Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keressünk új óvodát?

Keressünk új óvodát?

Figyelt kérdés

Hát mostani ovival nem vagyok túl megelégedve.Úgy érzem kicsit sokat várnak el a gyerektől és vannak más olyan dolgok is amik zavarnak.Az alatt,hogy sokat várnak el tőle azt valahogy úgy értem,hogy például:

-elvárják,hogy tudjon már olyanokat,hogy mennyi 1+2 mivel látom,hogy hozza haza az ilyen lapokat amin ilyen

feladatok vannak

-Valamint elvárják azt,hogy a szülő legalább heti 1-szer meséljen a gyereknek,holott az enyémet marhára nem érdekli az ilyesmi

Mondjuk az egyéb dolgok alatt pedig azt értem,hogy:

-Nagyon zavar,hogy ha valaki büntit kap akkor vagy kizárják a folyosóra vagy beküldik a mosdóba.

-Hogy az óvónők azt hiszik a szülőknek mindenre van idejük és mindig kérnek valamit(mondjuk,hogy barkácsoljunk valami kis díszt)

Szerintetek válasszunk a párommal egy másik ovit?



2013. márc. 16. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A kiküldés tényleg durva,de az hogy heti 1szer mesélni a gyereknek??

Mi mindennap mesélünk a 3 éves kisfiamnak,van h többször is.

2013. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondták az oviba,hogy vannak úgynevezett "kötelező olvasmányok" (pl.:Bambi) Amiről majd kérdeznek,meg hogy meséljünk neki,de ez az enyémet sajnos nem köti le
2013. márc. 16. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező. A kiküldeses büntetés az egyetlen, ám kifogásolható, bár az is érthető valamennyire. A rosszul viselkedő gyereket k kell zokkenteni, a legegyszerűbb módszer erre a csoportból valo kiemelés. A tobbi teljesen normalis dolog. Az óvoda tulajdonképpeni szerepe az iskolára valo felkészítés. Az iskola érettség egyik követelménye pl a kialakult szám fogalom a hatos számig. Az elég nagy baj, ha a gyereket nem köti le a mese, igy se tanulni nem fog tudni, se olvasni.... Egy kis dísz összehozzasahoz pedig nem kellenek napok, a legtöbb egy óra alatt megoldható. Nem óvodát kell váltani, hanem hozzáállást. A te részedrol....
2013. márc. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg nem normális a KÖTELEZŐ olvasmány sem, amit majd kikérdeznek (ez óvoda és nem iskola...) Az más, olyan nálunk is van hogy az ÓVÓNŐ odabent az oviban olvas mesét majd egyes részletekre rákérdez de nincs semmi ha vki nem tudja a választ.

A másik a számolás témakör. Nem tudom mennyire piszkálnak vele ha nem tudja a gyerek tehát így erőltetik hogy gyakoroljál vele otthon? Ha igen az gáz, ha nem akkor rájuk hagynám.

Folyósóra kiküldés nálunk is van amit előttem is írtak azért hogy kiszakítsák a rosszalkodás helyszínéről.

Ez a díszkészítés is, nálunk is mindig elmondják hogy sk csináljunk a különböző rendezvényekre ezt azt aztán vagy tudok csinálni vagy nem, nem történik semmi ha nem.

Szóval ha amúgy a gyerekem jól érzi magát, vannak barátai szeret menni, emiatt nem venném ki hanem nyelnék inkább.

2013. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolóval értek egyet.

Ha nincs időd barkácsolni a gyerekeddel, akkor mire van időd? Mesére meg igenis szüksége van. Szoktassátok hozzá, hogy lefekvésnél este egy rövid mesét még meghallgat. Számolni nagycsoportban már nagyon minimálisan nem árt, hogy legyen valami számfogalma, bár nem tudom, hogy a te gyereked hány éves.

És bár kiküldeni a csoportból nem szép dolog, igenis ki kell emelni a közösségből, ha megzavarja a többi gyerek nyugalmát.

2013. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mesemondás szerintem nem baj,az én fiamat sem érdekelte egyáltalán úgy 3,5 éves koráig! Azóta minden este kell neki,ne erőltesd,mert csak rosszabb lesz,majd megérik rá,bár nem tudom hány éves!

Az enyém meg nem színez,nem rajzol..4 éves és egész nap csak ugrálna meg focizna! A számolást szintén nem lehet erőltetni,nem iskola ez,elég nagy baj,hogy elvárás az óvónők részéről...erre is meg kell érni,és mint tudjuk a fiúk,nekem azok vannak,később érnek erre meg de eljön az az idő is,mint fentebb írtam!én,mint fentebb is írták,csak akkor vinném át,ha nem is érezné jól magát.

2013. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy egyetértek azzal,hogy kiküldik de azzal nem,hogy KIZÁRJÁK!!Aztán 5 perc után visszaküldik
2013. márc. 17. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!