Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normalis, ha egy 2.5 eves...

Normalis, ha egy 2.5 eves gyerek neha nem hallgat a nevere, hiaba szolitjak?

Figyelt kérdés

2.5 eves kislanyomat neha szolitom es nem figyel ram. Jatszik eppen mondjuk az apja oleben es mondom neki a nevet, aztan, hogy figyeljen ide, nezzen ram, stb...tobbszor is, es nem figyel. Mondom neki, hogy gyere ide, nem jon.

Pedig nem tunik ugy, hogy valami baja lenne, hallasaval nincs baj, esetleg a koncentraciojaval van baj? Ha meset nez, se lat, se hall mast.

Nem mindig fordul elo, hogy nem jon oda, nem nez ram, van, hogy elsore megteszi, A hallasaval tuti nincs baj, mert nagyon regota van egy jelszavunk: 2 szintes lakasban lakunk, ha en lenn vagyok a konyhaban, o meg fonn az emeleten jatszik, nem rohangalok fel ketpercenkent ranezni, csak felkiabalok neki, hogy mondja azt a szot, es o egybol mondja, ebbol tudom, hogy minden rendben. Eleg gyorsan betanulta ezt. Talan tobbet kene gyakorolnom vele ezt a nezz ram, gyere ide dolgot?

Meg hiaba kerem, nem pakol ossze, mutatom neki, hogy hogy kell, mondom neki, hogy szedje ossze a legot, es minden egyes darabnal el kell mondanom, hogy szedje, s eleg lassan pakol, van, hogy felbehagyja, mintha mar befejezte volna, de ott vaggyok vegig mellette, van, hogy en is segitek. Hogy vegyem ra, hogy osszepakoljon? Persze ez mar kicsit javult, de meg messze vagyunk az igazitol. Igazandibol 1.5 eves koraban meg nem koveteltem meg tole, hogy pakoljon, lehet ott rontottam el.

Amugy meg nem beszel, egyre tobb mindent elmond, de meg nem folyamatos, csak nehany mondat (rovid mondat), legfokeppen betanult, de van, hogy elprobalja mondani, hogy mit lat a meseben, de sokszor direkt halandzsazik, beszede meg nem tiszta (kulfoldon lakunk, es parhuzamosan tanulja a helyi nyelvet is, amit mar szinte ugyanannyira megert, mint az anyanyelvet)


2013. márc. 12. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem annyiról van szó, hogy nagyon elmerül a dolgokban, azért nem válaszol időnként. Nekem legalábbis ilyen a gyerekem. Sőt, a férjem is, ha filmet néz, hiába beszélek mellette, egyszerűen nem hallja meg, pár perc múlva szokott visszakérdezni, mondtam-e valamit (nem vagyunk rosszban, nem azért :D).


A fiam már iskolás, de most is van, hogy annyira elmerül egy játékban, hogy nem vesz észre. Szerintem ez inkább pozitív, mint negatív dolog, azt jelenti, hogy tud koncentrálni (persze az megint más, ha nyitott szájjal bámulja valaki a tévét, annak nem örülnék).


Tapasztalatom szerint egy 2,5 éves gyerektől nem várható el, hogy simán összepakoljon, együtt tudtok pakolászni, és igen, mondd meg neki konkrétan, mit csináljon.

2013. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sedacurforte ***** válasza:
Szerintem DACKORSZAK, már csak azért sem figyel rád.
2013. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is ugyanezt csinálja a szintén 2,5 éves lányom.

Sztem is ez a dackor, meg hogy ha vmit csinálnak, akkor őket még nagyon nehéz kizökkenteni, belemerülnek, ha vmit csinálnak..

a pakolásról annyit, hogy ne azt vedd észre, hogy még csak 5 db legót tett el, és 25 még ott maradt, hanem hogy MÁR 5 DARABOT ELTETT!!!!! Dícsérd meg érte...

Őket még ami nem köti le, azt nem tudja huzamosan csinálni, csak ami örömet okoz!! ezért kell a dícséret, fél év múlva már 20at fog elpakolni..:-))

2013. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Meg szoktam dicserni, de akkor tobbet dicserem:D

Megnyugodtam, hogy nem csak az enyem nem figyel, ha szolok neki:D Akkor eletkori sajatossag:D

Mostanaban nagyon probalgatja a hatarait. Minden nap, mikor hazajovunk (amig en dolgozom egy dada vigyaz ra a sajat otthonaban es hozza haza, illetve mindkettonket, mert arra kanyarodik, amerre dolgozom es felvesz), szedem ki a kocsibol es elrohan a jardan, akar 20 metert is. Hiaba hivom, nem jon vissza, szerencsere azt tudja, hogy nem mehet ki az utra, majdnem kiment, de raszoltam es mondta, hogy jonnek autok, nem szabad. Valahogy le kell szoktatnom rola. Meg itthon is feszt azt csinalja, amit nem szabad, szandekosan, es nem veszi komolyan, ha raszolok, tobbszor is raszolok, s ha nem hallgat ram, akkor hozzateszem, hogy dada lesz, de valamikor csak az hasznal, ha mar kozelebb megyek, es lathatoan keszulok eldadalni:D De ma peldaul egy esetben kenytelen voltam racsapni a popojara (nem nagyot, csak eppen) Na persze rossul esett neki, elkezdett hisztizni. A ceruzat akartam elkerni tole, mert ossze akart firkalni mindent. De eloszor ugy tunt, a dada se hat, hisztizett es nem adta oda a ceruzat. En meg megmondtam neki, hogy meg egyet kap, ha nem adja ide. Nyujtottam kozben a kezem a ceruzaert es vegul ideadta. A boltba se lehet vele menni. Hisztizik, borzaszto. Mondjuk aldom az eget, hogy meg nem vagta magat foldhoz a bolt kellos kozepen:D De ha o visit, akkor az egesz bolt hallja:D Mikor mas gyereket hallok hisztizni, csak elkap a mosolyoghatnek, hogy na, nem csak az en lanyom tud ilyet:D Persze tudom, hogy ez hozza tartozik a gyerekneveleshez, es nem sok olyan szulovel talalkoztam, aki azt mondta, hogy nem hisztizett soha a gyereke (anyosom valtig allitja, hogy parom nem hisztizett soha), mondjuk nehezen hiszem el:D Bocs, hogy elkanyarodtam.

2013. márc. 12. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínű ő is alkalmi süket mint az én 2.5 éves lányom :)
2013. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sedacurforte ***** válasza:
Rászólsz, annál jobban csinálni fogja: én azt csinálom, hogy lefoglalom valami más dologgal, kipróbálja a határokat, hogy meddig mehet el, annak örül, ha te már ideges vagy, nyugodt légy!!!!!
2013. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sedacurforte ***** válasza:
Még valami: a páromat és a mamit is mindig figyelmeztetem, hogy ne ő határozza meg, hogy mi legyen a játék tárgya, hanem te! Este, mikor a mami is nálunk van, az én lányom addig nyüszög, sír, amíg a mami is nem megy négykézláb, vagy éppen az összes ruhát nem próbálta fel a babájára. te szabd meg a játék tárgyát, úgy kisebb az esélye a feszkós helyzeteknek.
2013. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Rendben van minden a gyermekeddel azóta?
2021. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!