Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos fiam 14 hónapos...

20 hónapos fiam 14 hónapos kora óta 10 kiló és nem hízik, volt vérképe semmi baja mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
A doktornő szerint az az aggasztó ebben hogy lelapult a súlygörbéje. 1 évesen 9.5 kiló volt és 82 cm, aztán 14 hónaposan lett 10 kiló, ezután ezt pár dekával elhagyta de mivel ősz vége óta nem telt el hónap betegség nélkül, így fogyott is, most ismét 10 kiló. Vagyis még mindig. Csinált a doktornő vérképet, nem látszik rajta semmi kóros. Vitamint adok neki,étvágya nem különösebben jó. Éjjel még 2 szer ébred de ez régen is így volt, nappal 2 órát alszik, nem aluszékonyabb mint egyébként. 14 hónapos kora óta 84-85 cm szóval nyúlni se nyúlt mostanság. 4300 grammal született. A doktornő szerint most már nagyon vékonynak számít, nem tudom mit tehetnék még, mit adjak neki?
2013. márc. 18. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy sokat volt beteg, szinte minden hónapban. Na, már most, ilyenkor nincs nagyon étvágyuk a gyerekeknek, főleg, ha orrfolyás, torokgyulladás van, akkor nem kapnak evés közben rendesen levegőt, plusz a gyulladástól fáj a torkuk, a nyelés is nehéz. Én elsőnek ezzel foglalkoznék, vagyis nagyon rágyúrnék a betegségek megelőzésére. Ködös-párás-nagyon hideg, csípős időben nem vinném ki, csak jól kiszellőztetnék a lakásban. Közösségbe, olyan helyre ahol emberek vannak, bolt, posta, stb. nem vinném, ha nem feltétlenül muszáj és adnék neki minden év szeptemberétől folyamatosan multivitamint. Amikor valaki beteg a családban, akkor szájmaszkot húzzon és figyeljen az alapos kézmosásra. Ezekkel azért el lehet kerülni a gyakori betegséget. Legalább is nálunk ez a titok.

A másik, hogy mit eszik a fiad? Lehet hogy egyrészt ugye nincs étvágya, másrészt lehet hogy nem elég kalóriásak az ételek, amiket kap. És amit megeszik, azt fel is használja a szervezete, ezért nem hízik. Vagy esetleg ki kéne tapasztalni, hogy melyek azok az ételek, amiket különösen szeret és azokkal kezdetben visszahozni az étvágyát és utána már fokozatosan menne minden más is.

Milyen vitamint kap egyébként?

Probiotikumot is kap? Mert ha kapott antibiotikumot vagy bármilyen hányásos-hasmenéses betegsége volt, akkor ezek mind hatással voltak a normál bélflórára, amit viszont helyre kell tenni, mert az is okozhat étvágytalanságot.

Nekem ezek jutottak az eszembe, remélem semmit nem veszel sértésnek, csak a segítő szándék vezérelt.

A saját tapasztalataimat írtam le, hogy nálunk mik váltak be, mi mit hogyan csinálunk-csináltunk.

2013. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem más jellegű vizsgálatot is érdemes lenne csináltatni. Azért az, hogy nem hízik, rá lehet fogni bármire, de az, hogy nem nőtt, azt nem. Fél év alatt 0 cm!!!!!!! Genetikai vizsgálat esetleg? Az orvosnak szerintem lépnie kellett volna, nem nyugtatgatni, hogy ez így normális. Mert nem az!
2013. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is inkább a magassága miatt aggódnék. ahogy az előző válaszoló is írta, betegségekre rá lehet fogni, hogy nem hízott, de nőnie kellett volna.

talán egy szakorvost felkeresnék a helyedben.

ezeken túl engem az is aggasztana, hogy egy 1,5-2 éves minden hónapban beteg.

enyém már óvodába jár, sokat beteg, de azért nem ennyit, az elmúlt fél évben 3x volt beteg, abból 2 egymás után, szövődmény lett...


na meg engem már az aggasztott volna, hogy majd 1 évesen duplázta meg a súlyát, ugye 6 éves korra kéne, 1 évesen már triplázni "illik", akár egy allergia is lehet a magyarázata ennek, de ez így túl sok, én kivizsgáltatnám alaposan

2013. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Allergia tesztje is volt, negatív. Első: köszönöm, van neki 2 nagyobb tesója oviból hordják haza neki a betegségeket de most februárban már nem is mentek épp ezért hogy szegény kicsi ne legyen már állandóan beteg. Bonolact-ot szedett az antibiotikum mellé mikor kellett neki az,

Gyümölcsöt, főzeléket eszik, husit is szereti. Ami a kedvence azok a péksütik kenyér ilyesmi de azt nem szeretném ha állandóan azon élne.

A magassága miatt azért nem aggódom mert a nagyobb gyerekeim is ekkorák voltak centire ennyi idősen.

Nincs hasmenése semmi ilyesmi.

2013. márc. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!