amit mi is ettünk.

Uzsonna: tejpép

Vacsora: 1-2 dl tejital, és ugyanaz, mint reggelire, rántotta kivételével.


Ennyi idősen nem kapott még semmi nasit (rudit se). Szerintem nagyon babásan eszik. Mit adsz neki ebédre? Rendes főtt ételt? Ha nem, ne csodálkozz, hogy utána folyamatosan eszik, éhes.

2013. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, de fura...

Délelőtt ki szoktatok menni sétálni, szaladgálni? Lehet, hogy attól megéhezne.

Mondjuk én Sinemilt nem adnék, ha elalváshoz úgyis szopizik, helyette inkább próbálkoznék rendes ebédet adni neki.

Egyébként nem baj, ha szopizik, ha ez az igénye és téged még nem zavar.

Éhen nem fog halni, mert azért eszik, nekem inkább csak furcsa, hogy délelőtt alig, délután pedig folyamatosan eszik...

2013. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

15 hónapos ikreim vannak.


6 körül megisszák a 2 dcl tápszert

8 körül reggeli: vajaskenyér, májkrémes, virsli, tojás, sonka, szalámi, stb.

11 körül (nem mindig) banán, mandarin

13 körül ebéd amit mi is eszünk

15 körül Sinemil

17 vacsi. Ugyan az mint a reggeli vagy az ebéd

19-kor 2 dcl táp és alvás!


Napközben ebéd előtt vagy ebéd után alszanak.

Ja, és egyikük kb. 1 hónapja szokott le a szopizásról. A másikuk már régen.

2013. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolso, az nem dcl, hanem dl. Tanulj meg irni legy szives.
2013. márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó!


Azért remélem nem vagyon mérges?!

Nyugi.

Egyébként lehet, hogy vétettem néhány helyesírási hibát, de a kérdező kérdésére válaszoltam, és gondolom ez a lényeg.

2013. márc. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az enyém délután sem eszik! :-S Szóval lehetne rosszabb is a helyzet! ;-)
2013. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam már két éves, de ő is inkább délután eszik.

9 kor kel, iszik 2 dl kakaót. Neki külön nem készítek reggelit, az enyémből eszik pár katonát. Délelőtt nagy ritkán eszik gyümölcsöt vagy kalácsot. 13 óra körül megy aludni, néha hajlandó bekapni előtte pár falat ebédet (ma konkrétan kb.hat kanál kelkáposzta főzeléket).

Alvás után eszik, főtt ételt. Uzsira túró, joghurt, gyümölcs, ha van itthon akkor házi süti. Vacsorazni 7 körül szokott, aztán lefekvés előtt még 2 dl tej.

Nekem is sokáig fura volt, hogy délelőtt szinte alig eszik, de úgy látszik ő ilyen. Éhen halni nem fog, 90 cm és 14 kg, pont jó súlyban van.

Ja és ha kér, adok neki túró rudit vagy tejszeletet. Napi egyszer belefér. Én is nasizok, nem akarok álszent lenni :) van hogy öt napon keresztül minden nap kér, de olyan is van, hogy egy hétig nem kell neki.

2013. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2 éves, sokak megbotránokozására még mindig sokat szopizik, 15 hósan szinte semmit nem evett anyatejen kívül, most sem sokat, ma pl.3 db rántott vastagabb cukkinit, pár darab kukacot, fél liter gyümölcs tea, anyatej, kevés fokhagymás leves tésztával. Tejallergiás így sokmindent nem is kaphat. 86 cm, 10 kg.

Délután többet szokott enni, de.szinte semmit, már kezdek bele törődni, ha éhes akkor amúgy szól. Amúgy nasizni nem szokott, néha kukac, azt sem kéri.

2013. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat :)! Kedves Utolsó és Utolsó előtti kommentelő: ugyanez nálunk is a helyzet! Megnyugodtam, más gyerkőc is ilyen. Ebédre főtt ételt eszik, de a déli alvás előtt nem kéri, szerintem túl álmos, hanem mikor felkel 2-kor, akkor ebédel, de abból amit magunknak főzök. A nasit én is uzsonnára adom (joghurt, vagy rudi, vagy gyümi, vagy babakeksz). Nem zavar a szopizása, két éves koráig terveztem :). Apuci szerint ne erőltessük, amikor éhes úgy is megeszi a következő étkezést. Egyébként 15 hós, 11kg és kb. 80cm leányzó
2013. márc. 18. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!