Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ősziték lehetnek az óvónők,...

Ősziték lehetnek az óvónők, vagy csak vígasztalni szeretnének?

Figyelt kérdés

3 éves korában amikor a kisfiam óvodába került mind az óvónők,mint én úgy éreztük,hogy a kisfiam nagyon eleven,nagyon nehezen irányítható,kezelhető.Szakemberek azóta megállapították,hogy figyelemzavaros,járunk emiatt évek óta fejlesztésre.

Itthon még a túlmozgékonyság nagyon jelen van,emellett érzékeny,nyugtalan,de sokkal könnyebb vele mint pár éve.

Az óvónők szerint az oviban teljesen jól viselkedik már a gyerek és a gyerek elmondása szerint is ő ott jól viselkedik,mert amikor rákérdeztem,hogy az oviba is így szaladgál ,ugrál e a csoportszobába mint itthon,akkor helyreutasított a gyerek,hogy tudhatnám,hogy ott ilyesmiket nem szabad,mert sarokba kell állni érte és dicsekedve kérdezett meg engem ,hogy hát nem hallottam az óvónéniktől is már ,hogy az oviban ő minden szabályt betart és hogyan is kérdezhetek ilyesmit,hogy ő ott ugrál e,vagy kiabál e,esetleg csúnyán beszél e...

Nagyon meglep a dolog,mert ha jól tudja,hogy nem szabad ezeket csinálni,akkor én itthon miért nem tudom ezeket teljes mértékben kinevelni belőle ...képes lenne rá itthon is,ha én igazán következetes lennék...vagy az óvodában sem képes rá,csak elfogadták már olyannak amilyen és ahhoz képest előrelépés van?


2013. márc. 18. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom, hogy az óvónők nem kímélik az anyukákat, sőt...
2013. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én nagyfiamról olvasnék...Hidd el,az óvónők igazat mondanak!A kisfiad értelmes és tudja,hol,hogyan kell viselkedni.Az én fiam 9 éves már,figyelemzavaros és hiperaktív.Itthon nem ülne le két percre sem,folyton pörög...Érdekes módon az óvodában és az iskolában semmi panasz rá.Én sem tudtam úgy nevelni,hogy itthon is viselkedjen,mert itthon sajnos kijön belőle az "állat".Még ha csúnyán hangzik is.A nagy mozgásigényét ki kell élnie valahol,és ezt ugye az óvodában nem teheti.Én is mindíg csodálkoztam,hogy lehet ez,és kívántam is,hogy bár fordítva lenne:))De legalább nem kell tartani a hátam miatta,csak itthon ilyen.
2013. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Óvónőként mondom,hogy minden gyerek másként viselkedik különböző szituációkban, helyeken, környezetben. Egy angyal otthon, az oviban pedig kezelhetetlen vagy épp forditva. Ez mind a gyerek hozzáállásán múlikéspersze a felnőttén is,de főleg a gyerekén. Az oviban vannak szabályok, amiket első naptól be kell tartatni a gyerekkel és így szokja meg, nem is szabályként fogja ezt értelmezni, hanem elkönyveli, hogy ott úgy kell, otthon lehet másként is.

Szerintem nemmlódít az óvónő,pláne, hogy a fiad is alátámasztja a viselkedését.

Én egyedül az első napok, első hétben szoktam szépíteni a dolgokat, de csak bátoritás célból, a beszoktatási időszak alatt.

2013. márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!